Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Kdo by nechtěl vládnout světu? Recenze
Kdo by nechtěl vládnout světu?
Dan Abnett: Avengers – Kdo by nechtěl vládnout světu?

11. září 2021, Anastasja Višťalová
Ta nejnebezpečnější světová esa, králové zloduchů a poskoci padouchů se najednou ze dne na den rozhodli přivlastnit si svět a podmanit si jeho obyvatele. Smrtícím virusem, či atomovou bombou, která má moc zničit polovinu lidské populace, to jenom začíná. Jenže proč všechny antihrdiny zčista jasna napadla stejná myšlenka? Jedná se skutečně o nepříjemnou shodu náhod, která zaměstnává všechny integrované záchranné systémy široko daleko, anebo je ve hře ještě nějaký třetí super padouch?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 628
Mocenský boj o korunu Atlanty se vyostřuje Recenze
Mocenský boj o korunu Atlanty se vyostřuje
Dan Abnett: Aquaman 03 – Koruna Atlantidy

3. března 2020, Petr Čapek
Aquaman k nám v rámci Znovuzrození hrdinů DC dorazil sice s mírným zpožděním, avšak o to příjemnějším překvapením se stal. Úvodní dvě knihy série nabídly akční a hlavně povedený příběh doplněný o líbivou kresbu, díky čemuž si u nás získal prakticky okamžitě řadu fanoušků. Podaří se však Danu Abnettovi udržet nastavenou laťku i napotřetí? Na to nám odpoví Koruna Atlantidy…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1765
Black Manta vystrkuje růžky a chystá pro Aquamana nejedno překvapení Recenze
Black Manta vystrkuje růžky a chystá pro Aquamana nejedno překvapení
Dan Abnett: Aquaman 02 – Black Mantova pomsta

10. července 2019, Petr Čapek
Když nám u příležitosti vstupu Aquamana na plátna kin přineslo nakladatelství BB Art jeho úvodní book rebirthové série, jednalo se vskutku o příjemné překvapení. Akce, fungující příběh, líbivá kresba – zkrátka opravdu povedený mainstream. Nyní o necelého půl roku později přichází Dan Abnett s druhou knihou, která má šanci navázat na úspěch prvního dílu. Podaří se však autorovi udržet nastavenou laťku, nebo nás čeká sešup jako v případě řady sérií, které nám přineslo Znovuzrození hrdinů DC? Black Mantova pomsta je zde!

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1250
Aquaman a jeho podvodní svět se poprvé představuje v Pádu do hlubin Recenze
Aquaman a jeho podvodní svět se poprvé představuje v Pádu do hlubin
Dan Abnett: Aquaman 01 - Pád do hlubin

27. března 2019, Petr Čapek
Znovuzrození hrdinů DC se u nás stihlo již pěkně zakořenit a Crew společně s BB Artem pro nás chystají stále nová a nová dobrodružství těchto oblíbených hrdinů. Nakladatelství BB Art si navíc pro fanoušky DC univerza přichystalo těsně před Vánoci i jedno milé překvapení. U příležitosti vstupu Aquamana na plátna kin se nám král Atlantidy, člen Ligy spravedlnosti a vládce všech moří vůbec poprvé představuje i ve své komiksové podobě a jak jinak než v rámci Rebirthu.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1287
Xenos, Eisenhorn 1 Ukázky z knih
Xenos, Eisenhorn 1
Dan Abnett

18. dubna 2013, Dan Abnett
Myšlení plodí kacířství. Kacířství plodí trest. Inkvizice se pohybuje mezi lidmi jako mstivý stín a s nekompromisní nemilosrdností drtí všechny nepřátele lidstva. Inkvizitor Eisenhorn se snaží znovu získat tajemný text s nepředstavitelnou mocí – pradávnou knihu známou jako Nekroteuch – a přitom musí čelit obrovskému intergalaktickému spiknutí i temné moci démonů. Přečtěte si ukázku z prvního dílu trilogie Eisenhorn.

