Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Boží tango na orbitě listopadové Pevnosti Recenze
Boží tango na orbitě listopadové Pevnosti
Pevnost 11/2014

29. října 2014, Jan Nohovec
Dost bylo podzimních chmur, toho si čtenáři mohli dosyta užít v Pevnosti říjnové. Nové číslo se naopak snaží deprese zahnat a zkouší to všemi možnými způsoby – třeba násilím (a sexem) v podání pánů Kopřiva a Kotleta, anebo sexem (a násilím) v podání Anity Blakové a dalších literárních i komiksových drsňaček. Jisté melancholii se ale redakce stejně nevyhnula, vždyť samotná obálka upozorňuje na přemýšlivý hit letošního podzimu, Nolanovův film Interstellar.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2431
Říjnová Pevnost zařízne podzimní chmury. A napije se krve Recenze
Říjnová Pevnost zařízne podzimní chmury. A napije se krve
Pevnost 10/2013

1. října 2013, Jan Nohovec
Koukněte z okna. Přišel říjen. A s ním jako každý rok ta pravá atmosféra na temné příběhy plné krve, kterých nová Pevnost přináší víc než dost. Nabídne ale i spoustu zábavy pro ty, kdo se nechtějí utápět ve chmurných náladách.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2310
Pozvánka na Fénixcon (PR) Chystá se
Pozvánka na Fénixcon (PR)


17. listopadu 2010, Fénixcon
Po apokalypse přichází chaos… Nenechte si ho ujít o víkendu 3. – 5. 12. v brněnském hotelu Slovan na tradičním Fénixconu.Volnou postel přímo v místě conání sice už neseženete, máte ještě ale spoustu času si zajistit ubytování jinde, Brno nabízí široké možnosti. Abychom vás k tomu správně motivovali, nabízíme ochutnávku z bohatého programu:

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2841
Zítra začíná v Brně populární Fénixcon Chystá se
Zítra začíná v Brně populární Fénixcon
PR

3. prosince 2009, organizátoři
Tradiční brněnský Fénixcon proběhne tento víkend, tedy od 4. do 6. prosince, v Brně. Letos se uskuteční v hotelu Slovan a základním tématem bude Apokalypsa. Jste všichni srdečně zváni, protože se vždy jedná o příjemnou akci naplněnou přátelskou atmosférou a se skvělým programem k tomu. Více informací naleznete zde.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3065
Poslední dva dny hlasování v letošním ročníku Einsteinova mozku!!! Krátké zprávy
Poslední dva dny hlasování v letošním ročníku Einsteinova mozku!!!


29. září 2008, Jiří Popiolek
Blíží se uzávěrka prvního kola letošního ročníku soutěže Einsteinův mozek, a tak mají čtenáří poslední dva dny, kdy mohou rozhodnout, které povídky a romány postoupí do druhého kola. Hlasování probíhá zde. Připomeňme si, že loňskými vítězi byly román Stroncium Jiřího Kulhánka a povídka Bivoj a vládce stříbrného šípu Ďura Červenáka. A připomeňme si i to, že druhé kolo proběhne stejně jako loni na prosincovém brněnském Fénixconu a že garantem pro tento ročník se stala legenda české fantastiky, spisovatel Jiří W. Procházka.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3218
Deník špiona, díl šestnáctý Deník špiona
Deník špiona, díl šestnáctý
Istrocon 2003

14. září 2007, Miles Teg
Dneska začíná v Bratislavě po několika letech resuscitovaný Istrocon. To, o jak výjimečnou akci jde, dokládá i tento špionův deníček s pořadovým číslem 16.

Číst článek dál | Diskuze (66) | Přístupů: 4272
Deník špiona, díl čtrnáctý Deník špiona
Deník špiona, díl čtrnáctý
Parcon + Avalcon, Chotěboř 2003

23. července 2007, Miles Teg
Rok po Euroconu se v Chotěboři uskutečnil, opět začátkem července, Avalcon spojený s Parconem. O tom, co se na této týdenní akci dělo, vypráví Milesův obsáhlý deníček s pořadovým číslem čtrnáct.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4560
Krátké zprávy
Čtenářská cena Einsteinův mozek
pro nejlepší povídku a román roku 2006

2. dubna 2007, kolektiv organizátorů
Stejně jako ve světě, existuje u nás, na teritoriu České a Slovenské republiky, značné množství specifických cen pro díla z oblasti science fiction a fantasy. Jedná se o ceny jednotlivých nakladatelů, odborně profilovaných porot, fanovských klubů. Stále však chybí protipól těchto ocenění a tím je ocenění čtenářské, tedy ocenění nejlepší povídky a románu roku, o kterém budou svými hlasy rozhodovat právě ti, pro něž se knihy píší a vydávají – čtenáři.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3412