Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do 16..12. (PPL) nebo 19.12. (Česká pošta), aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko zpoždění.

Únorová Pevnost přináší pořádnou dávku inspirace, Pevnost 02/2018

Ing. Kristina Nowakowska: Pevnost 02/2018

Rok 2018 už přes měsíc a půl ovlivňuje naše životy, což ale neznamená, že nezbývá ve světle reflektorů ještě nějaký ten prostor pro jeho předchůdce. Ostatně vždy se dá vylovit nový literární, filmový či herní klenot, který vám minulý rok nedopatřením unikl. A právě k tomu slouží jako vynikající detektor pokladů nová Pevnost.

Únorové číslo na první pohled zaujme tmavomodrou obálkou, z níž se na čtenáře doslova vrhá Black Panther. Tomuto všestranně nadanému vědci, králi a superhrdinovi v jednom se věnuje obsáhlý článek, který mimo jiné zevrubně představuje tuto možná nepříliš všeobecně známou postavu marvelovského universa, a poskytuje dostatek informací, abyste se bez obav mohli vydat do kin na jeho první a netrpělivě očekávaný celovečerní film.

Aby té akce a hordy svalů nebylo málo, Fokus se soustředí na knižní série, z jejichž každé stránky dýchá na čtenáře prach, špína a ohlušující střelba, kterou místy přehluší snad jen nářky raněných. Řeč je o žánru military sci-fi, jehož knižním příspěvkům se výše zmíněná rubrika věnuje. Pro milovníky žánru nabízí článek příjemnou přehledovku, pro nové nebo zatím nepříliš zběhlé zájemce výborný inspirační zdroj.

Bennett Robert Jackson: Město mečů
Rok 2017 v kostce

Předchozí rok přinesl spoustu zajímavých příspěvků do světa fantastiky, které si jistě zaslouží vyjímat se v loňské ročence. Milovníci všemožných závěrečných shrnutí a finálních hodnocení si v novém čísle přijdou na své, protože ani Pevnost nezapomněla vystavit uplynulému roku závěrečné vysvědčení. Redakce v celkem třech článcích představuje své letošní oblíbence ve filmovém, knižním a herním TOP Ten.

Když je řeč o sumarizaci, stojí za zmínku článek Jak přežít apokalypsu po Česku, který se – jak už název napovídá – věnuje postapo knihám, jež vzešly v minulém roce z per českých autorů. Ač se nejedná o nijak vysoké číslo, absenci kvantity nahrazuje kvalita vydaných titulů, z nichž část mají na svědomí tři talentovaní debutanti.

Určitou nezkušenost na následující straně střídá pro legendárního Františka Kotletu typicky netypický rozhovor (nejen) o jeho úspěšné postapo trilogii SPAD, z níž vyšly v minulém roce rovnou dva díly najednou. Za zmínku určitě stojí také další příjemné interview, a to s nikým menším než se Stanem Sakaiem, autorem legendárního Usagiho.

Kotleta František: Spad 3 - Rázová vlna
Je libo vlkodlaky, lekci heraldiky či reportáž z únikovky?

První povídka černobílých stránek nové Pevnosti zavede čtenáře do nitra americké občanské války, kde v akční náloži, v níž hrdinové nejdou daleko pro ostré slovo, není o násilí nouze a možná přijde nějaký ten vlkodlak. Nebo rovnou tři. Příběh z pera Jakuba Maříka se věnuje pro změnu strastem kapitána Minga Dua, který se nechá přesvědčit k přepravě poněkud zajímavého nákladu. Jak už to ale s transportem zboží vesmírnými dálavami občas bývá, ani tady nepůjde o rutinní donášku.

Na závěrečných stránkách si pak přijdou na své nejen milovníci historie a estetiky. Pevnost totiž nabízí zaručený návod, jak si vytvořit vlastní erb, a zavádí čtenáře hluboko do tajů heraldiky. Po této historické exkurzi nechybí reportáž z únikovky Galatic Pioneers či upoutávka na festival Future Gate.

Sečteno, podtrženo únorová Pevnost poskytuje hlavně pořádnou dávku inspirace a šikovného průvodce uplynulým rokem, díky němuž vám neunikne žádný kvalitní film, seriál, kniha či hra, které loňský rok přivedl na svět.

Carlos Ruiz Zafón: Stín větru

Dále v Pevnosti 2/2018

  • Recenze na nové Star Wars
  • Představení hitu Dark odehrávajícího se přímo uprostřed německých lesů
  • Upoutávka na drsnou fantasy romanci Tvář vody
  • Výlet do Pohřebiště zapomenutých knih
  • Jak dělat steampunkový cosplay (část sedmá)
  • Literární hlídka vyhlíží knihu Gestapo Mars
25. února 2018, Adéla Košařová

Pevnost 02/2018 + Procitnutí

Pevnost 02/2018 + Procitnutí
Vložit do pytle na zboží  Koupit 159 Kč 143 Kč