Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Šílenství má mnohá jména, Sui Išida: Tokijský ghúl :re 3 (Tokijský ghúl :re 3)

Išida Sui: Tokijský ghúl: re 03

Spin-off manga série k Tokijskému ghúlovi, :re, okouzlila své fanoušky stejně jako ta původní. Na pulty českých knihkupectví dorazil v pořadí již třetí svazek. Čtenáři se tak dočkají vyvrcholení nelítostného boje mezi Holubicemi, Aogiri a Nutcracker. S ním však vyvstávají další otázky a tajemství, na které není nikdo z hlavních hrdinů připraven. Na Haiseho také čeká nový soupeř, který ztělesňuje jediné – šílenství.

Z honu na nebezpečnou Nutcracker se stal hotový masakr. Do boje totiž vstupují další ghúlové – členové Aogiri, Pierotů a sólisti jako Big Madam, kteří pracují na vlastní pěst. Vyšetřovatel Tóru Mucuki je ve slepé uličce. Během předchozího boje utržil nesčetná zranění a jediný, kdo ho může ochránit, je jeho kolega Kuki Urie. Je tu však jeden problém. Urie se touží vrátit na bojiště a nasbírat co nejvíce bodů za mrtvé ghúly. I za cenu toho, že ztratí jednoho ze svých kolegů.

Nejlépe na tom není ani mentor Quinxů, Haise Sasaki. Na bojiště totiž vstupuje nový hráč, který je silnější než kterýkoli ghúl, s kterým se Haise dosavad setkal. Kromě neskutečné síly ho také ovládá šílenství, které z něj dělá nepředvídatelného a velmi nebezpečného nepřítele. Haise navíc trpí rozdvojenou osobností, která ho v těch nejslabších chvílích vždy dostihne. Kdo je ten cizinec, který se tiše skrývá ve stínech Haiseho mysli? Dokáže snad právě on porazit neznámého šílence?

Připravte se na masakr!

Nakladatelství Crew ve své edici Crew manga přišlo již s třetím svazkem šestnáctidílné spin-off série k Tokijskému ghúlovi, :re. Ta se odehrává několik let po událostech té původní a primárně se soustředí na osudy Inspektorů ÚPG. Fanoušci lidských inspektorů si tedy přijdou na své – je zde představena zbrusu nová protighúlí jednotka, která byla speciálně geneticky upravena k boji proti ghúlům. Příběh a kresbu nemá na svědomí nikdo jiný než Sui Išida, který si svými drsnými a realistickými ilustracemi získal srdce nejednoho českého čtenáře. Za překladem opět stojí Anna Křivánková.

Sui Išida v pěti bodech

  1. Narodil se v prefektuře Fukuoka v Japonsku.
  2. Slaví narozeniny 28. prosince.
  3. Jeho prvotina Tokijský ghúl vycházela původně v magazínu Weekly Young Jump.
  4. Anime zpracování se manga dočkala v roce 2014, aktuálně čítající dvě série a dva speciály. V roce 2018 byla odvysílána série třetí a čtvrtá.
  5. Tokijský ghúl byl přeložen i do angličtiny, kde se objevil na prvních příčkách v seznamu The New York Times Best Sellerů v roce 2015.

Po lehce pomalejší dvojce se čtenáři konečně dočkají pořádné akce. A to nejenom v jednom boji, ale hned na několika frontách. Už jen z toho důvodu je nutné číst pomalu a soustředit se na vše, co se zrovna děje. Panely se totiž rychle střídají mezi různými postavami a občas je trochu těžké určit kdo je kdo, zvlášť v případě neznalosti některých charakterů. I přes tento drobný zádrhel dokázal autor zachovat dynamičnost příběhu. Rozhodně to má spád a čtenáři nepřijdou ani o obvyklou dávku vnitřností.

Šílenství přichází

Išida ve třetím svazku také představuje celou řadu nových postav, které s sebou přinášejí nové otázky do budoucna. Kromě toho také nechává čtenáře nahlédnout do minulosti některých nových inspektorů, ať už v samotných kapitolách či v bonusu na konci svazku (jako u inspektora Hanbeeho). Nejzajímavější je bezesporu pološílený Takizawa, jehož jediným potěšením je zmasakrovat co nejvíce lidí. Právě proti němu se postaví i Haise. Stejně jako v předchozím díle se i v tomto objeví Haiseho druhá osobnost, která by mohla indikovat, kým byl v minulosti.

Na pulty knihkupectví dorazil na začátku tohoto roku již čtvrtý svazek, jehož vydání jistě zaznamenali všichni skalní fanoušci. Na pátý svazek se mohou s největší pravděpodobností těšit již v dubnu. U fanoušků spin-off série zabodovala, o čemž svědčí i to, že se vydané svazky pravidelně umisťují v Top 10 nejprodáva­nějších titulů na webu nakladatelství Crew. Série :re se dočkala i anime adaptace (2 série), která však u fanoušků neměla příliš valné ohlasy. Po nepovedeném pokusu adaptovat původní sérii začala celá fanouškovská komunita k anime přistupovat s velkou opatrností. Je tedy jen na čtenářích, zda si čekání na nový svazek zpříjemní zhlédnutím anime, a sami tak posoudí, kde leží pravda.

Tokijský ghúl :re 3 je vhodný pro všechny milovníky původní série, kteří si oblíbili autorovu osobitou a realistickou kresbu a zajímavé postavy.

  • Sui Išida: Tokijský ghúl :re 3 (Tokijský ghúl :re 3)
  • Crew, 2019
  • překlad: Anna Křivánková
  • obálka: Sui Išida
  • 248 stran, 199 Kč (v e-shopu Fantasye již za 179 Kč)
5. dubna 2020, Kateřina Kopišťová

Tokijský ghúl: re 03

Tokijský ghúl: re 03
Vložit do pytle na zboží  Koupit 199 Kč 179 Kč