Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Ilan a pětadvacítku straší tajemný nápis psaný krví Recenze
Ilan a pětadvacítku straší tajemný nápis psaný krví
Petra Stehlíková: Faja (Naslouchač 2)

19. února 2018, Adéla Kolářová
Sklenařská dívka Ilan, která se celý svůj dosavadní život vydává za chlapce, právě prožívá to největší dobrodružství, které ji kdy mohlo potkat. Spolu s pětadvacítkou nejsilnějších bojovníků po několika měsících, plných dobrodružství v Duvalském pohoří, přichází do nížin – do míst, kam jen tak ledajaký sklenař nikdy nevkročil…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1808
Faja, Naslouchač 2 Ukázky z knih
Faja, Naslouchač 2
Petra Stehlíková

3. ledna 2018, Petra Stehlíková
Návrat do temného světa, kde se na pravdu a naději už téměř zapomnělo. Ilan vstoupila do nížin, do světa zcela odlišného od toho sklenařského. Přátelství s kapitánem a ostatními členy pětadvacítky je pro ni stále nové a Ilan si začíná uvědomovat, že takový vztah nevzniká jen tak. Zvlášť když se jedná o pětadvacet bojovníků, jejichž nohy kráčí po zemi dlouhá léta a kteří během svého života ovlivnili mnoho významných událostí. Aby mohla o lidech, kteří zotročili její národ, smýšlet jako o přátelích, musí se hlavně naučit odpouštět.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1560
Naslouchačský dar dřímá v těle dívky, co se vydává za chlapce Recenze
Naslouchačský dar dřímá v těle dívky, co se vydává za chlapce
Petra Stehlíková: Naslouchač (Naslouchač 1)

25. června 2016, Adéla Kolářová
Svět je po Velké válce rozdělen na dvě části. Jedna z nich je plná jedovatých plynů a tím pádem i zcela neobyvatelná, ta druhá plná života a zeleně. Oba úseky od sebe odděluje štít čerpající svou energii z nerostu jménem sklenit. O ten se stará pozoruhodný národ sklenařů, který ve své době býval nejmocnějším národem světa, pak ho ale porazili a uvrhli do otroctví se strašnými podmínkami lidé z nížin. A právě jedním takovým sklenařem je i hlavní hrdinka příběhu.

Číst článek dál | Diskuze (105) | Přístupů: 2767
Naslouchač Ukázky z knih
Naslouchač
Petra Stehlíková

16. května 2016, Petra Stehlíková
Původní česká fantasy z fascinujícího temného světa, kde se na pravdu a naději téměř zapomnělo.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1697
Crew 49: Když chcete pořádnou variabilitu Recenze
Crew 49: Když chcete pořádnou variabilitu


16. prosince 2015, Vojtěch Hamerský
Čtyřicátá devátá Crew, těsně než tento magazín oslaví své kulatiny, přináší spoustu zajímavého komiksového čtení. V prvé řadě tu je pokračování gastronomické detektivky Ochutnávače, v té další Dcera sov z pera slavného Neila Gaimana. A nakonec Hellblazer.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2259
Z napůl zlého Nathana se pomalu, ale jistě stává napůl divoký čaroděj Recenze
Z napůl zlého Nathana se pomalu, ale jistě stává napůl divoký čaroděj
Sally Green: Napůl divoký (Napůl zlý 2)

17. července 2015, Lucie Želenská
Světlo světa spatřilo pokračování celosvětově opěvované knihy Napůl zlý. Příběh mladého čaroděje si získal doslova celý svět, mnoho filmových tvůrců a dokonce i zápis v Guinessově knize rekordů za nejrychleji prodaná práva. Údajné „volné“ pokračování však započíná svou cestu tam, kde skončil kniha první.

Číst článek dál | Diskuze (98) | Přístupů: 2548
Všechny díry vedou do Libidária Recenze
Všechny díry vedou do Libidária
Nicholson Baker: Libidárium – Pronikavě lascivní román

3. ledna 2014, Tomáš Tokoš
Marcela by si chtěla vyzkoušet, jaké to je mít penis. Davidovi ten jeho nestačí, chtěl by větší. Luna touží po souloži se stromem. A Libidárium je tady od toho, aby všechna tato přání splnilo. Ovšem zadarmo to nebude.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2540
Miniedičák Fantomprintu Chystá se
Miniedičák Fantomprintu
aneb je dobré vědět, jaké čtení si vezmu na dovolenou

4. června 2011, Marcela Stehlíková
Knihy na dovolenou si chystám dlouho dopředu, na rozdíl od jiných věcí. Pro ty se stejnou krevní skupinou i pro mnoho dalších, kteří mají zájem o novinky z žánru, jsme ve Fantom Printu připravili miniedičák pro nadcházejích 8 týdnů.

