Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Jáma & kyvadlo a jiné fantastické příběhy, Poe Allan Edgar

Poe Allan Edgar: Jáma & kyvadlo a jiné fantastické příběhy
Název:   Jáma & kyvadlo a jiné fantastické příběhy
Autor:   Poe Allan Edgar
Žánr:   horor
Počet stran:   207
Provedení:   váz.
Nakladatelství:   Nakladatelství XYZ
Překladatel:   kol.
Autor obálky:   Jakub Karman

Běžná cena:   249 Kč
Naše cena:   224 Kč
Sleva:   25 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

V knize Jáma a kyvadlo Poe uchvacuje mnohotvárností a nápaditostí svého talentu, jehož se čas ani v nejmenším nedotkl. Často je dosti nevypočitatelný a nemilosrdný. Dovede nahnat strach a držet čtenáře v napětí jako málokdo, když vypráví o smrtonosné síle mořských proudů, o tajemstvích záhadné bedny. Když v přestrojení za nervního, pološíleného vypravěče s chorobně citlivou obrazotvorností líčí hrůzostrašné historie o předčasných pohřbech. Husí kůži nahánějí příběhy rozpolcených postav, pronásledovaných svým svědomím a pocitem viny, nebo když se satanickým úšklebkem píše baladicky laděné grotesky o lidské mstě.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Jáma & kyvadlo a jiné fantastické příběhy, Poe Allan Edgar
BoB - 20. 06. 2008 06:26

Kdo by neznal jméno Edgar Allan Poe. Některá díla tohoto autora jsou považována za předchůdce moderních hororů, jiná za předchůdce science fiction a další za předchůdce detektivky. Tento autor fantastických a mystických příběhů si již v době vydání svých příběhů dokázal získat srdce čtenářů. Například od doby napsání povídky Jáma a kyvadlo, podle které se celý soubor jmenuje, uplynulo již 165 let. Tento výbor tvoří průřez autorovou tvorbou a předkládá nám k posouzení čtrnáct povídek. Ikdyž nejsou vyloženě hrůzostrašné (jako např. povídky H.P.Lovecrafta, který bývá též nazýván Poem 20. století), stále vás dokáží příjemně potrápit. Možná, že problémy s alkoholem a drogami měly vliv na autorovo vnímání světa a proto jsou jeho práce tak dobré. Mám ještě nutkání porovnat tuto sbírku s jiným vydáním, které mám doma. Je to vydání z roku 1978, z nakladatelství Odeon. Tento soubor povídek (všechny v překladu Josefa Schwarze) je oproti souboru z nakladatelství XYZ, řekl bych, ucelenější. Tvoří jej 34 prací a zaplňuje 431 stran. Má pevnou vazbu a stál pouhých 30 (!) korun. Inu, tenkrát bylo všechno jinak...
Jáma & kyvadlo a jiné fantastické příběhy, Poe Allan Edgar ←
jindra_strelec - 22. 06. 2008 20:16

Nejčistší esence hororu, to jsou příběhy E. A. Poe. Jáma & kyvadlo, která dala knize jméno, je naprosto skvělým příběhem. Nezapomenutelné je i její filmové zpracování, které si v ničem nezadá s ponurou atmosférou samotné povídky. Jako další bych ještě vyzdvihl Masku červené smrti a Zánik domu Usherů - co víc si může fanoušek hororů a fantastiky obecně přát.
Edgar Alan Poe
Mickhesh - 20. 02. 2009 20:31

Málokterý spisovatel si dokáže udělat za 40 let svého života takové jméno jako Edgar Alan Poe. Sbírka povídek vydané v knize Jáma a Kyvadlo podle stejnojmenné povídky obsahuje jak povídky klasické, kriminální tak i hororové. Nutno podotknout, že nejslavnější povídkou jak již všichni víte je právě Jáma a kyvadlo, která spadá do hororového žánru, ale pozadu nezůstávají povídky jako Vraždy v ulici Morgue, Zlatý brouk, Zánik domu Usherů, Černý kocour a nebo má oblíbená Předčasný pohřeb a Zrádné srdce. U Zrádného srdce jsem se skutečně bál kdežto u Předčasného pohřbu mě jímal sníh co vše se může lidem stát trpí-li zajímavou chorobou -no schválně si to přečtěte sami. Co se týká námětů Poeových povídek je různorodost bohatá a studnice nápadů nevyčerpatelná. Vezmem li si pro příklad povídku Pád do Malstromu, člověk musí žasnout nad autorovic bohatou slovní zásobou a schopnosti popsat tak mnoha způsoby a tak barvitě zcela na první pohled triviální věc, lodi pohlcené vírem. Podle toho se pozná dobrý autor, jakým bezesporu Poe je. No schválně si zkuste napsat dané téma podle sebe, pochybuji, že to bude stejně dobré alespoň co se rozmanitosti popisu situace týče. Poe je jeden z milníků literatury jak detektivní tak i fantastické a snažily se mu přiblížit takový velikáni jako H.P. Lovecraft či Clive Barker, ale o tom zase jindy. Na závěr si můžeme postesknout jaká to škoda, že Poe trpěl bídou a různými druhy šílenství. Na druhou stranu vyvstává otázka, jak jinak napsat takhle zajímavá a kvalitní díla, která dokáží oslovit i po více než půl druhého století?
'Poe Allan Edgar'
Jan Vaněk jr. - 24. 02. 2009 20:11

(Debilní systém mi zase sežral celý příspěvek jen kvůli uvozovkám. - A někde ho ukryl; u komentářů se občerstvilo datum nejnovějšího a teď už nemůžu hvězdičkovat.) Při psaní jmen příjmením napřed je zavedený zvyk u lidí, kteří mají prostřední jméno, neobrátit všechna tři (nebo více) do protisměru, ale vytknout jen to příjmení a zbytek nechat: ve slovnících není "Poe, Allan Edgar", ale Poe, Edgar Allan. Sama Fantasya tak postupuje např. u http://fantasya.cz/autor/wells-herbert-george http://fantasya.cz/autor/card-orson-scott atd. atd., o případech s iniciálami ani nemluvě.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Překladatel
 269 Kč
 314 Kč
 269 Kč
 296 Kč
 248 Kč
 268 Kč
 123 Kč
 314 Kč
 206 Kč
 134 Kč
 358 Kč