Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
Elegie života a smrti o čtyřech dějstvích Recenze
Elegie života a smrti o čtyřech dějstvích
Stephen King: Čtyři roční doby

16. prosince 2021, Ladislav Svatoš
Autorské mistrovství se neskrývá v oblíbeném žánru, ale na neprobádaném poli. Jakmile se autor vydá na tuto odyseu, mohou čtenáři očekávat velké věci a Stephen King je toho ve Čtyřech ročních dobách důkazem.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 959
Hawksmoor navazuje atmosféru staré Anglie jako žádná jiná kniha Recenze
Hawksmoor navazuje atmosféru staré Anglie jako žádná jiná kniha
Peter Ackroyd: Hawksmoor

16. července 2016, Jan Holan
Hawksmoor od Petera Ackroyda není úplně žhavou novinkou. Vlastně poprvé vyšel v roce 1985 a už jen prostý fakt, že ho po tolika letech nakladatelství Paseka vydává znovu, svědčí o tom, že se jedná o skutečně výjimečné dílo. A kdyby čtenáře náhodou ani to nepřesvědčilo, třeba pomůže zmínka, že dílo vyhrálo dvě prestižní britská ocenění, Guardian Fiction Prize a Whitbread Novel Award.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3282
Čtyři roční doby: Aby Stephen King dostal čtenáře, nepotřebuje horory Recenze
Čtyři roční doby: Aby Stephen King dostal čtenáře, nepotřebuje horory
Stephen King: Čtyři roční doby

23. května 2014, Jan Holan
Stephen King je současný velmistr hororu a to bez debat. To ale zdaleka není jediné, co umí. Když poprvé napsal novely, jež později vyšly ve sbírce s názvem Different Seasons, měl s jejich publikací značné problémy, neboť po jeho dílech beze stopy nadpřirozena nebyla veliká poptávka. Nakonec je v roce 1982 vydal souhrnně a tři z nich se dokonce dočkaly filmových adaptací.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3372
Mysteriózní thriller Niceville předčí všechno, co jste kdy četli Recenze
Mysteriózní thriller Niceville předčí všechno, co jste kdy četli
Carsten Stroud: Niceville (Niceville 1)

10. února 2013, Aneta Vrbová
„Zlí lidé mohou umřít, ale zlo… NIKDY.“ Tahle děsuplná věta je první větou na zadní straně přebalu Niceville. Knihy plné napětí, které bere dech, nevysvětlitelných zmizení a temných tajemství doutnajících pod pokojným vzezřením města. Podaří se policistovi Nicku Kavanaughovi objevit prastarou nenávistnou sílu dříve než pohltí celé městečko?

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 5465
Příchod noci Recenze
Příchod noci
Isaac Asimov - Robert Silverberg

3. září 2011, Jana Šrámčíková
Vítejte na Kalgaši. Ať už jste náhodný turista nebo světem protřelý cestovatel, zaručuji vám, že něco podobného hned tak neuvidíte. Kalgaš je totiž planeta se šesti slunci a její obyvatelé nikdy nepoznali noc. Samotná Tma patří k jejich největším fóbiím. Dokonce i když se ukládají ke spánku, činí tak za rozsvíceného světla.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5052
Flashback Recenze
Flashback
Politicky nekorektní budoucnost Dana Simmonse

22. srpna 2011, Jiří Popiolek
V roce 2032 soupeří o vliv nad Spojenými státy muslimové, Japonci a hispánci. Izrael už neexistuje. Atentáty a vraždy jsou na denním pořádku. Typičtí Američané – bílí i černí – sní o úžasné minulosti pod vlivem psychotropní drogy, která jim umožňuje znovu prožívat v reálném čase konkrétní vzpomínky. Jedinou baštou demokracie na kontinentu zůstává izolovaný stát Texas. Myslí to Simmons vůbec vážně?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5463
Zničený muž Recenze
Zničený muž
Alfred Bester

5. ledna 2010, David P. Stefanovič
Román, který dostal první historickou cenu Hugo, je v nejsvrchnějším plánu poměrně jednoduchým krimi příběhem columbovského ražení. Tím mám na mysli, že stejně jako ve známém seriálu víme od začátku, kdo je vrah, a sledujeme jeho souboj s detektivem. V tom časem přiměje detektiv podezřelého spolupracovat na objasňování vlastního případu. Průběžné „překvapivé“ pointy (odhalení neuvědomělých příbuzenských svazků mezi postavami apod.) se dají bohužel bez větší námahy odhalit dopředu. Je otázka, jestli díky kultivaci čtenáře za posledních 60 let (kniha vyšla roku 1953), či jestli tomu tak bylo vždycky. V další, důležitější rovině je román sociálně kritickým zamyšlením s hluboce prokreslenou psychikou hlavních postav, skrze něž je společnost reflektována. Tato rovina pak zcela převládá ve famózní závěrečné jízdě do neznáma.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4137
Magie pro začátečníky Recenze
Magie pro začátečníky
Kelly Linková

2. dubna 2008, Luboš Vachl
Přečíst, či nepřečíst? Dvě Nebuly, jeden Hugo, cena magazínu Locus, místo v prestižní výběrové ročence a pověst jedné z nejvýraznějších povídkových sbírek roku 2005. Pokud se při výběru knihy rozhodujete na základě dosažených úspěchů, měli byste mít v případě Magie pro začátečníky jasno. Těm, kteří vyžadují informace konkrétnějšího rázu, snad rozhodnutí usnadní následující text.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 6378
Olymp Recenze
Olymp
Dan Simmons

20. února 2008, Luboš Vachl
Dan Simmons je znám především jako autor kultovního Hyperionu. Když se na českém trhu objevil román Ílion, první část nové velkolepé dilogie, možná si nejeden čtenář v skrytu položil otázku, zda Simmons konečně nepřekročil vlastní stín a nestvořil další dílo, které se stane nezbytnou součástí knihovničky každého příznivce science fiction. Po více než dvou letech přišlo pokračování v podobě devítisetstrán­kového Olympu a s ním i odpověď. Žel nepříliš radostná.

Číst článek dál | Diskuze (130) | Přístupů: 8904
Malér Eyrová Recenze
Malér Eyrová
Jasper Fforde

27. března 2007, Luboš Vachl
Zdá se vám, že zájem o literaturu trestuhodně upadá? Pořádáte literární besedy a násilím na ulicích vnucujete knihy pologramotným postpubescentům? Pakliže ano, mám pro vás ráj – svět, v němž se literatura stala hlavním předmětem zájmu všech společenských vrstev. Svět, jehož ulice jsou zaplaveny kartičkami s obrázky románových postav, kde si bezdomovci na chodnících přivydělávají citováním Shakespearových dramat a v matrikách byste našli tisíce Miltonů a Byronů. Vítejte v Anglii, jak ji vidí Jasper Fforde.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5340
Vryté město Recenze
Vryté město
Kirsten J. Bishopová

11. prosince 2006, Luboš Vachl
Románový debut Kirsten Jane Bishopové provází na západě pověst zdařilé kombinace Kingovy Temné věže s příběhy z Bas-Lagu Chiny Miévilla. Srovnání zajisté lichotivé, ale pravdě na hony vzdálené. Osobitost svého literárního stylu ukázala tato Australanka již v „nejdivnějším“ z kusů první Šustovy antologie a ve Vrytém městě svou výjimečnost jen potvrzuje.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5412