Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Orfeovský stroj, Aldridge Ray

Aldridge Ray: Emancipátor III. - Orfeovský stroj
Název:   Orfeovský stroj
Autor:   Aldridge Ray
Žánr:   Sci-fi
Série:   Emancipátor (3)
Počet stran:   301
Provedení:   Brož.
Nakladatelství:   Polaris
Překladatel:   Vojtková Ladislava
Autor obálky:   Burns Jim
ISBN:   80-85911-91-4

Běžná cena:   189 Kč
Naše cena:   189 Kč
Sleva:   19 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

V dekadentních, mocných a amorálních Pangalaktických světech vzkvétá obchod s otroky. Ovládá ho Umělecká liga, bezohledná a vše prorůstající korporace. Ruiz Aw se narodil jako otrok a nyní hraje nebezpečnou dvojroli: je obávaným donucovačem Ligy a zároveň osamělým emancipátorem, který přísahal, že rozdrtí zločinný obchod s lidským masem.

V opevněných městech Strašpytlu se pirátští lordi vzájemně vybíjejí; zvnějšku podporované kulty smrti svádějí lidi ke krutým sebevraždám a zotročení empaté skrývají organický stroj, jehož touha po moci je bezmezná. Dokonce i všemocná Umělecká liga má jen omezenou možnost zasáhnout – a právě proto se sem emacipátor Ruiz Aw uchýlil se svými uprchlými otroky. Když odhalí spiknutí, jež má vyústit v duševní zotročení celé galaxie, pochopí, že svobodu získá, jen když se utká s nejmocnějším protivníkem…Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Orfeovský stroj, Aldridge Ray
jindra_strelec - 09. 11. 2008 22:48

Dobrodružství, a to v pravém smyslu tohoto slova, Ruize Awa se završí v příběhu, který velmi důstojně uzavírá celou trilogii. Kdo přistoupil a oblíbil si akční a rychlou jízdu z předchozích dvou dílů, a nejspíš právě proto si přečte i tento, nebude rozhodně zklamán. Po několika zvratech a bojích Ruiz Aw konečně rozplétá složité klubko událostí, které stojí za všemi jeho potížemi a vše rozhodne v závěrečném boji, kdy se doslova a do písmene mydlí všichni se všemi. Emancipátor, celá trilogie, je hlavně akční dobrodružnou záležitostí a věřím, že ten kdo jí se zájmem přečetl poprvé, se k ní určitě ještě vrátí. Propracovaný vesmír, postavy jednající s cynismem vlastním novodobým otrokářům i hlavní hrdina, v podstatě "romantik", si to určitě zaslouží.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Stejná série Nakladatelství
 161 Kč
 161 Kč
 197 Kč
 332 Kč
 314 Kč
 269 Kč
 323 Kč
 170 Kč