Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, dne 29.10. budou všechny naše pobočky zavřené z důvodu dovolené. V brněnském Arrakisu je ze stejného důvodu zavřeno i 27.10. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Zeměplocha 4 - Mort, Pratchett Terry

Pratchett Terry: Zeměplocha 04 - Mort
Název:   Zeměplocha 4 - Mort
Autor:   Pratchett Terry
Žánr:   fantasy
Série:   Úžasná Zeměplocha (4)
Počet stran:   303
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Talpress
Překladatel:   Jan Kantůrek
Autor obálky:   Josh Kirby

Běžná cena:   248 Kč
Naše cena:   223 Kč
Sleva:   25 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Smrť si dříve nebo později najde každého. Když ovšem přijde k Mortovi, nabídne mu zaměstnání. Ten zjistí, že kvůli tomu nemusí zemřít, a nabídku přijímá, netrvá však dlouho a pochopi, že se jeho romantické touhy jen málo snášejí s vážnou úlohou Smrťova asistenta, a když pozná překrásnou princeznu Keli, která má být zavražděna a kterou má pravé Mort dopravit na onen svět, začnou se věci rychle zaplétat… Nejlegračnější a nejoriginálnější fantasy v této i jakékoli jiné galaxii!Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Mort, Pratchett Terry
Dann - 31. 05. 2008 13:47

Úžasné, opravdu úžasné. Postava Smrtě je naprosto bezchybná, vedlejší postavy jako Truhlík, mág Dobrořez nebo Mrakoplaš jsou ohromující. Vtipné dílo s prvky napětí a špetkou romantiky doporučuji každému, kdo se rád zasměje u nenáročné, ale vysoce kvalitní knihy.
RE: Ad Mort, Pratchett Terry
Norek - 19. 06. 2009 21:48

Smrť patří mezi nejpopulárnější postavy Zeměplochy o tom může být jen velice málo pochybností a zároven patří i mezi postavy nejfrekventovanější. Otázkou je jestli je jeho popularita dost velká, aby unesla vlastní příběh. No já osobně o tom nepochubuju, ale v Mortovi na to naštěstí rozhodně není sám, zdatně mu sekunduje hned několik postav, zejména jeho učedník Mort a jeho adoptivní dcera Ysabell. Dojde i na nějaké mágy a to neškodného Dobrořeza a zakladatele Neviditelné univerzity Alberta. A co teda jde? Mort se zaučuje u Sekáče a přitom pomalu poznává, jak to vlastně chodí. Jenže pak dostane Smrť záchvat lidskosti a veme si dovolenou a Mort ho tak musí zastoupit. Nutno říct že ne úplně úspěšně protože nedokáže odolat a zachrání princeznu Keli. Jenže realita se nedá snadno oklamat a tak začíná zběsilý boj mezi Mortem a realitou které se chce vrátit do svých kolejí. Na zeměploše mě okouzlují zejména tři věci. Za prvé humor, který je nesmírně inteligentí a nesmírně zábavný. Za druhé dokonalý překlad Jana Kantůrka, kterému se nic nevyrovná. A za třetí neuvěřitelná schopnost autora zamíchat do humoristické fantasy satiru, filosofický přesah a kvalitní příběh, který má hlavu a patu a i bez toho humoru by hravě obstál. Přitom to ale vůbec nepůsobí jako dort splácáný pejskem a kočičkou. A to je opravdové umění, které se nevidí až tak často. v Mortovi k vidění ale určitě je...
Jeden z nejlepších dílů Zeměplošské série
gilbert - 21. 06. 2009 17:53

Otec mladíka Morta chce, aby syn nastoupil do učení. Kamkoliv. Jenže se nedaří sehnat. Nakonec si ho za učně bere sám Smrť. Máme tak spolu s Mortem možnost poznat Smrťovu říši a její další dva obyvatele - Smrťovu adoptivní dceru Ysabell a jeho pomocníka. Mortovi učení zpočátku celkem jde a je spokojený (i díky Ysabell, která je ráda, že si může povídat s někým své generace). Problém nastane ve chvíli, kdy končí teorie a Morta čeká praxe: má zaopatřit několik zákazníků (rozuměj lidí, kteří mají brzy zemřít:)). První případy Mort vyřídí celkem v pohodě, ale když zjistí, že další na řadě má být krásná princezna Kelli, do které je (stejně jako většina mužů v zemi…) zamilovaný, a která má být zavražděna. Mort poruší hlavní zásadu svého řemesla a princeznu zachrání (čímž mimochodem princezně docela zkomplikuje její běžný život - všichni mají totiž od té doby tendenci ji přehlížet, jako by tam nebyla - nebo, neměla být…:). Jelikož tím, jak již bylo řečeno v příspěvcích přede mnou, narušil realitu, uvede tím do běhu sled událostí, které mohou skončit nejen jeho smrtí, ale i zničením celé Zeměplochy - zahrávat si s realitou a s během osudu se nevyplácí, taky by se mohly zhroutit a co potom... (Smrť by třeba mohl složit úřad a jít pracovat jako kuchař:)). "Mort" patří k tomu nejlepšímu, co jsem od Pratcheta četl. Má svižný děj bez prostojů, sympatické postavy, po stránce humoru je zde autor na vrcholu. Navíc se v závěru dočkáme i souboje na kosy!
Mort
Sally - 20. 03. 2010 23:29