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 3153
Poslední oběť Recenze
Poslední oběť
Richelle Mead

30. května 2011, Marcela Stehlíková
„Byla jsem v malé cele s holými stěnami, holou podlahou a… vším holým. Vše tu bylo bez poskvrnky. Sterilní. Chladné. Nebyla tu tma ani žádné řetězy zařezávající se do kůže. Jen ocelové mříže. Studily do dlaní, byly tvrdé, nepoddajné. Světlo zářivek dodávalo kovu lesk, který dráždil oči. „Hej! Jak dlouho tady budu? Kdy budu mít soud? Nemůžete mě v tomhle žaláři držet věčně!“

Číst článek dál | Diskuze (10) | Přístupů: 2914
Špatné způsoby Recenze
Špatné způsoby
Justin Gustainis

28. ledna 2011, Marcela Stehlíková
Valpuržina noc, noc, kdy se ďábel pohybuje na zemi a chodí po světě. Noc, kdy všechny ďábelské mocnosti země, vzduchu i vody pořádají své reje. (Bram Stoker: Drákulův host)

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2903
Krvavý slib Recenze
Krvavý slib
Richelle Mead

6. října 2010, Marcela Stehlíková
Žijí v Rusku také morojové a dhampýři? A pokud ano, v čem se liší od těch amerických? Tak na tyto otázky a spoustu dalších odpovídá již čtvrté pokračování Vampýrské akademie. A na její hrdiny jsem se těšila stejně jako na návštěvu oblíbených přátel, se kterými nás od posledního setkání dělí několik měsíců.

Číst článek dál | Diskuze (131) | Přístupů: 3946
Stínem políbená Recenze
Stínem políbená
Richelle Mead

16. srpna 2010, Marcela Stehlíková
Jen to, že něco nevidíš, ještě neznamená, že to tam NENÍ. Citát, který jsem si vytáhla, už nevím odkud, se skvěle hodí na charakteristiku snad každé fantasy, ať už klasické, či její odnože – v tomto případě „urban fantasy“. Ale pro mně zcela přesně charakterizuje také vše, čím prochází hlavní hrdinka třetího dílu Vampýrské akademie – dhampýrka Rose Hathawayová.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3324
Mrtví pro svět Recenze
Mrtví pro svět
Charlaine Harris

22. července 2010, Marcela Stehlíková
Přiznám se, že na servírku Sookie ze série Pravá krev jsem se těšila. Nemám zrovna v lásce superhrdinky, a tato hezká mladá žena z Bon Temps jim sahá sotva po ramena. Přestože má zdravý selský rozum a hodně trpkých životních zkušeností na to, aby byla pouze naivní husičkou, občas někomu skočí na špek a nebo s chutí uvěří planým slibům, když je někdo umí dobře podat. Ale ruku na srdce, kdo z nás občas nenaletí? Jenže zatímco já zuřím, až lítají blesky, a donekonečna si svou blbost přehrávám, Sookie si tyhle naivity dokáže přiznat a zabouchnout za nimi dveře, a to všechno s úsměvným nadhledem.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2559
Žena černé magie Recenze
Žena černé magie
Justin Gustainis

4. května 2010, Marcela Stehlíková
Zlo si nedělá reklamu. Šíří se nezadržitelně a neovladatelně prostorem, a zvláště tento příběh je zla plný. Není to však zlo v imaginárním, vymyšleném fantasy světě, ale velmi propracované zlo skutečné, obrácené proti nevinným – mladé rodině, která trpí za činy svých předků v daleké minulosti, a malým dětem, jež semlelo soukolí všeobjímající zloby, protože se ocitly v nesprávný čas na špatném místě. Velmi příhodně otevírá knihu citát: Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nic nedělali.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3247
Pravá krev: Klub mrtvých Recenze
Pravá krev: Klub mrtvých
Charlaine Harris

24. března 2010, Marcela Stehlíková
Vydání již třetí knihy s hlavní hrdinkou Sookie Stackhouseovou svědčí o tom, že její obliba mezi nezanedbatelnou skupinou čtenářů stále stoupá. Obecně se předpokládá, že druhý díl série obvykle bývá nejproblematič­tější, vydání třetího dílu však většinou znamená jistý úspěch. Čtenář cítí k hlavním hrdinům notnou dávku sympatií (také většinou návyk) a právě k třetímu a dalším dílům série přistupuje již ne tak kriticky (jako k předešlým), ale těší se prostě na setkání s přáteli, které nějakou dobu neviděl.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2933
Pravá krev/Upíři v Dallasu Recenze
Pravá krev/Upíři v Dallasu
Charlaine Harris

