Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Jak být správným vůdcem?, Sui Išida: Tokijský ghúl :re 2 (Tokijský ghúl :re 2)

Išida Sui: Tokijský ghúl: re 02

Po velkolepém návratu Tokijského ghúla ve spin-off sérii :re se čtenáři konečně dočkali i druhého svazku, ve kterém je vyšetřovatel Haise Sasaki postaven před nelehký úkol. Kromě nebezpečné ghúlky Nutcracker se na scénu také vrací organizace Aogiri. Co se skrývá v temných koutech Haiseho mysli? Co je vůbec zač?

Inspektor 1.třídy Haise Sasaki je postaven před nelehký úkol – z nezvladatelných jedinců týmu Quinxů vycvičit elitní protighúlí tým, který přinese Holubicím v boji podstatnou výhodu. To se ale lépe řekne, než udělá. Každý z nich má svůj vlastní důvod, proč se k týmu přidat a někteří, jako třeba Urie, hodlají své modifikované ghúlí schopnosti dále rozvíjet, a to i na úkor vlastního zdraví.

Vyřešit případ tajemné organizace Aogiri je sice lákavá, Haise však brzy pociťuje, že je to pro jeho tým možná příliš velké sousto. Sám se totiž neustále potýká s tím, že by ho mohla dostihnout zapomenutá minulost. Nepomáhají tomu ani návštěvy povědomě známé kavárny. Haiseho a jeho tým čeká nová výzva – dostat se na tajnou ghúlí aukci a dopadnout členy Aogiri a ghúlku Nutcracker. Podaří se týmu odpadlíků nějak spolupracovat, aniž by o někoho přišli?

Nové začátky

Po kladných ohlasech prvního svazku se na pulty českých knihkupectví dostal i druhý svazek Tokijského ghúla :re. Jedná se o šestnáctidílnou spin-off k původní sérii, který se odehrává několik let po Tokijském ghúlovi. Za kresbou a příběhem opět stojí Sui Išida, jehož realistická a leckdy i drsná kresba si získala v Česku celou řadu fanoušků. Překlad má na svědomí dvorní překladatelka mang nakladatelství Crew, Anna Křivánková. Na rozdíl od původní série se autor tentokrát zaměřil na Inspektory ÚPG, konkrétně na tým speciálně modifikovaných inspektorů s ghúlími geny, kteří si přezdívají Quinxové.

Sui Išida v pěti bodech

  1. Narodil se v prefektuře Fukuoka v Japonsku.
  2. Slaví narozeniny 28. prosince.
  3. Jeho prvotina Tokijský ghúl vycházela původně v magazínu Weekly Young Jump.
  4. Anime zpracování se manga dočkala v roce 2014, aktuálně čítající dvě série a dva speciály. V roce 2018 byla odvysílána série třetí a čtvrtá.
  5. Tokijský ghúl byl přeložen i do angličtiny, kde se objevil na prvních příčkách v seznamu The New York Times Best Sellerů v roce 2015.

První svazek čtenářům nastínil, co se stalo několik let po bitvě mezi Aogiri a Inspektory z ÚPG, která zakončila původní sérii Tokijský ghúl. Také představila zbrusu nové postavy a nový tým, kolem kterého se točí celá spin-off série. Jejich velitelem je mladý inspektor Haise Sasaki, který má amnézii a ze své minulosti si toho příliš nepamatuje. Ve druhém svazku mají čtenáři možnost vyšetřovatele z týmu Quinxů lépe poznat. Na rozdíl od toho prvního se hrdinové vrhají do vyšetřování už od samého začátku. Akce a napětí pak vrcholí během aukce, která se koná ve druhé polovině knihy.

Mučivá minulost

Sui Išida se v prozatím vydaných dílech nejvíce soustředit na představení nových postav a na rozvíjení vztahů mezi nimi. Psychologie postav patřila k těm nejzajímavějším aspektům příběhu i v původní sérii. Ani zde autor nezklamal. Nové charaktery jsou velmi různorodé a lehce zapamatovatelné. Velitel Haise pak do příběhu vnáší prvek tajemna, jelikož trpí amnézií a skrývá v sobě něco daleko temnějšího, než tuší jeho okolí. Fanoušci původní série si rozhodně přijdou také na své, jelikož se na scénu vrací i celá řada postav, které dobře znají z Tokijského ghúla.

V listopadu vyšel již třetí svazek, jehož vydání jistě zaznamenali všichni skalní fanoušci. U fanoušků spin-off série zabodovala, o čemž svědčí i to, že se vydané svazky pravidelně umisťují v Top 10 nejprodáva­nějších titulů na webu nakladatelství Crew. Série :re se dočkala i anime adaptace (2 série), která však u fanoušků neměla příliš valné ohlasy. Po nepovedeném pokusu adaptovat původní sérii začala celá fanouškovská komunita k anime přistupovat s velkou opatrností. Je tedy jen na čtenářích, zda si čekání na nový svazek zpříjemní zhlédnutím anime, a sami tak posoudí, kde leží pravda.

Tokijský ghúůl :re 2 je vhodný pro všechny milovníky původní série, kteří hledají osobitou a realistickou kresbu, zajímavý příběh a zajímavé a rozličné postavy.

  • Sui Išida: Tokijský ghúl :re 2 (Tokijský ghúl :re 2)
  • Crew, 2019
  • překlad: Anna Křivánková
  • obálka: Sui Išida
  • 224 stran, 199 Kč (v e-shopu Fantasye již za 179 Kč)
6. února 2020, Kateřina Kopišťová

Tokijský ghúl: re 02

Tokijský ghúl: re 02
Vložit do pytle na zboží  Koupit 199 Kč 179 Kč