Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, z technických důvodů bude pražská Fantasya uzavřena až do odvolání. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Pomezí světa, Anderson Kevin J.

Anderson Kevin J.: Neznámá země 1 - Pomezí světa
Název:   Pomezí světa
Autor:   Anderson Kevin J.
Žánr:   Knihy
Série:   Neznámá země (1)
Počet stran:   512
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Baronet
Překladatel:   Simona Kučerová
Autor obálky:   Martina Kysucká
ISBN:   978-80-7384-359-5

Běžná cena:   299 Kč
Naše cena:   269 Kč
Sleva:   30 Kč, 10%

není skladem, bez naděje na dodání

Anotace:

Terra Incognita je bílým místem na mapách, za hranicí světa, označená jen „zde žijí lvi“. K této legendární zemi upírají své zraky oba znepřátelené národy vzývající jiného boha a válčící o nadvládu nad známým i neznámým světem v naději na konečné vítězství. Posílají lodě s odvážnými námořníky na nezkrocená moře plná temných nebezpečí, na nichž řádí divoké bouře, aby nalezly zapomenuté království, ztracený ráj. Příběh dobrodružství na širých mořích je důstojným vstupem slavného SF autora do fantasy žánru.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Pomezí světa, Anderson Kevin J.
Cooker - 27. 11. 2010 11:01

Kniha nemá prakticky žádný ústřední děj, pouze na pozadí válečného konfliktu vypráví životní osudy velkého množství lidí, kteří se kolikrát buď setkají až na konci knihy, nebo se naopak rozejdou už na začátku a mnoho z nich spolu nemá prakticky nic společného. A postav je opravdu hodně, až příliš, navíc toho námořního dobrodružství je v knize dost málo, plus mínus desetina obsahu (anotace je v podstatě úplně mimo, ve skutečnosti je to hledání neznámé země jen vedlejším motivem). Pomezí světa má jednoduše tolik nedostatků, že pokud bych měl hodnotit objektivně, je to tak na dvě, maximálně dvě a půl hvězdy. Jenže… Ta kniha je tak čtivá a poutavá… :) Začátek jsem sice protrpěl, musel jsem se prostě seznámit s postavami a světem, ale jakmile se to asi po sto stranách rozběhlo, nemohl jsem se od toho odtrhnout, najednou jsem se podíval na hodiny a byly tři hodiny ráno :) Hlubší příběh sice chybí, ale naprosto mě odrovnala ta osobní životní tragédie většiny postav, že jsem prostě musel číst dál, abych se dozvěděl, co se s nimi dál stane. Celý román je přímo nasáklý emocemi, zmarem a nesplněnými sny, což v konečném důsledku, díky věrohodnému zpracování, přebíjí všechny nedostatky a po dočtení mě nechává v dychtivém očekávání dalšího dílu.
Ad Pomezí světa, Anderson Kevin J.
Stopař - 15. 08. 2011 09:58

Svět dvou rozdílných kultur, pocházejících ale z jednoho původního národa. Dobrý základ pro případný střet, který na sebe skutečně nenechá dlouho čekat. Autor očividně nešel pro fantazii nijak daleko, použil to co už existuje v našem světě, jen to nazval jinými jmény. S minimální znalostí historie tak přesně víte kam a jak příběh směřuje. Dle očekávání ti snědí chlapíci z jihu, s možností mít neomezený počet žen a zakřivenými šavlemi, napadnou ty „hodné“ na severu, kterým v kostelech vyprávějí o tom, jak mají být milosrdní. Na pomoc „těm hodným“ pak přicházejí i světlovlasí obyvatelé okolních ostrovů. Myslím, že víc už o příběhu nikomu říkat nemusím. Plusy ( současné vyprávění příběhu očima několika hlavních postav, jejichž osudy se sem tam potkají / odlehčení hlavní osy příběhu skupinou průzkumníků dalekých oceánů / trocha fantasy prvků, ale ne žádná divoká magie ) Mínusy ( náboženství okopírováno dle současných / jednoduchý a očekávaný děj, nic až tak moc nepřekvapí / vrchní šáh jižanů je příliš velký dobrák, ve srovnání s doslova fanatickým zbytkem svého národa ) ( Fantasy ) ( Hodnocení : 7 / 10 )

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství Překladatel
 440 Kč
 295 Kč
 269 Kč
 153 Kč
 260 Kč
 419 Kč
 2133 Kč
 269 Kč
 197 Kč
 161 Kč
 269 Kč