Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Batman - Dlouhý haloween 2, Loeb Jeph a Sale Tim

Loeb Jeph a Sale Tim: Batman - Dlouhý haloween 2
Název:   Batman - Dlouhý haloween 2
Autor:   Loeb Jeph a Sale Tim
Žánr:   komiks
Série:   Batman
Počet stran:   200
Provedení:   váz.
Nakladatelství:   BB/art + Crew
Překladatel:   Marek Baranyi a Pavel Švanda
Autor obálky:   Tim Sale

Běžná cena:   499 Kč
Naše cena:   449 Kč
Sleva:   50 Kč, 10%

není skladem, bez naděje na dodání

Anotace:

VĚŘÍM V HARVEYHO DENTA! * Už uplynula polovina roku a Sváteční vrah stále uniká. Jak policii, tak státnímu prokurátorovi Harvey Dentovi, tak dokonce i Batmanovi. A před námi je ještě šest měsíců… a nespočet svátků vhodných k vraždění. * VĚŘÍM V GOTHAM! Dlouhý Halloween je inteligentní a propracovaná detektivka z Batmanových začátků, sevřený příběh, ve kterém defilují známé postavy, a při kterém mají čtenáři všechny stopy na dosah. A navíc je tu skvělá expresivní a rozmáchlá kresba Tima Salea, která dává Batmanovým protivníkům opravdu démonický nádech. * VĚŘÍM V BATMANA! V ulicích Gothamu řádí vrah. Maskovaný hrdina zjišťuje, že jeho činy můžou mít následky. Sériový vrah využívá svátky jako obchodní značku. Šéf podsvětí se snaží zachránit své hroutící se impérium. Město ovládané zločinci se stává útočištěm monster. Ambiciózní okresní návladní skrývá temné tajemství. Tajemná žena svádí temného rytíře. Jedno přátelství bude navěky zničeno. * To všechno jsou střípky vražedné záhady jménem DLOUHÝ HALLOWEEN. – Cenou Willa Eisnera vyznamenaný tvůrčí tým Jeph Loeb a Tim Sale se dal opět dohromady a stvořil napínavý detektivní příběh, ve kterém se objeví ti nejnebezpečnější a nejvychytralejší z Batmanových protivníků v čele s Jokerem – a ve kterém budete moci prožít zrod tragického padoucha jménem Two-Face.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Batman - Dlouhý haloween 2, Loeb Jeph a Sale Tim
BoriHokr - 29. 05. 2009 11:26

V druhé polovině nám autoři trochu změnili styl hry. Pořád se jedná o temný komiks, barevně i tematicky, ale jestli první polovina byla temnou gangsterskou tragédií, nyní se naplno projevují prvky hororové. Nevycházejí přitom z nadpřirozena nebo motivu vraha, ale z principu až metafyzického šílenství, které pohlcuje lidi, instituce i místa. Šílenství, které se nevyhne nikomu a vede k těm nejhorším možným koncům. Což geniálně dokládá scénář (i díky tomu, že se nebojí hrábnout do minulosti postav a stejně tak počítá s určitou znalostí batmanovského komiksu) a neméně geniálně podtrhuje kresba. anotace na obálce jí označuje za retro a je pravda, že nikdo se nemusí namáhat, aby v ní viděl vlivy starých filmů ze dvacátých až čtyřicátých let - od německého expresionismu po filmy noir. Dlouhý Halloween je opravdu vyjímečné dílo, které spojuje jak scénáristickou preciznost, tak ohromující vizi kresby. A je úplně jedno, že se jedná o komiks o maskovaném hrdinovi, protože u batmana už dlouho platí, že to, co je maska, zda on nebo Bruce, možná neví ani on sám.
RE: Ad Batman - Dlouhý haloween 2, Loeb Jeph a Sale Tim
Norek - 22. 11. 2009 21:45

Možná jsem první díl trochu podcenil, protože opravdu všechno do sebe nakonec správně zapadne a závěrečná pointa vás doslova a do písmene rozstřelí. Pravda významová rovina je posunuta krapet jiným směrem, ale rozhodně tím správným. Gotham pomalu ovládá davová paranoia, protože všichni obviňují všechny a nikdo si není před nikým jistý, ale Sváteční vrah pořád řádí. Podezřívají se gangsteři, podezřívají se občané a podezřívá se i trio, které se dohodlo na spasení Gothamu Batman, Gordon a Dent. Dokonce ani ve vlastních rodiných kruzích si nikdo nemůže být jistý. Navíc s Arkhamu se jako tradičně dostanou na svobody další šílenci a psychopati - Madhatter a Scarecrow. Svateční vrah je nakonec dopaden a dozná se, a vypadá to, že padne i Říman, ale všechno změní jeden útok v soudní síní a zrození šíleného Twoface. A pak jde všechno do kytek. Jde o jeden z nejtemnějších komiksů o netopýřím muži, který se zde skoro mění v psychologický horor s ne zrovan štašstným koncem. Tleskám tvůrcům a omlouvám se za podcenění prvního dílu.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor
 314 Kč
 449 Kč
 239 Kč
 188 Kč
 359 Kč
 224 Kč
 404 Kč
 269 Kč
 602 Kč
 539 Kč
 449 Kč
 449 Kč