Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Dokáže Eureka zachránit svět dříve, než jej pohltí voda?, Lauren Kateová: Vodopád (Atlantida 2)

Kateová Lauren: Atlantida 2 - Vodopád

Vše, před čím Eureku její matka varovala, se stalo skutečností. Stačilo k tomu jen pár obyčejných slz a dávno zapovězená Atlantida se začala probouzet zpět k životu. Návrat bájné země má však svou cenu. Lidský svět pomalu ale jistě mizí pod hladinou vody a nevinných obětí přibývá. Eurece nezbývá nic jiného, než se vydat na cestu za záchranou světa.

Společně se svým otcem, dvěma sourozenci, nejlepší kamarádkou a Anderem se tak vydává přes oceán až do dalekého Turecka. Tam se má nacházet Solon – bývalý sadař, který jako jeden z mála může Eurece opravdu pomoci zachránit svět a vše napravit. Tentokrát jí to bude stát mnohem víc než jen pár slz.

Druhý díl velmi známé trilogie o bájné Atlantidě má rozhodně co nabídnout. Oproti nepříliš zajímavému a čtivému prvnímu dílu je Vodopád velkým překvapením. Nejen, že se dozvídáme více o samotné Atlantidě a jejím zániku, představeny jsou také zcela nové postavy, které příběh krásně oživí. A že jich je hodně. Kniha získala i na akci, která Vodopád doprovází od začátku do konce. Toto vše doplňuje pořádná řádka šíleností, nad kterými nezbývá nic jiného, než kroutit očima.

Lauren Kate totiž spojila příliš mnoho věcí a prvků dohromady, ve snaze o vytvoření jedinečného a originálního světa, který by neměl obdoby. Podvodní cestování ve vzduchové bublině, magické schopnosti nebo třeba létající Pegas? To se zrovna nepovedlo. Příběh působí velmi zvláštně, přeplácaně a opravdu neskutečně. Mnohdy ani nedává smysl. Jakoby se autorka inspirovala Alenkou v Říši divů a zcela pustila uzdu své fantazii. Přestože je Vodopád čtivější a obecně zajímavější, nesmyslné pasáže včetně dialogů bohužel převažují.

Lauren Kateová v pěti bodech

  1. Lauren Kateová se narodila v Dallasu a chodila do školy v Atlantě.
  2. Svoji spisovatelskou kariéru zahájila v New Yorku.
  3. Kromě tetralogie Andělé napsala samostatnou knihu The Betrayal of Natalie Hargrove (Zrada Natalie Hargroveové).
  4. Jejím snem je naučit se jezdit na surfu.
  5. Momentálně žije v Los Angeles.

Stejně jako v Slze jde i v této knize především o romanci. Eureka se snaží vyrovnat se ztrátou svého nejlepšího přítele Brookse, který pro ni byl možná i něčím víc, a zároveň mít fungující vztah s Anderem. Vzhledem k věku postav a jejich uvažování se tahle láska nebeská nedá brát moc vážně. Nejen, že Eureka každou chvíli miluje někoho jiného, ale ani ze strany Andera není láska nijak cítit. Oba dva potřebují ještě nějakou tu chvíli na to, aby si vše ujasnili a přišli na to, co k sobě vlastně cítí.

Ačkoliv Vodopád není šálkem čaje pro každého, dokáže zaujmout. Co se autorce nedá odepřít, je fakt, že umí dobře psát. Její knihy si čtenáře získají a jen tak nepustí. Je velmi jednoduché se do nich začíst, ale po obsahové stránce velmi strádají. Lauren Kate rozhodně přišla se zajímavým a neotřelým příběhem, který měl velkou šanci stát se hitem, ale přemíra zvláštností a nesmyslů z celé trilogie vytvořily něco, co se nedá brát vůbec vážně.

  • Lauren Kateová: Vodopád (Atlantida 2)
  • Yoli, 2015
  • překlad: Jana Jašová
  • obálka: Soňa Šedivá
  • 296 stran, 299 Kč (v e-shopu Fantasye již za 269 Kč)
31. srpna 2015, Lucie Želenská

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Atlantida 2 - Vodopád

Atlantida 2 - Vodopád
299 Kč 269 Kč