Wicked: Podlehne mladá lovkyně tajemným touhám? , Jennifer L. Armentrout: Tajemné touhy (Wicked 1)

Armentrout Jennifer L.: Wicked 1 - Tajemné touhy

Ivy Morganová přísahala, že ty příšery, které jí rozcupovaly život i srdce, najde a zničí. Už dávno ví, že bytosti pohybující se po francouzské čtvrti New Orleans jsou nebezpečné, netušila však, že podobné nebezpečí jako ti ďáblové bude představovat i Ren Owens, který jí vstoupil do života.

Život Ivy Morganvé má pevný řád a pořádek. Už se poučila, že velká láska znamená zlomené srdce, a nehodlá dopustit, aby se jí něco podobného stalo znovu. Proto si na Rena Owense musí dávat velký pozor, protože jeho neodolatelný šarm a půvabné mužské kouzlo ji pronásleduje. Přitažlivosti je však těžké odolávat a napětí mezi Ivy a Renem narůstá. Jenže i Ren má svá temná tajemství a Ivy netuší, co pro ni představuje větší hrozbu – Ren nebo starodávné bytosti, které chtějí převzít kontrolu nad městem?

J. Lynn, vlastním jménem Jennifer L. Armentrout, je českému čtenáři známá především díky svým New Adult sériím, které se dočkaly velké obliby. Autorka se specializuje na romantické knihy a právě zástupce paranormálních romancí představují i Tajemné touhy.

Životním posláním Ivy Morganové je už několik let lovení magických bytostí a v tom jí pomáhá Řád, tajná organizace pro lovení mýtů. Jen díky této organizaci je Ivy schopna dále fungovat a udržet ve svém životě pořádek, který si žádá i její srdce. Vše se však změní ve chvíli, kdy Ivy potká Rena Owense. Jeho zelené oči a neuvěřitelné kouzlo ji během okamžiku pohltí.

Jennifer L. Armentrout v pěti bodech

  1. Pochází z Martinsburgu v Západní Virginii v USA
  2. Už na základní škole začala psát povídky a toužila se stát spisovatelkou.
  3. Pod pseudonymem J. Lynn napsala romantickou sérii Gamble Brothers a několik New Adult románů, které ji proslavily po celém světě.
  4. Krom paranormální série Wicked napsala v žánru i sérii Nephilim Rising nebo fantasy Lux a Covenant.
  5. Na škole nesnášela matiku a je milovnicí Twitteru.

Ivy je dvaadvacet let a je studentkou vysoké školy, většinu svého života však tráví tím, že nadpřirozeným bytostem – s jejichž obdobou se čtenář může setkat skoro v každé urban fantasy nebo paranormální romanci – nakopává zadky. Ani ve chvíli, kdy se na obzoru objeví Ren, do kterého se Ivy zamiluje na první pohled, hlavní hrdinka neztrácí svou sílu a bojovnost a obstojně dokáže provést čtenáře celým příběhem.

Příběh knihy ubíhá v příjemném tempu, ich-forma hlavní hrdinky je vesměs velmi příjemná, ale autorka se nesnaží o žádnou inovaci. Jakoby se rozhodla, že napíše paranormální romanci s prvky erotiky a tím přesně se řídí. Na příběhu – a vlastně ani na hlavních postavách – není vůbec nic originálního. Příběh je předvídatelný a závěr tedy nijak napínavý.

J. Armentrout se proslavila především New Adult romancemi a to, že do svého příběhu zapracovala trochu fantasy a napětí, nic nemění na tom, kým sama je. Tajemné touhy představují první díl série Wicked a jsou knihou, která se příjemně čte – postavy mezi sebou mají dostatek chemie, ale příběh není schopný dostatečně obsáhnout jednu knihu, natož celou sérii. Je jen otázkou, jak moc bude autorka schopna navázat na něco, co v sobě nemá ani kapku originality, protože v rámci žánru existuje příliš mnohem kvalitnějších sé­rií.

  • Jennifer L. Armentrout: Tajemné touhy (Wicked 1)
  • Baronet, 2015
  • překlad: Dagmar Brejlová
  • obálka: Ricardo
  • 376 stran, 329 Kč (v e-shopu Fantasye již za 296 Kč)
10. dubna 2016, Nela Libovická