Číst článek dál | Diskuze (122) | Přístupů: 3628
Military sci-fi v literatuře Profily
Military sci-fi v literatuře
ve světě i u nás

12. dubna 2010, Martin Fajkus
Z hlubin vesmíru se vynořují štíhlé válečné lodě. Jejich palubami zní jekot sirén a posádky spěchají na bojová stanoviště. Věže osázené těmi nejmodernějšími zbraněmi se otáčejí směrem k nepříteli. Temnota náhle rozkvétá vražednými výboji energie. Dvě impozantní flotily se pouštějí do boje. A hluboko dole pod nimi, na malé červené planetě, dosedají do prachu první výsadkové moduly, aby ze svých útrob vyvrhly komanda vojáků v hi-tech zbrojích…

Číst článek dál | Diskuze (2392) | Přístupů: 20636
Čestná stráž Ukázky z knih
Čestná stráž
Gauntovi Duchové 4

12. ledna 2010, Dan Abnett
Komisař Gaunt a jeho Duchové jsou zpátky v akci, znovu v první linii bitvy o životně důležitou planetu-svatyni mimořádného taktického a duchovního významu. Ale zákeřné síly Chaosu jim nedovolí, aby se dlouho těšili z vítězství a protiútok na sebe nedá dlouho čekat. Gaunt je vyslán pro tu nejcennější relikvii vůbec, pozůstatky dávné světice, která jako první vedla lidi k těmto hvězdám. Další román o Gauntovi a jeho jednotce Duchů. Román Čestná stráž, jehož autorem je Dan Abnett a patří do série Warhammer 40 000 – Gauntovi Duchové, vydá nakladatelství Polaris v únoru.

Číst článek dál | Diskuze (9) | Přístupů: 3864
Žnec duší Ukázky z knih
Žnec duší
Malus Temná čepel 3

21. května 2009, Dan Abnett & Mike Lee
Temný elf Malus Temná čepel posedlý zlým démonem Tz’arkanem podstupuje nebezpečné putování za pěti prastarými předměty moci, které mu umožní získat zpátky svou duši. Dva z těchto artefaktů už má. Nyní musí najít Torxovu dýku – prokletou zbraň, která dává svému nositeli strašlivou moc. Cestou potká Pány otroků z Karond Kar a vydává se do mohylové země, prastaré nekropole, kam byla ukládána k věčnému odpočinku knížata temných elfů. Ale čeho se může takový netvor jako je Malus Temná čepel bát? Třetí pokračování příběhů Maluse Temné čepele. Třetí pokračování série Malus Temná čepel ze světa Warhammeru chystá nakladatelství Polaris v překladu Leony Malčíkové na červen.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5060
Nekropole Recenze
Nekropole
Dan Abnett

19. května 2009, Jindra Střelec
Řád a Chaos, dvě nesmiřitelné, protichůdné veličiny spolu soupeří již po mnoho tisíciletí. Vesmír Warhammeru 40 000 je té nikdy nekončící války plný. Nejinak je tomu i na Verghastu, jedné z planet císařského Impéria, kde Vervunský průmyslový úl čelí hrozbě, kterou nepoznal již po více než sto let.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3827
Nekropole Recenze
Nekropole
Dan Abnett

7. května 2009, Martin Fajkus
V militaristickém vesmíru Warhammeru 40 000 neexistuje nic důležitějšího než válka mezi silami Řádu a Chaosu. Dnes a denně se na desítkách planet utkávají císařské armády s hordami uctívačů Chaosu v nelítostných bitvách, kde je i to nejmenší vítězství kterékoli strany vykoupeno obrovským množstvím obětí. Boj s Chaosem je však téměř sisyfovský úkol. Jen se ho někde podaří vykořenit, už se jeho kacířství rozmáhá zase jinde. A tak císařským armádám nezbývá nic jiného než se přesunout na nové stanoviště a dát se do „práce“.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4923
Červenou knihovnu bych překládat nemohla! Rozhovory
Červenou knihovnu bych překládat nemohla!
rozhovor s Leonou Malčíkovou

27. března 2009, Martin Fajkus
„Červenou knihovnu bych překládat nemohla!“ rezolutně odmítá brněnská překladatelka Leona Malčíková, jejíž jméno si čtenáři fantasy spojují zejména s překlady románů z temného světa Warhammeru či Terraršského cyklu Williama Kinga. A zdůvodňuje to tím, že naprostou většinu hlavních hrdinek čtiva tohoto typu obvykle nenávidí už na straně patnáct. Naštěstí pro nás má Leona k fantasy příběhům a jejich protagonistům mnohem kladnější vztah, takže se i její zásluhou daří nakladatelství Polaris upokojovat alespoň ty nejúpornější choutky fanoušků světa Válečného kladiva…

Číst článek dál | Diskuze (3) | Přístupů: 7212
Fantasya doporučuje 9 Fantasya doporučuje (staré)
Fantasya doporučuje 9
duben 2008 podruhé

15. května 2008, Martin Fajkus
Ani jsme se nestačili pořádně rozkoukat a duben je v trapu. Naštěstí naši nakladatelé opět nezklamali a během těch třiceti dnů nás zásobili pořádným nášupem nových knih. Nabídka titulů to byla poměrně rozmanitá, takže si mohl vybrat snad každý fanoušek fantastiky.

