Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28.4. trvale zavírá pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už nebude možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

JFK 23 - Apokalypsa, Polák Jaroslav A.

Polák Jaroslav A.: JFK 23 - Apokalypsa
Název:   JFK 23 - Apokalypsa
Autor:   Polák Jaroslav A.
Žánr:   sci-fi
Série:   JFK (23)
Počet stran:   200
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Triton
Autor obálky:   Tomáš Jedno

Běžná cena:   149 Kč
Naše cena:   134 Kč
Sleva:   15 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Na tom, že jeden z paralelních světů díky rychle narůstající vnitřní nestabilitě nevyhnutelně spěje ke svému konci – k naprostému zhroucení reality, by nebylo nic výjimečného, kdyby ovšem špičky Agentury nezjistily, že jejich úhlavní nepřítel X-Hawk chystá vpravdě husarský kousek: unést odtud samotného Antikrista, a využít jej ke svým temným záměrům. Do tajné operace v apokalyptickém světě jsou vysláni JFK (inkognito), komtesa Andrea de Villefort a mág Baltazar dos Santos. Jejich prvořadým úkolem je zabránit únosu Antikrista za každou cenu – a cena, kterou zaplatí za to, že budou muset ve vyšším zájmu vstoupit do služeb démonického diktátora, bude vysoká. * Navíc samostatná povídka:

  • Petr Totek: Běh mezi stíny


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Apokalypsa, Polák Jaroslav A.
eMPage - 30. 08. 2010 09:18

Jsou hrdinové, kteří je objeví jednou a pak mají volno, ovšem pak tu jsou tací lidé, jako třeba JFK, kteří snad odpočinek nikdy nemají a jakmile dokončí jeden úkol, hned na ně čeká další. Agentura nalézá svět, který spěje k zániku, díky Antikristovy a jeho apokalypse. Do tohoto světa blízké budoucnosti ale jiné reality jsou oficiálně vysláni kontesa de Villefort a mág Baltazar. JFK se mise jako vždy v poslední době účastní neoficiálně. Jakmile dorazí na místo, zjišťují, že oním Antikristem je Grigorij Leonov, student a žák mága Baltazara a to v oboou realitách. Jakkoliv se vám může zdát poita příběhu jasná, tak jste na omylu. Cílem našich hrdinů není Antikrista zastavit, zničit a zabránit tak apokalypse, ale vzhledem k tomu, že ke zničeí světa tak jako tak dojde, tak musí zabránit X-Hawkovi únosu Antikrista, který by jej zneužil ke svým plánům. Třebaže se Kovář a ostatní snaží vystupovat anonymně, po odraží prvního útoku se stávají členy Antikristovy ochranky a k jejich překvapení Leonov ví, co jsou zač a jejich důvodu i věří. Na zánik světa to však nemá pražádný efekt, protože karty jsou již rozdány, takže jen sledujeme, jak se biblicky naplňuje proroství o zkáze světa. Celá kniha na mě působila rozpačitým dojmem, na jednu stranu skvěle vykreslená postava antikrista, jeho chování a podobně, na druhé straně žádná akce, jen očekávání nevyhnutelného konce s celkem očekávaným vyústěním. Příjemným osvěžením knihy jsou kapitolky, které jseou nazvané "Nitky" a které se dají brát jako intermezza, v nich se dočteme o zákuslisních machinacích uvnitř agentury, což se moc dobře čte. Autor má skvěle nabichovanou biblickou apokalypsu, takže vše je uvěřitelné a dobře napsané. Je to však na úkor akce, které je opravdu poskromnu, což je škoda.

3,5*


Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 179 Kč
 134 Kč
 125 Kč
 134 Kč
 134 Kč
 179 Kč
 89 Kč
 179 Kč
 139 Kč
 125 Kč
 125 Kč
 178 Kč