Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28.4. trvale zavírá pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už nebude možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.
Střepy času, Noční běžci 07 Ukázky z knih
Střepy času, Noční běžci 07
Lynn Flewelling

28. ledna 2015, Lynn Flewelling
Guvernér posvátného ostrova Kouros a jeho milenka byli zabiti uvnitř zamčené a hlídané místnosti. Jediní svědkové zločinu – stráž, která vyrazila dveře, když zevnitř uslyšela výkřiky – zešíleli hrůzou, blábolíce o přízracích… a věcech horších než přízraky. Alek a Seregil, mistři špehové, které na Kouros vyslala královna, tu nacházejí veškeré vzrušení a nebezpečí, jaké si jen mohou přát – a ještě nějaké navíc. Neboť se zde probudilo pradávné zlo, nesmírná moc, která se nezastaví, dokud neunikne z vězení na onom světě a nepomstí se všem, kdo žijí. A jen takoví, jako je Alek – který zemřel a byl navrácen do života – mohou vkročit mezi světy a postavit se vrahovi…, přestože to znamená druhou a až příliš trvalou smrt.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3396
Schránka duší, Noční běžci 6 (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA) Ukázky z knih
Schránka duší, Noční běžci 6 (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA)
Lynn Flewelling

12. dubna 2014, Lynn Flewelling
Alek a Seregil nejsou jenom rozmařilí šlechtici, jakými se jeví, jsou to také zkušení špehové, oddaní službě královně a zemi. Když však narazí na důkaz o spiknutí, které staví královnu Phorii proti princezně Klie, oba noční běžci zjistí, že je jejich loajalita rozervaná jako nikdy předtím. Dokonce i v nejlepších časech je královský dvůr v Rhíminee hadím hnízdem, plným intrik, ale se špatně se vyvíjející válkou proti Plenimaru bublá zrada těsně pod povrchem.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2688
Lynn Flewelling brnká ochráncům draků na city Recenze
Lynn Flewelling brnká ochráncům draků na city
Lynn Flewelling: Bílá cesta (Noční běžci 5)

6. ledna 2014, Renata Heitelová
Po napínavých událostech se smrtelnými následky v minulém díle Návrat stínu se oba Noční běžci vydávají do Seregilova domova Bôkthersy, aby zjistili více informací o Alekově podivném dítěti, jež jedni považují za zázračný lék a jiní za nebezpečné ztělesnění zla vzešlé z krvavé magie.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2975
Bílá cesta, Noční běžci 5 Ukázky z knih
Bílá cesta, Noční běžci 5
Lynn Flewelling

20. listopadu 2013, Lynn Flewelling
Zhýralí šlechtici, prvotřídní špehové a nejnepravděpo¬dob­nější hrdinové – Alek a Seregil – přežili vyhnanství, zradu i černou magii, ale cesta, která leží před nimi, je ta nejnebezpečnější, po jaké kdy putovali. S nepřáteli všude kolem musí kráčet po úzké stezce mezi Dobrem a Zlem, kde i jediný krok stranou může být jejich posledním. Alek a Seregil unikli smrti a otroctví v Plenimaru a nepřejí si nic víc, než vrátit se k životu v Rhíminee. Místo toho však mají na krku Sebrahna, podivného tvora stvořeného alchymií, předpovězené dítě nezrozené ze ženy.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3020
Bílá cesta, Noční běžci 5 (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA) Ukázky z knih
Bílá cesta, Noční běžci 5 (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA)
Lynn Flewelling

18. listopadu 2013, Lynn Flewelling
Zhýralí šlechtici, prvotřídní špehové a nejnepravděpo­dobnější hrdinové – Alek a Seregil – přežili vyhnanství, zradu i černou magii, ale cesta, která leží před nimi, je ta nejnebezpečnější, po jaké kdy putovali. S nepřáteli všude kolem musí kráčet po úzké stezce mezi Dobrem a Zlem, kde i jediný krok stranou může být jejich posledním. Alek a Seregil unikli smrti a otroctví v Plenimaru a nepřejí si nic víc, než vrátit se k životu v Rhíminee. Místo toho však mají na krku Sebrahna, podivného tvora stvořeného alchymií, předpovězené dítě nezrozené ze ženy.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2823
Noční běžci prolamují otrocká pouta fantasy Recenze
Noční běžci prolamují otrocká pouta fantasy
Lynn Flewelling: Návrat stínu (Noční běžci 4)

