Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Zeměplocha 9 - Erik, Pratchett Terry

Pratchett Terry: Zeměplocha 09 - Erik
Název:   Zeměplocha 9 - Erik
Autor:   Pratchett Terry
Žánr:   fantasy
Série:   Úžasná Zeměplocha (9)
Počet stran:   185
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Talpress
Překladatel:   Jan Kantůrek
Autor obálky:   Josh Kirby

Běžná cena:   566 Kč
Naše cena:   155 Kč
Sleva:   57 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Erik má koníčka – démonologii. Rád by vyvolal démona a přinutil ho, aby mu splnil tři přání: stát se vládcem světa, získat lásku nejkrásnější ženy Zeměplochy, být nesmrtelným – prostě takové ty obvyklé věci. Místo poslušného démona však vyvolá Mrakoplaše, jednoho z nejneschopnějších mágů Zeměplochy, který se kdysi ztratil v Podzemních rozměrech, a s ním Zavazadlo. Král démonů, novátor s moderním přístupem, aby oživil nedostatečnou fantazii démonů, začne prostřednictvím Mrakoplaše plnit Erikova přání. Avšak, jak říká pekelný král, vtip spočívá v tom, splnit každému jeho přání doslova a do písmene, a přitom mu nikdy nedat to, co si vlastně přál…Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Erik, Pratchett Terry
gilbert - 11. 03. 2009 17:58

Rozsahem kratší, ale o to nabitější a dějových prostojů prostý díl série Úžasná Zeměplocha. Mladík Erik (Faust) si vyvolá démona (Mefistofela), aby mu splnil tři v anotaci zmíněná přání. Jenže přivolá Mrakoplaše... A jak se mu jeho přání vyplní? To ať si každý přečte sám, věřte, že u tohto dílu, který se dá přečíst za odpoledne, se budete skutečně výborně bavit. Například se spolu s Erikem a Mrakoplašem (a samozřejmě jeho věrným Zavazadlem) podíváme na svérázné zeměplošsské ekvivalenty trojské války či aztécké říše. Nakonec zavítáme i do samotného pekla, které po návštěvě obou hrdinů (a zejména zásluhou obzvláště naštvaného Zavazadla..:)) už nebude tím, čím bývalo. Zkrátka, jedná se o jednu z nejlepších Pratchettových knih.
Erik= Faust
Dariel - 02. 07. 2010 15:29

Táto útla knížočka nie je na dlhé čítanie jej pútavý dej a nápadité zvraty vás nenechajú dlho bez smiechu. Samotný príbeh je originálne prerozprávanie známej knižky Faust. Pratchett na to ale zvolil úplne iný štýl a poriadne to okorenil svojou satirou. Erik ako mladý démonológ vyvolá démona aby mu splnil jeho tri želania, no keďže vedúci pekla je inovátor, Erik sa stretáva z Mrakoplašom + jeho zavazadlom z magického hruškovníku na malých nožičkách a z vlastným rozumom. To však neprekáža v tom aby dostal mladík presne do bodky to čo chcel. Aj keď asi nie v takej forme ako si to predstavoval... Na tejto knižke som sa dobre zabával, až na pár podľa mňa hluchých miest. Vrelo ju odporúčam všetkým fanúšikom. knižka sa dá čítať aj osobitne pomimo dejovej línie, čo je zaiste jej plus.
Erik či Faust...
Sally - 31. 08. 2010 21:36

Devátákniha z cyklu Zeměplocha Terryho Pratchetta a zároveň čtvrtá kniha, v které se objevil Mrakoplaš. V originále se nazývá Eric (jak překvapivé :-) ) a vyšla v roce 1990. českém jazyce vyšla poprvé v roce 1996 s obálkou Joshe Kirbyho a v překladu Jana Kantůrka dvorního překladatele Zeměplochy v nakladatelství Talpress. Čtrnáctiletý amatérský démonolog Erik Čtvrtečka se pokouší vyvolat démona,aby mu splnil tři jeho přání - stát se vládcem světa (och, jak nečekané), získat lásku nejkrásnější ženy Zeměplochy (taky nečekané) a do třetice stát se nemrtelným - prostě normální všechny potřeby spokojující megalomanská objednávka. Možná by to klukovi ušatému i vyšlo, kdyby se mu místo démona nepodařilo vyvolat Mrapkolaše, toho nejneschopnějšího ze všech čarodějů Zeměplochy, který uvízl i se svým Zavazadlem v Podzemních rozměrech (kniha Magický prazdroj). Z této skutečnosti nemá zrovna velkou radost ani nový král pekla Astfgl který se peklo rozhodl kapku zmodernizovat a předělat. Erika si chtěl prostřednictvím některého z démonů ovládnout, takhle se o to musí pokusit prostřednictvím Mrakoplaše, který se marně snaž Erika přesvědčit, že démon opravdu ale opravdu není a že mu nic tudíž splnit nemůže. Díky králi démonů,ale najednou má schonosti Erikova přání splnit. Je tu ale jeden háček, peklo sice přání splní, ale přesně a do puntíku a tak, aby z toho dotyčný nic neměl. Erikovi jsou tak jeho přán Mrakoplašovým prostřednictvím "plněna", ale tak že se mu to nelíbí. Mrakoplaš s Erikem se potom dostávají i do zmodernizovaného pekla. Tam zrovna probíhá převrat proti králi a jeho novotám. Vtipný krátký příběh na faustovské téma, knížka vystačí tak na jedno odpoledne, nebo večer. Mrakoplaš je skvělý jako vždy. Podařené vtipy a přání dotažená do absurdna - ano, můžeš mít nejkrásnější ženu světa, ale ona už holt kapku zestárla a je po sedmi dětech.... tak co bereš? Ano, budeš žít věčně, ale to znamená že už od stvoření vesmíru a světa a tenkrát na začátku zrovna moc zábavy nebylo, nic se nedělo, fakt nuda. Jo, jo můžeš být vládce světa a král všech a budou tě uctívat, někde však uctívají ty, které budou vzápětí obětovat. Jak by to asi vypadalo, kdyby každý z nás dostal v téhle pekelnické podobě splněné své tři přání? :-)
Erik
BoriHokr - 30. 11. 2010 22:30

Mrakoplaš je zpátky! A opět má k ruce nevinnéh, naivního tvora. tentokrát ovšem ne turistu, ale mistra démonologa. Ve hře je ovšem i jistý démon, který hraje vlastn hru. Erik tedy po Mrakoplašovi chce splnění tří přání - což se také stane, ale vždy jinak, než by čekal... Jak bylo napsáno kolegy: tady není prostor pro zbytečnosti. Faust Erik je čirá akce a zvraty. Na jednu stranu kniha rychle uteče, na stranu druhou nenabízí možnost si některé vychytávky dostatečně vychutnat. Což amrzí, protože nápady obsahuje skutečně skvělé (hlavě ta variace trojské války a dotaz, jak dlouho to bude trvat domů :)). Celkově se jedná asi o nejslabší Mrakoplašovo dobrodružství (vedle Posledního hrdiny, ten to však vyvažuje grafickm provedením), rozhodně však ne enjslabší Zeměplochu.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série
 248 Kč
 248 Kč
 248 Kč
 248 Kč
 266 Kč
 248 Kč
 395 Kč
 449 Kč
 131 Kč
 248 Kč
 248 Kč
 509 Kč