Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Krvavé impérium – Právo vládnout je třeba vydobýt si krví, potem a slzami, S. J. Kincaid: Krvavé impérium (Diabolik 02)

Kincaidová S. J.: Diabolik 02: Krvavé impérium

Tyrus von Domitrian se po úspěšném převratu zmocnil trůnu coby nový intergalaktický imperátor. Je mladý, nezkušený, ale plný přesvědčení o tom, že ze světa udělá lepší místo. Touží navždy skoncovat se starými pořádky a vnést do života nový řád. Nicméně právě jeho věk a revolucionářské myšlenky z něj dělají snadný terč v očích těch, kteří jsou až příliš pohlceni mocí. Nikdo se nechce vzdát svého bohatství, zkorumpovaní senátoři se snaží zuby, nehty udržet na svém postu, i když to znamená zprotivit se vůli svého svrchovaného vládce.

Vztah mladičkého vladaře a diabolika, taktéž není tím, co by přispívalo ke zjednání míru. Mnozí nelibě nesou pomyšlení na to, že by na trůn měl usednout někdo, kdo až do nedávna sloužil potřebám lidí. Nemesis v sobě představuje smrtící zbraň, jež dokáže bez mrknutí oka zabít každého, kdo se jí připlete do cesty. Jenže je tato dívka schopná milovat? O tom panují mnohé pochybnosti. Za zády nově se formulující vlády zuří spletité intrikaření, schyluje se k občanské válce, z níž vzejde jen jeden vítěz. Budou mít mladý imperátor a jeho nová družka šanci, anebo budou smeteni na kopytech rozzuřeného davu?

Krvavé impérium je již druhým dílem trilogie Diabolik, která na sebe poutá pozornost nejen díky přenádherně zpracovaným obálkám. Tahle netradiční sci-fi totiž otevírá poměrně kontroverzní otázku lidství, moderních technologií a pokroku, k němuž lidské pokolení tak kvapně směřuje. Co z nás dělá nás? Je robot schopen něco cítit a jaká je cena inovací?

S. J. Kincaid v pěti bodech

  1. Už od útlého dětství snila o tom, že bude kosmonautkou.
  2. Poté obrátila svůj zájem k vědě.
  3. Je autorkou trilogie Diabolik a Insignia.
  4. Insignia je jejím debutem.
  5. Diabolik sklízí úspěch nejen ve světě, ale i v ČR.

Pokračování přímo překypuje politikařením, hrozící válkou, která nade všemi visí jako Damoklův meč, a především realizací mnohdy šílených plánů, jež jsou předurčeny k neúspěchu. Hlavní postavy doslova utíkají před svou vlastní smrtí, která jim šlape na paty. Celý prostředek ságy je vlastně jedno velké drama, ve kterém nechybí četné šokující zvraty. Krev teče proudem a šťastný konec je v nedohlednu.

Značným vývojem si prošla především hlavní hrdinka. Ta oproti úvodu do série poněkud opustila svou vražednou stránku. Zkrotla a snaží se zapadnout do dvorského bytí. Probudily se v ní četné emoce, city a snaha stát se lepší bytostí. I když místy činila značně nelogická rozhodnutí, finální záměr byl vždy naprosto jasný, ochránit svého budoucího chotě za každou cenu.

Nutno podotknout, že prostředek série je mnohem brutálnějšího rázu než její počátek. Boje na život a na smrt jsou tu na denním pořádku, každý si snaží ohlídat si záda a zničit své oponenty. Místy vám bude celá dějová linie připadat jako jakési vesmírné převyprávění „Her o trůny“ s neméně šokujícím koncem, jež své čtenáře rozhodně naláká na závěrečnou knihu.

Milovníci kvalitní vesmírné šarvátky by knížku rozhodně neměli minout. Kromě obstojného příběhu, sympatických, i méně sympatických protagonistů v ní totiž naleznou i hlubokosáhlé zamyšlení o existenci člověka. Výtečně vykreslený exteriér a dobrou čtivost již není potřeba zmiňovat. Jedná se o počin, který vás pohltí a nepustí, dokud se nedostanete až na poslední stránku!

  • S. J. Kincaid: Krvavé impérium (Diabolik 02)
  • Fragment, 2018
  • Překlad: Lucie Schürerová
  • 352 stran, 349 Kč (v e-shopu Fantasye již za 314 Kč)
10. dubna 2019, Anastasja Višťalová

Diabolik 02: Krvavé impérium

Diabolik 02: Krvavé impérium
Vložit do pytle na zboží  Koupit 349 Kč 314 Kč