Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Tragická historie nás dvou – Na lásku se neumírá? To byste se teda náramně divili, Jess Rothenbergová: Tragická historie nás dvou

Rothenbergová Jess: Tragická historie nás dvou

Láska dokáže být někdy pěkně krutá. Znáte ten pocit, když vám někdo zlomí srdce? Tu nikdy neutichající bolest a žal, který vás drtí zevnitř. Přece to nic není a časem to přejde, vždyť čas zhojí všechny rány, že? Omyl. Brie bylo téměř sladkých šestnáct, když ji její přítel, populární sportovec Jacob, zlomil srdce. V jednu chvíli seděla v restauraci a jedla výbornou večeři a v té další všechno potemnělo, zčernalo a vytratilo se pryč do neznáma. Najednou se ocitla na svém vlastním pohřbu. Nespáchala sebevraždu, nepodlehla otravě z jídla, dokonce netrpěla žádnou závažnou nemocí. Byla to jednoduše normální dospívající dívka, alespoň do té tragické události, než všechno dospělo ke svému konci.

Nyní se probouzí na věčnosti v Pizzerii Kousek nebe, kterou měla jako malá tak ráda. Právě do ní totiž s rodinou nejraději chodívala na společné večeře. Jenže rodiče tady nejsou, vlastně tu není vůbec nikdo, koho kdy potkala. Jen pár puberťaků jako je ona – mrtví, kteří si musí projít pěti fázemi smutku, aby konečně našli kýžený pokoj v posmrtném životě. Nicméně Brie netouží po klidném spočinutí v nebi, ze všeho nejraději by se vrátila ke svým blízkým a k normálnímu životu. Avšak to nejde – na zem se vrátit nemůže, aspoň ne tak, jak by se jí zamlouvalo. Jedno ale přece jen podniknout lze. Musí se zkoncentrovat, sebrat veškeré síly a pomstít se tomu, kdo za tohle všechno nese vinu. Její ex přítel musí trpět za to, že jí vzal vše, na čem jí kdy záleželo.

Dříve než se do této žhavé fragmentovské novinky pustíte, měli byste vědět, že Tragická historie nás dvou se nepodobá ničemu, co jste doposud četli. Vypráví totiž o existenci za hranicemi lidského vnímání. Kladli jste si někdy otázku, co se stane, až nadejde váš čas? Kam odchází duše těch, kdo s námi již nejsou? Přesně na tuto otázku se snaží najít odpověď i samotná autorka, která ve svém příběhu poukazuje na sílu druhých šancí. Ztracený život sice nelze vrátit zpět, ale to neznamená, že by bylo všechno ztraceno. Nikdy totiž není příliš pozdě na nápravu svých chyb.

Při čtení této knihy se čtenář cítí trochu jako na horské dráze. V jednu chvíli se spolu s hlavní hrdinkou směje a vzpomíná na šťastné okamžiky z dětství, aby v té další ronil krokodýlí slzy a říkal si, proč je ten svět tak nespravedlivý. Varuji vás předem, že papírové kapesníčky jsou kýženým doplňkem k této četbě. Jess Rothenbergová bravurně poukazuje na skutečnost, že je třeba si vážit každého přítomného okamžiku, protože člověk nikdy neví, co se zrovna může přihodit. Nejednou během čtení na mysli vyvstane otázka smyslu bytí, lidské existence a reinkarnace. Proč tu vlastně všichni jsme a jaký je náš cíl?

Jess Rothenbergová v pěti bodech

  1. Žije v New Yorku se svým manželem a synem.
  2. Pracovala jako šéfredaktor Young Adult Literary.
  3. Podílela se na vydání světoznámé Vampýrské akademie.
  4. Nyní se živí jako spisovatelka.
  5. Její debut Tragická historie nás dvou byl přeložen do mnoha světových jazyků.

I v případě, že nepatříte mezi knižní plačky, a zásadně se dojímáte jen u Titaniku, příběh mladičké středoškolačky vás i tak patrně dostane. Při jeho čtení budete mít na krajíčku, a přesto nebudete schopni od knížky odtrhnout oči. Pořád budete hlavním hrdinům držet palce, aby došli ke svému šťastnému konci. Ostatně celý příběh patří mezi ty opravdu krásné a dojemné. Smekám před Rothenbergovou a doufám, že se s ní nevidíme naposledy, má totiž neuvěřitelný spisovatelský talent.

  • Jess Rothenbergová: Tragická historie nás dvou
  • Fragment, 2017
  • Překlad: Pavla Kubešová
  • Obálka: Daniel Francesco Carucci
  • 402 stran, 299 Kč (v e-shopu Fantasye již za 269 Kč)
4. října 2017, Anastasja Vištalová

Tragická historie nás dvou

Tragická historie nás dvou
Vložit do pytle na zboží  Koupit 299 Kč 269 Kč