9. listopadu 2009, Marcela Stehlíková
„Existovala spousta lidí, kterým se nelíbilo zjištění, že se dělí o planetu s upíry. Jakmile uvěřili, že upíři jsou skuteční, rozhodli se tihle lidé upíry zničit. Pokud šlo o metody vraždění, nebyli vybíraví.“ Citát z knihy asi nejlépe vystihuje motto celého příběhu, v němž hraje hlavní roli opět Sookie Stockhouseová. Sookie, servírka z malého městečka Bon Temps, která je kvůli svým telepatickým schopnostem věčně v průšvihu.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 4323
Horory na dobrou noc Recenze
Horory na dobrou noc
Anthony Horowitz

3. listopadu 2009, Marcela Stehlíková
Vzdor názvu si rozhodně tuto knihu neberte s sebou do postele... Takto zní upozornění nakladatele – a pokud jej neposlechnete, rozhodně neprohloupíte. Vždyť co je příjemnějšího než krátká povídka se zajímavou pointou pro každého milovníka dobrého hororu, jemuž po únavném dni již při desáté stránce přečtené před spaním nebezpečně padají víčka.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3976
Za soumraku Recenze
Za soumraku
Stephen King

14. září 2009, Marcela Stehlíková
…ztráta schopnosti psát povídky není férová cena za peněženku naditou kreditkami, prohlašuje Stephen King v úvodním slovu k této povídkové sbírce. Zároveň děkuje čtenářům za to, že po knize sáhli a stále věří v jeho schopnost napsat skutečně dobrou povídku. Neboť, jak současně připomíná, v životě je spousta věcí, které se podobají jízdě na kole, ale psaní povídek k nim nepatří. Tohle se opravdu zapomenout dá.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2810
Černá kniha tajemství Recenze
Černá kniha tajemství
Fiona E. Higginsová

7. července 2009, Marcela Stehlíková
Stalo se vám, že jste měli šílený sen plný děsu, ze kterého jste se chtěli rychle probudit? Určitě ano. Stejné pocity zažívá na počátku knihy i malý zlodějíček, chlapec, kterého pronásledují jeho vlastní zrůdní rodiče. Děs, který jej obklopuje, se však stává skutečností a on bojuje o holý život. Pro své rodiče má totiž cenu jen tehdy, dokud jim svými krádežemi přináší mrzký groš…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3106
Elfové II. Recenze
Elfové II.
Bernhard Hennen

12. června 2009, Marcela Stehlíková
Život elfů je oproti lidskému nekonečně dlouhý. Elf nevnímá tok času stejně jako člověk, který si váží každé prožité minuty a budoucnost vidí v potomcích, do nichž promítá svá životní přání a naděje.

Číst článek dál | Diskuze (238) | Přístupů: 5154
Mrtví do soumraku Recenze
Mrtví do soumraku
Charlaine Harris

9. června 2009, Marcela Stehlíková
Představte si, že žijete v době, kdy jsou upíři zákonem uznáni za jednu z menšin (stejně jako například homosexuálové nebo sběratelé autogramů), běžně koexistují s lidmi a jejich střediskem samozřejmě nemůže být jiné město než New Orleans. Většina se snaží přizpůsobit, uzavřít s lidmi příměří a živit se syntetickou krví, prodávanou v lahvích (která ovšem není nic moc jako ostatně všechny náhražky). Tato umělá krev vyvinutá Japonci dokáže mnoha upírům poskytnout nezbytnou výživu, neukojí však beze zbytku jejich hlad…

Číst článek dál | Diskuze (3) | Přístupů: 4486
Věštění z krajky Recenze
Věštění z krajky
Brunonia Barryová

13. května 2009, Marcela Stehlíková
Knihu Věštění z krajky nedoporučuji nikomu, kdo je úzce zaměřen jen na klasickou fantasy. Nepřehoupl by se totiž ani přes první kapitolu. Kdo však i přes žánrovou vyhraněnost otevírá vybranou knihu s očekáváním dlouhodobějšího zážitku, ten si stoprocentně přijde na své.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3627
Muž z hvězd Recenze
Muž z hvězd
Sara Douglass

11. března 2009, Marcela Stehlíková
Pouhých deset měsíců stačilo nakladatelství Fantom Print, aby uceleně představilo třídílný cyklus Poutníkův návrat. Jeho třetí část, Muž z hvězd, se právě dostává ke čtenářům.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3324
Síla modlitby Povídky
Síla modlitby
CKČ - krátké povídky - 6. místo

17. července 2007, Pavel Hrubý
V článku o antologii Mlok 2007, jejíž recenzi dnes rovněž uveřejňujeme na Fantasyi, se Roman Paulík zmiňoval o některých povídkách, jimž uteklo umístění, které by opravňovalo být součástí sborníku, jen o fous. Dohodli jsme se na tom, že by nebylo marné nejlepší z těchto prací uveřejnit na Fantasyi, aby se s nimi mohli seznámit i jiní čtenáři než porotci. Toto je první z nich.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3857