Naruto 23: Záchranná mise pokračuje i přes rozsáhlé potíže, Masaši Kišimoto: Naruto 23

Kišimoto Masaši: Naruto 23

Záchranná akce pokračuje. Zdá se však, že ve větším nebezpečí než samotný Sasuke se ocitají jeho potencionální zachránci. Nindžové z Konohy jsou připraveni udělat cokoli, aby splnili svou misi, ale za jakou cenu?

Sasukeho cesta za Oročimarem pokračuje. Narutův věčný rival je nyní zapečetěn a v rukou nindžů ze Zvučné a stále víc se přibližuje ke svému cíli. Jakmile se Sasuke dostane do rukou svého nového pána, šance na jeho záchranu bude ztracena. Proto nastal čas zabránit posunu týmu ze Zvučné, jenže věk a nezkušenost nindžů z Konohy se začíná projevovat a záchranný tým se pomalu rozpadá.

Příběh se tentokrát odehrává hned na třech dějových liniích, kde jsou Naruto, Kiba a Šikamaru připraveni prokázat své schopnosti.

Masaši Kišimoto během celé téhle dlouhé výpravy za Sasukem dokazuje, jak moc se věnoval vymýšlení svého světa a především postav. Přestože většinou jsou Narutovi spolužáci odsunuti spíš na vedlejší kolej, během záchranné akce každý dokazuje, že je plnohodnotnou postavou se zajímavým příběhem. Jednotlivé boje se od sebe liší stejně, jako se liší jednotliví nindžové.

Masaši Kišimoto v pěti bodech

  1. Narodil se roku 1974 v japonské prefektuře Okajama.
  2. Mangu tvořil už od střední školy, úspěchu ale dosáhl až v roce 1999 právě s Narutem.
  3. Vždy si přál vytvořit mangy z baseballového a mafiánského prostředí. Oboje si splnil one-shoty Bench (2010) a Mario (2013).
  4. Hlavní hrdina jeho mangy je pojmenován podle těstoviny z japonské polévky ramen.
  5. Kvůli kreslení zanedbával školu a na střední skončil jako druhý nejhorší ve svém ročníku.

A tak, zatímco Kiba společně se svým psíkem Akamaru bojuje s nepřítelem s „rozdvojenou osobností“, je na čase, aby i vůdce záchranného týmu ukázal své schopnosti. Šikamaru je možná nejlínějším nindžou z Konohy, ale i on zná cenu přátelství a odmítá prohrát v boji, který ho dost dobře může stát život.

Kibův boj je dynamický, plný emocí a především velmi netradiční, protože ač se jedná o boj dvou nindžů, účastní se ho v podstatě čtyři bytosti. V kresbě možná trochu zaostává Šikamarova linka, která se ale více soustředí na taktické tahy. Kiba a Šikamaru jsou totiž v podstatě protiklady. Kde je Kiba silný ve fyzických útocích, tam Šikamaru zaostává. Na druhou stranu je Šikamaru považován za jednoho z nejlepších stratégů a kde nestačí silou, vyniká nadprůměrným intelektem.

A v neposlední řadě je tu Narutova linka, která jako vždy zaručuje tu pověstnou ohnivou sílu a jako vždy přináší inspiraci. Naruto už od počátku inspiruje nejen čtenáře mangy, ale také své spolužáky. Tak moc a tak dlouho se Naruto snažil získat uznání a přátele, a když se mu to konečně podařilo, hrozí, že o nejlepšího přítele přijde a čtenáři tak nezbývá než jen držet pěsti a doufat, že autor svému bláznivému hrdinovi konečně přestane házet klacky pod nohy.

I tentokrát je manga krásně zpracována i po grafické stránce, kdy se jednotlivé postavy – včetně padouchů – od sebe liší a každý má charakteristické znaky, které umožňují čtenáři se v ději i v často zmatených soubojích orientovat. Manga Naruto je celosvětovým fenoménem a Masaši Kišimoto zas a znovu dokazuje, proč tomu tak je. Souboje, humor, ale i hluboké emoce, to vše nabízí jeho svět.

  • Masaši Kišimoto: Naruto 23
  • Crew, 2015
  • překlad: Jan Horgoš
  • 188 stran, 189 Kč (v e-shopu Fantasye již za 170 Kč)
16. října 2015, Nela Libovická