10. listopadu 2013, Renata Heitelová
Návrat stínu volně navazuje na předchozí díly Nočních běžců, je v něm však rozehrána nová zápletka a podstatné události připomenuty tak, aby se v příběhu neztrácel ani čtenář, které dosud o nočních běžcích Seregilovi a Alekovi nečetl.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3002
Návrat stínu, Noční běžci 4 Ukázky z knih
Návrat stínu, Noční běžci 4
Lynn Flewelling

2. října 2013, Lynn Flewelling
Hrdinové Seregil a Alek právě dokončili svou nejzrádnější misi a vracejí se k dvojímu životu zhýralých šlechticů a vynikajících špehů. Osud však s nimi má ve světě plném nepřátel a čarodějů jiné plány… Po vítězství v Aurënenu se Alek a Seregil vracejí domů do Rhíminee. Většina jejich spojenců je však mrtvá nebo ve vyhnanství, a tak je těžké usadit se. S nadějí, že jim to přinese rozptýlení, přijímají úkol, který je má zavést zpět do Seregilova rodiště. Cestou jsou však uneseni, rozděleni a oba jsou prodáni do otroctví.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3145
Návrat stínu, Noční běžci 4 (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA) Ukázky z knih
Návrat stínu, Noční běžci 4 (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA)
Lynn Flewelling

21. září 2013, Lynn Flewelling
Hrdinové Seregil a Alek právě dokončili svou nejzrádnější misi a vracejí se k dvojímu životu zhýralých šlechticů a vynikajících špehů. Osud však s nimi má ve světě plném nepřátel a čarodějů jiné plány… Po vítězství v Aurënenu se Alek a Seregil vracejí domů do Rhíminee. Většina jejich spojenců je však mrtvá nebo ve vyhnanství, a tak je těžké usadit se. S nadějí, že jim to přinese rozptýlení, přijímají úkol, který je má zavést zpět do Seregilova rodiště. Cestou jsou však uneseni, rozděleni a oba jsou prodáni do otroctví.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3150
Star Trek kontra upíři. Červnová Pevnost pitvá fenomény Recenze
Star Trek kontra upíři. Červnová Pevnost pitvá fenomény
Pevnost 06/2013

5. června 2013, Jan Nohovec
Který fenomén skončí na obálce červnové Pevnosti, už bylo jasné každému. Zajímavé na tom je jenom to, že si redakce vybrala místo sexy záporáka Benedicta Cumberbatche „jenom“ hlavního hrdinu Chrise Pinea. A ti dva spolu čelí hromadě upírů, kteří okupují mnoho dalších stran nového čísla – vrací se totiž seriál Pravá krev.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 4063
Příchod tmy Recenze
Příchod tmy
Lynn Flewelling

19. června 2011, Renata Heitelová
Po Štěstí ve stínech nastává Příchod tmy nejen pro naše dva Noční běžce. Po děsivém proroctví při Sakorově svátku o příchodu Požírače smrti nelze ani nic jiného očekávat. Na obloze se objevuje kometa zvaná Morová rána a k tomu se blíží zatmění slunce, obávaná to konjunkce pro všechny astrology…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3956
Příchod tmy Ukázky z knih
Příchod tmy
Noční běžci 2

24. května 2011, Lynn Flewelling
Seregil z Rhíminee, muž s tajemnou minulostí, už naučil Aleka z Kerry všechna největší tajemství svého řemesla. Jako zloději a špehové společně plní drobné i nebezpečné úkoly. Jejich životy jsou neustále v ohrožení, ale současně obklopeny aurou magie, přátelství a důvěry. Avšak nyní, když se Skala připravuje na válku s Plenimarem, jsou Seregil, Alek a Micum povoláni čarodějem Nysanderem, aby čelili nejtěžší zkoušce věrnosti, se smrtícím vědomím, že pokud selžou, vládu zla nad celým světem už nic nedokáže zastavit.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3665
Štěstí ve stínech Recenze
Štěstí ve stínech
Lynn Flewelling

