Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, dne 29.10. budou všechny naše pobočky zavřené z důvodu dovolené. V brněnském Arrakisu je ze stejného důvodu zavřeno i 27.10. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Sandman Slim, Richard Kadrey

Kadrey Richard: Sandman Slim

Strávil jedenáct let svého života v pekle. Myslíte si, že ho to poznamenalo? Že se poučil a stal se z něj po prožitých mukách lotr anebo vraždící bestie? Nebo si vystačí pouze s vykonáním spravedlivé odplaty? .

Hlavním hrdinou románu je James Stark, který se po jedenácti krutých letech v pekle, kde přežíval jako gladiátor v aréně, vrací na zem. Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt své lásky, kterou zabil poskok jeho bývalého přítele. Postupně odkrýváme pozadí Jamesova vtažení do pekel, které zinscenoval jeden z jeho přátel z tajného kruhu lidí, kteří ovládají magii.

Kdysi dávno byl James, který dnes nese přezdívku Sandman Slim, devatenáctiletým mladíkem, který miloval dívku, kterou sbalil díky své tajuplné schopnosti magie, jíž se ani nemusel učit. Uměl ty nejsložitější kouzla, což samozřejmě bylo trnem v oku jeho kamarádům z ,,magické čtvrti“, kteří se k schopnosti manipulace museli pracně propracovat. A tak se hlavní z nich – Mason domluvil s peklem, že si můžou vzít Jamese výměnou za schopnost ovládat magii.

James se však vrací, po krutostech zocelený a plný nenávisti, přichází jako tsunami do poklidného L.A. Postupně za pomocí bývalého parťáka – alchymisty Vidocqa vydává po stopách svých bývalých přátel. První na seznamu smrti je Kasabian, který provozuje videopůjčovnu a na černo vypaluje DVD. Tam se James setkává s Allegro, která za chvíli doplní jeho tým. Pomalu a jistě se propracovává výš a zjišťuje, že to už dávno není o pomstě, ale že se stal figurkou na šachovnici, kde se bojuje nejen o zemi, ale i o nadvládu nad peklem a nebem.

Kniha je psaná hodně čtivě a ani chvíli vás nepustí, pořád se něco děje a vy nestačíte žasnout, co vše je do tohoto díla nacpáno. Můžete se těšit na krásný mix nadupané akce, při které se snoubí magie s nabitou brokovnicí a zamotaný příběh ve kterém nevíte, jestli andělé jsou ti opravdu hodní, protože někteří pekelníci jsou proti nim jako beránci. Až se čtenář nestačí divit

Každý si určitě užije přesvědčovací metody náboru andělů do andělského komanda nebo cestování mezi světy nebo krásnou klasickou fantasy ze světa, který se ukrývá v tajemných dveřích, či putování mezi stíny. V knize najdete mix všeho možného i nemožného, ale nechutná to špatně, právě naopak výborně. Jak by řekl Joey: ,,Puding dobrý, maso dobrý, je to dobrý.“

Autor zatím napsal v této sérii tři knihy (Sandman Slim, Kill the dead, Aloha from hell), ale v plánu má napsat další tři. Už se nemůžu dočkat dalšího pokračování, a proto knihu doporučuji všem, kteří mají rádi odpočinkovou četbu, kde o napětí a akci není nouze.

  • Richard Kadrey: Sandman Slim
  • POLARIS, 2011
  • přeložil: Petr Caha
  • obálka: Chris McGrath
  • 260 stran / 279 Kč
9. června 2011, Jan Kundera

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Sandman Slim 1

Sandman Slim 1
279 Kč 251 Kč