Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Když fantasy a sci-fi prožívají tradičně povedený rok Recenze
Když fantasy a sci-fi prožívají tradičně povedený rok
Jonathan Strahan ed.: Nejlepší science fiction a fantasy 2011

14. března 2014, Tomáš Tokoš
Jonathan Strahan opět dokazuje, že má čich na opravdu kvalitní povídky současné světové fantastiky. Tato informace bude jen stěží pro někoho novinkou. Což platí i pro české čtenáře, kteří mají už podruhé možnost srovnat Strahanův výběr s vlastními preferencemi.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2879
Fantasy a sci-fi už neexistují. Jdou s dobou a hledají si vlastní cestu Recenze
Fantasy a sci-fi už neexistují. Jdou s dobou a hledají si vlastní cestu
Jonathan Strahan ed.: Nejlepší science fiction a fantasy 2011

7. května 2013, Jan Nohovec
Jonathan Strahan patří mezi ty nejlepší světové špičky v sestavování výběrových antologií sci-fi a fantasy. Jeho ročenková řada má v zahraničí značný úspěch, který se v českém prostředí pokusilo druhým rokem zopakovat i nakladatelství Laser-books. Všech třicet povídek má nesporné kvality – jen záleží na tom, jaký čtenář mohutnou antologii otevře.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 3896
Černá šťáva Recenze
Černá šťáva
Margo Lanaganová

27. dubna 2010, Renata Heitelová
Australská autorka knih pro mládež Margo Lanaganová prorazila se svou sbírkou povídek na světový trh a získala za ni řadu ocenění včetně World Fantasy Award. Ukazuje čtenářům svět z pohledu dítěte, krutý svět, který se malý hrdina pokouší chápat, ale v němž se hlavně snaží přežít. Nebudete se smát, není to vtipné a veselé, všechny ty povídky jsou totiž o bolesti, smrti či umírání.

Číst článek dál | Diskuze (10) | Přístupů: 3278
Černá šťáva Ukázky z knih
Černá šťáva
Ukázka z povídky Pozemská pouť

16. dubna 2010, Margo Lanaganová
Černá šťáva předkládá čtenářům sbírku deseti neobvyklých, dokonce šokujících povídek – vyprávění malého chlapce, jehož rodina asistuje při popravě sestry vražednice, líčení útěku sloního stáda ze zajetí, masakr páchaný šílenými klauny, život v izolované sektě popisovaný dítětem, povídky o nejrůznějších rituálech v různých společnostech – to všechno je tak neskutečné, tak bizarní a nečekané, že kniha si plným právem zaslouží zařazení do žánru fantasy; pro upřesnění, poetického, fantazijního fantasy. Nedočtete se tu o dracích ani o mimozemšťanech či skřetech, zato hodně o své vlastní duši a horečnatých snech, které mohou těšit i děsit. Sbírka netradiční fantastiky se dostane na knihkupecké pulty koncem dubna zásluhou nakladatelství Triton.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3058