11. dubna 2011, Renata Heitelová
„Pomysli na cesty do zemí, kde ulicemi za denního světla kráčejí legendy, a dokonce ani barva moře se nepodobá ničemu, co jsi kdy spatřil! Táži se tě znovu, chceš být celý život prostým Alekem z Kerry, nebo se podíváš, co leží za obzorem?“

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4124
Štestí ve stínech Ukázky z knih
Štestí ve stínech
Noční běžci 1

19. března 2011, Lynn Flewelling
Alek z Kerry je uvězněn za zločin, který nespáchal a očekává jistou smrt. Netuší však, že od tohoto okamžiku bude v životě hledět smrti do očí ještě mnohokrát… Také ovšem netuší, že jeho spoluvězněm bude Seregil z Rhíminee – tulák, špeh, bard, zloděj i šlechtic. Alek se stává Seregilovým učedníkem. Cestuje po krajích vstříc válce, o jejíž hrozbě neměl ani tušení. Netrvá dlouho a se Seregilem se zapletou do zlověstného spiknutí, které sahá hlouběji, než si dovedou představit, a které je, pokud selžou, může stát mnohem víc než život. Ale osud je stejně nepředvídatelný jako Alekův nový učitel, a tentokrát by je mohlo potkat… ŠTĚSTÍ VE STÍNECH.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4273
Červenou knihovnu bych překládat nemohla! Rozhovory
Červenou knihovnu bych překládat nemohla!
rozhovor s Leonou Malčíkovou

27. března 2009, Martin Fajkus
„Červenou knihovnu bych překládat nemohla!“ rezolutně odmítá brněnská překladatelka Leona Malčíková, jejíž jméno si čtenáři fantasy spojují zejména s překlady románů z temného světa Warhammeru či Terraršského cyklu Williama Kinga. A zdůvodňuje to tím, že naprostou většinu hlavních hrdinek čtiva tohoto typu obvykle nenávidí už na straně patnáct. Naštěstí pro nás má Leona k fantasy příběhům a jejich protagonistům mnohem kladnější vztah, takže se i její zásluhou daří nakladatelství Polaris upokojovat alespoň ty nejúpornější choutky fanoušků světa Válečného kladiva…

Číst článek dál | Diskuze (6) | Přístupů: 7827
Královna věštců Recenze
Královna věštců
Lynn Flewelling

7. ledna 2008, Zdena Štouračová
Chlapecké tělo zmizelo spáleno mystickým plamenem a Tamír je již zcela nezvratně dívkou. Sice má jisté potíže, jak pokud se týká nutnosti nosit ženské šaty, tak i v pocitech nepatřičnosti tohoto nového těla, kterému někde něco schází, a naopak jinde zase přebývá, ale v podstatě už svou novou totožnost a vzhled přijala a smířila se s nimi.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5201
Královna věštců Ukázky z knih
Královna věštců
Tamír 3

14. listopadu 2007, Lynn Flewelling
Vyrostla v těle chlapce, teď však přichází čas, aby zaujala své právoplatné místo jako Královna věštců. Pod vládou krále – uchvatitele Skala trpěla hladomorem, nemocemi a invazemi. Nyní však přišel čas právoplatné dědičky, čas návratu k tradici královen válečnic. A konečně bude potvrzeno Světlonošovo proroctví: Dokud bude zemi chránit a vládnout dcera z královského rodu, Skala nebude podrobena. Mystický oheň spálil chlapecké tělo známé jako princ Tobin a odhalil princeznu Tamír, dívku na pokraji ženství a královnu, připravenou – po životě v přestrojení pod ochranou čarodějů a šamanů – žádat svůj trůn. Přijme ji však její lid, její vojsko – a přátelé, které musela podvést? A co hůř, zažehne její soupeř v nároku na trůn, Tobinův přítel, který se změnil v Tamířina nepřítele, v zuřivém boji o Skalu občanskou válku? Dokončení trilogie v nejbližších dnech vydá nakladatelství FANTOM Print.

Číst článek dál | Diskuze (109) | Přístupů: 4565