Číst článek dál | Diskuze (4) | Přístupů: 4704
Fantasya doporučuje 5 Fantasya doporučuje (staré)
Fantasya doporučuje 5
únor 2008 podruhé

9. dubna 2008, Martin Fajkus
Poněkud opožděně (snažím se, aby se to nestalo pravidlem) bych rád i za sebe upozornil na pár knih, jež vyšly v únoru. Ten byl (naštěstí) pro čtenáře fantastiky mnohem výživnější než jeho předchůdce leden. Objevilo se dost zajímavých titulů, takže vybrat si mohl snad každý, od příznivců klasické fantasy až po ctitele čisté sci-fi.

Číst článek dál | Diskuze (4) | Přístupů: 4517
Krvavá bouře Ukázky z knih
Krvavá bouře
Warhammer – Malus Temná čepel 2

6. března 2008, Dan Abnett, Mike Lee
Co horšího ještě může potkat temného elfa Maluse Temnou čepel, když už byl obelstěn a posednut strašlivým démonem Tz’arkanem a nyní jím je ovládán? Když se však vrátí do Hag Graefu, zjistí ke svému zděšení, že se z něj stal bezdomovec bez jediného měďáku – a z jeho otce je nyní jeho zapřísáhlý nepřítel. Knihu vydá nakladatelství Polaris v květnu.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3824
Démonova kletba Recenze
Démonova kletba
Dan Abnett & Mike Lee

18. října 2007, Martin Fajkus
V posledních letech vzrůstá obliba temných příběhů s více či méně zápornými postavami v hlavních rolích. Autoři a zejména vydavatelé tedy dovedně využívají tohoto trendu a rádi přidávají knihám nálepku DARK FANTASY. Na hrdiny přitom házejí špínu s takovou vervou, že na nich nezůstává prakticky „nit suchá“. Obvykle se sice potom ukáže, že to s tím „zlounstvím“ zase není až tak horké, ale čtenář přece jen bývá většinou docela spokojen, takže se vrací pro další knihu podobného ražení.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4631
Démonova kletba Recenze
Démonova kletba
Abnett Dan, Lee Mike

17. října 2007, Piter
Další fantasy ze světa Warhammeru je první z řady „Příběhů Maluse Temné čepele“. Samotný svět není třeba dlouze představovat – křehká aliance lidí a trpaslíků se brání vpádům hord z Pustin chaosu i vnitřním nepřátelům „nakaženým“ nebo sympatizujícím s Chaosem a jeho divokými bohy. Ostré čepele, magické runy, kouzla, potoky krve a velmi rozdílná kvalita autorů. Někteří vpašují mezi krvavá jatka i něco k zamyšlení, jiní mají raději holou řež bez postranních úmyslů.

Číst článek dál | Diskuze (107) | Přístupů: 6062
Stvořitel Duchů Recenze
Stvořitel Duchů
Dan Abnett

12. září 2007, Martin Fajkus
Temně gotický svět Warhammeru 40 000 se neustále vyvíjí, mění, rozšiřuje a přetváří. Každý spisovatel, který do něj vstoupí vlastním příběhem, tu zanechá svůj otisk. Jen na něm samotném pak záleží, jestli to bude jen mělká šlápota, nebo pěkně hluboká stopa, která bude dlouho viditelná. Pokud ovšem dotyčný psát opravdu umí, má ten správný nápad a nezbytnou dávku štěstí, pak vytvoří něco, z čeho se postupně stane kultovní záležitost. Něco jako Gauntovi duchové Dana Abnetta.

Číst článek dál | Diskuze (146) | Přístupů: 5099
Gileadova krev Recenze
Gileadova krev
Dan Abnett & Nik Vincent

23. ledna 2007, Martin Fajkus
Svět Warhammeru je drsným místem, kde neustále zuří boje a války. Z krve, bolesti a vzdoru se tu rodí největší hrdinství i nejstrašnější tragédie. Přitom jedno od druhého často dělí jen malý krůček. Stačí jen být v nesprávné době na nesprávném místě a vše jde najednou špatně. Někteří lidé se prostě narodí pod nešťastnou hvězdou…

Číst článek dál | Diskuze (108) | Přístupů: 6231