Jak by to vypadalo, kdyby měla Smrt učedníka? A kdyby to byl jeden z obyčejných smrtelníků? Jestli vás zajímají odpovědi na tyto otázky, přečtěte si Morta a budete mít hned jasno. Mladík Mort je svým otcem tlačený do práce, tedy spíše do toho jít se něčím vyučit. Jediný mistr, který si ho ale vybere, je Smrť. No, co už se dá dělat, je to aspoň jistá práce. Spolu s Mortem tak putujeme do Smrťovi říše a začneme zjišťovat, jakže to je s lidským životem a smrtí. Jenže teorie a praxe, jo, to jsou panečku dvě rozdílné věci. Smrť si totiž vezme dovolenou a své povinnosti přesune na Mortova bedra. Nechat zemřít staré lidi, to by snad ještě šlo, ale mladou a krásnou princeznu, jo tak to už je problém... ale když ta, která už měla být mrtvá, zůstane naživu, začnou se dít opravdu podivné věci s realitou. Opět Pratchetovská smršť šílených nápadů a humoru. Děj ubíhá příjemným tempem. Z postav je největší sympaťák Smrť, nečekaně vždyť je to jedna z nejoblíbenějších postav Zeměplochy, myslím, že to bude tím jeho úsměvem :-) Mort se drží v závěsu a z dalších postav zmíním Smrťovu adoptivní dceru Ysabell a taky Smrťova sluhu. Vynikající překlad Jana Kantůrka, dvorního překladatele Terryho Pratcheta, snad ani nemusím zmiňovat, je železnou jistotou jako u každé pratchetovky. Další barevný střípek do mozaiky Zeměplochy. Rozcvičte si úsměvové svaly a pusťte se chutě do čtení.
Mort
Eskarína - 31. 03. 2010 19:35

První polovina knihy se mi četla trochu ztuha, ale ta druhá byla vynikající a skvěle jsem se bavila, především díky postavám Smrtě (vážně "drsný týpek", hlavně když se poblíž objeví nějaká kočka ; ), Morta a Ysabelly (jejich dialogy jsou vskutku "vymazlené" : ) a Dobrořeza : D. Neotálejte a knihu si přečtěte! ; )
Súhlas
Dariel - 31. 08. 2010 13:32

Smrť má občas svoje zvláštne dni. V jeden taký deň si adoptoval dcéru Ysabell. A smrť cíti že sa blíži taký ďalší. Preto si vezme do učenia Morta. No ten nevie do čoho ide. Keď sa dostane do smrťovej ríše, ktorá je čierna (však to je najlepšia farba, tak prečo nemôže byť napr. strom, jazero aj kačky na ňom čierne?) Začne tušiť nejaké komplikácie. Smrť ho vezme do miestnosti s presýpacími hodinami, ktoré symbolizujú životy ľudí a hneď mu ich aj pár pridelí aby sa o ne postaral. Tak isto mu oznámil,že si berie dovolenku. Mort nemá na výber a ujme sa svojej roboty. Všetko ide dobre, no on cíti, že sa niečo mení. Začína sa stávať smrťom. Narazí však na jednen veľký problém, no nie tak veľký ako dobre tvarovaný a nádherný, v podobe princezny, ktorá má umrieť. Mort sa do nej samozrejme zaľúbi a snaží sa všemožne zabrániť princezninej smrti. To ale naruší rovnováhu, pretože smrťová práca má vlastné pravidlá. A tak sa stane, že za hranicami kráľovstva je princezná mŕtva a vo svojom kráľovstve živá. To ale silne deformuje svet a keď to smrť zistí neostáva mu nič iné iba Morta z funkcie odstrániť... to ako to dopadne nechám na dočítanie. Je to naozaj vydarená pratchettovka. Točí sa okolo populárnej (a mojej druhej najobľúbenejšej postavy – prvé je zavazadlo) postavy smrťa a jeho ríše. Táto kniha nemá chybu ktorú by som jej mohol vyčítať. Dej je rýchly plynulý a prekvapivý. Najmä tá posledná scéna kedy smrť bojuje medzi presýpacími hodinami proti Mortovi a snaží sa ho zabiť. Tá sa mi zachovala v pamäti na dlho a to ako to všetko dopadlo, ako sa ľudovo hovorí som padol na zadok od úžasu. Jednoznačne dávam 5 hviezdičiek. Páčilo sa mi aj to že autor zakombinoval do príbehu aj postavu, ktorá je nenápadná, no je to jeden z najsilnejších mágov, ktorý vyzval na súboj smrťa... naozaj odporúčam.
Mort
BoriHokr - 30. 11. 2010 15:26

Mort je prvním z řady vrcholů zeměplošské série. Po spíše dravých dílech přichází na řadu zklidnění a místo ostrých štulců začíná Pratchett hladit po duši, lechtat na patách a vůbec svůj rejstřík rozšiřuje. Zároveň poprvé klade do centra dění Smrtě. Ten se rozhodne vybrat si učedníka, který však přece jen podlehne nutkání do věcí zasahovat... Situace eskaluje a zasahují do ní i Albert, Smrťův sluha a kdysi slavný mág, ale i Smrťova adoptivní dcera. Mort je kniha, kterou se Zeměplocha loučí se svým dětstvím a činí tak ve velkém stylu. Pratchett možná nabídl i propracovanější zápletky, ale jen málokdy tak naléhavé a na ostří nože - všem postavám jde o to nejdůležitější a do poslední chvíle se zdá, že happy end prostě není možný. A přitom kniha hýří vtipem, černým, ale paradoxně velmi hřejivým. Klenot, ke kter=mu je radost se vracet.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série
 248 Kč
 248 Kč
 248 Kč
 223 Kč
 248 Kč
 275 Kč
 248 Kč
 275 Kč
 134 Kč
 257 Kč
 395 Kč
 539 Kč