Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

V novém komiksu „mýval“ Rocket dokazuje, že je nejen chlupatý, ale i nebezpečný, Skottie Young, Jake Parker: Rocket: Chlupatý a nebezpečný

Young Skottie & Parker Jake: Rocket 1 - Chlupatý a nebezpečný

Přestože Strážci Galaxie pod velením Star-lorda se objevili na stránkách komiksu už v roce 2008, do širšího podvědomí se dostali až díky celovečernímu filmu o šest let později. A protože nyní už i u nás každý fanoušek superhrdinů ví, o koho se jedná, pustilo se nakladatelství Crew do vydávání komiksů. A po týmových Strážcích Galaxie 1: Kosmičtí Avengers následuje sólo pro jednoho “mývala” – Rocket 1: Chlupatý a nebezpečný.

Když Rocket zrovna nemá nějakou prácičku se zbytkem Strážců Galaxie, rád se poflakuje s parťákem Grootem nebo zachraňuje princezny v nesnázích. Když ale jednu takovou vezme na romantické rande na wrestling, pokusí se ho uprostřed zápasu zadržet policie. Někdo s jeho vizáží totiž vraždí napříč galaxií a takřka každý už zaslechl Rocketovo vyprávění o tom, že je přece posledním příslušníkem své rasy. A tak musí tajemného dvojníka vypátrat sám, jenže krom něho a policie mu jde po krku i flotila zuřivých ex-přítelkyň.

Hlavní příběh se táhne napříč hned čtyřmi ze šesti sešitů, které komiks obsahuje. Z řádků výše by už mělo být jasné, že se jedná v první řadě o zběsilou akční jízdu plnou humoru a hláškování, a až v řadě druhé se koukalo na scénář. Rozhodně není pravda, že by byl špatný, ale čtenáři stačí přečíst doslova první tři stránky, aby pochopil, co bude v Rocketově příběhu hrát prim. Při čtení si tak nejednou komiksový fanoušek vzpomene třeba na Loba nebo Deadpoola (který se ostatně v komiksu také objeví).

Skottie Young a Jake Parker pěti bodech

 1. Skottie Young začal pro Marvel pracovat už v roce 2000, když se přestěhoval do Chicaga.
 2. Získal Eisner Award za sérii The Wonderful Wizard of Oz.
 3. Do současnosti vytvořil 11 sešitů s příběhy o Rocketovi.
 4. Jake Parker vystupuje také pod pseudonymem Agent 44.
 5. V roce 2009 vymyslel událost “Inktober“, při které autoři během měsíce října každý den nakreslí novou ilustraci.

Poslední dva sešity jsou samostatné příběhy a převážně první z nich srší originalitou. Jedná se totiž o Rocketovo dobrodružství vyprávěné malým skautům Grootem. A jak nejspíš každý tuší, nepůjde zrovna o příběh nabitý košatými dialogy. O to více potěší, že se autor vůbec do takového absurdního experimentu pustil. A finální kraťas se točí okolo službičky, kterou Rocket dluží Cosmovi, telepatickému psovi, který je také členem komiksových Strážců Galaxie.

Kresbu u prvních čtyř sešitů obstaral autor Skottie Young osobně, u pátého mu asistoval Jake Parker a v tom posledním se Young soustředil pouze na scénář a podobu komiksu nechal plně na svém spolupracovníkovi. Stejně jako celý komiks i kresba je hodně akční a bláznivá, skoro až karikaturní. A celkovou atmosféru komiksu ještě podtrhává výběr barev, protože bylo vsazeno na pestrost všeho druhu. Zajímavé je, že autor si hodně potrpí na klasické komiksové citoslovce, a dokonce v nich občas schová malý vtip.

Rocket: Chlupatý a nebezpečný je skvělý komiks pro všechny fanoušky nenáročného čtení. Má v sobě správnou porci humoru a drsných hlášek a tempo utíká tak rychle, že se čtenář nestihne nudit. Pokud od Rocketových dobrodružství nečekáte žádný přehnaně hluboký zážitek, pak komiks splní svoji úlohu dokonale. A když se bude dobře prodávat, tak se třeba od nakladatelství Crew dočkáme i pokračování.

 • Skottie Young, Jake Parker: Rocket: Chlupatý a nebezpečný
 • Crew, 2017
 • Překlad: Jiří Pavlovský
 • Obálka: Skottie Young
 • 135 stran 329 Kč (v e-shopu Fantasye již za 296 Kč)
15. listopadu 2017, Jan Holan

Rocket 1 - Chlupatý a nebezpečný

Rocket 1 - Chlupatý a nebezpečný
Vložit do pytle na zboží  Koupit 329 Kč 296 Kč