Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Klíč: Simone Toyne směle konkuruje Danu Brownovi, Simone Toyne: Klíč (Ruinská trilogie 2)

Toyne Simon: Klíč

Americká novinářka Liv Adamsenová se probouzí ve starobylém městě Ruina, hlídána v uzamčeném nemocničním pokoji. Nepamatuje si, jak se tam dostala a proč jí u dveří hlídá policista a kněz. Jedno ale ví jistě – že ona i její blízcí jsou v nebezpečí.

Pokračování knihy Sanctus, která se právem stala knižním hitem, se nese ve stejném duchu. Děj se opět točí kolem Liv Adamsenové, úředníka Clementiho z Vatikánu a bratrstva z Citadely. Nutno dodat, že na rozdíl od prvního dílu má pokračování daleko větší spád a více akce. Děj výborně graduje až do finále, které je trochu předvídatelné, ale díky dobrému stylu psaní to čtenáři autorovi prominou.

Klíč je rozdělen do sedmi částí, čtenáře do každé z částí uvádí výňatek z bible, což celek knihy ozvláštňuje a pozvedává na novou úroveň. Kapitoly jsou většinou krátké, dobře rozvržené, takže se čtenář nezačne nudit. Dějové linie se dobře promíchávají, díky čemuž je kniha čtivá a není pořád stejná.

Za nejzajímavější z nich se dá považovat hlavně ta s bratrstvem v Citadele. Simon Toyne výtečně nastínil situaci ve společenstvu a zachytil vztahy mezi jednotlivými členy, stejně jako jejich charaktery a chování, díky čemuž se čtenář může snáze vžít do děje. Dějová linie kolem Liv naopak obsahuje několik klišé a předvídatelných kapitol, avšak do celku zapadá.

Simone Toyne v pěti bodech

  1. Britský televizní producent, režisér a scénárista.
  2. Jeho prvním románem byla kniha Sanctus, na kterou Klíč navazuje,
  3. Ruinská trilogie byla ještě před vydáním prodána do třiceti zemí světa.
  4. Po vydání si kniha Sanctus vysloužila přídomek „nejlepší konspirační thriller roku“ a vyhrála několik cen.
  5. Autor momentálně žije ve Francii a pracuje na dalších knihách.

Popularita knihy Sanctus byla postavena nejen na zajímavém ději, ale především na čtivosti, jíž autor dosáhl svým vytříbeným jazykem a skvělými spisovatelskými schopnostmi. I v Klíči používá řadu metafor a jiných stylistických prvků, jeho projev je však i přesto civilní a čtivý i pro širokou veřejnost.

„Srpek měsíce mizel stejně jako zjevně i ona sama. Při východu slunce budou měsíc i ona pryč, tím si byla jistá. Poddala se osudu.“ (str. 378)

Dílo i přes rozsah 407 stran, obsahujících 118 kapitol, nenudí, protože akce na čtenáře doléhá z každé stránky. I díky tomu si tato série získala ohlas a zaslouženou pozornost. Příběh přímo navazuje na první díl Sanctus, ale i pro čtenáře neznalé předchozího svazku nabízí příjemnou četbu plnou tajemství, náboženských odkazů a více než čtivého příběhu, který může směle konkurovat knihám slavného Dana Browna.

  • Simone Toyne: Klíč (Ruinská trilogie 2)
  • Knižní klub, 2013
  • překlad: Pavel Pokorný
  • obálka: Vojtěch Kybal
  • 407 stran za 349 Kč (v e-shopu Fantasye již za 314 Kč)
18. července 2013, Klára Valkounová

Diskuze k článku

Man as belonging he instructed believing on winding chicken RomaBirdtfxsqvwc
Klara Verran - 20. 06. 2020 04:35

india generic viagra lowest price
Man as belonging he commanded believing on winding poultry FredricFitzsimmo
Edith Rapp - 20. 06. 2020 23:37

Heya this is kinda of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML. I'm starting a blog soon but have no coding expertise so I wanted to get advice from someone with experience. Any help would be enormously appreciated!

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Klíč

Klíč
Vložit do pytle na zboží  Koupit 349 Kč 314 Kč