Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Pozvánka na Fénixcon (PR),

Fénixcon

Lívia Hlavačková & Jana Jůzlová: Poriadok v Chaose

Zastavme zlodejov, vreckárov, násilníkov, lupičov, vrahov a ostatných milovníkov Chaosu! Uvrhnime ich do temnice, nech ich kat pripraví o ruky, zavesí ich, odsekne hlavu! Nájdime spolu poriadok v Chaose tak, ako ho našli naši predkovia pre stáročiami. Historička ( so záľubou v rannom novoveku) a lekárka (so záľubou v patológii) vám predstavia tresty čakajúce na zločincov na prelome stredoveku a novoveku a mechanizmus, ktorým spôsobovali bolesť či smrť. Chaos sa otrasie v základoch, keď sa spojí história s medicínou v komplexnej prednáške o útrpnom práve a popravách na Fénixcone!

Edita Dufková: Vše povstává z chaosu

Když nahlédneme pod pokličku věcí, které považujeme za organizované a vysoce uspořádané, zjistíme, že v hloubi všeho stojí jen zmatek a chaos. Váš mozek, termitiště, synchronně plující rybí hejno i váš počítač, to vše není nic než zmatené hemžení základních primitivních částí. A co takhle kvantová teleportace a entanglement, Maxwellovi démoni a skupinová inteligence nanobotů? To bude teprve ten pravý chaos! Nebojte se, že tomu neporozumíte, tomu nerozumí nikdo (ale i tak je dost zajímavé).

Lucia Droppová: Keď poriadok zachváti chaos

Prevrat, neporiadok, zmätok a trma-vrma sa nemusia objavovať iba vo veciach všeobecných, či oblastiach fyzikálnych, chemických, zoologických, náboženských, astronomických, informatických, špionážnych, herných, ale aj v humanitných, konkrétne sociologických. Ako to vyzerá, keď sa v dlhoveko usporiadaných spoločnostiach (zemských i mimozemských) nečakane objaví chaos, môžete vidieť a počuť v tejto prednáške, spojenej s videopásmom.

Robert Waschka: Zbraně Chaosu, chaos ve zbraních

Když už je někdo tak šílený, že se hlásí do boje na straně chaosu, ať se pak nediví, co dostane do pazourů za krám… aneb skutečná i fiktivní máchátka, řezátka a bacátka nejpodivnějších tvarů a funkcí, či nefunkcí. A za druhé, co je to vlastně rapír a proč s ním hrdina jen stěží usekne něco více než ostudu, proč když Gerald odrazí ránu, udělá krátkou parádu a sekne, tak šermíř umře (smíchy)? Máte dotaz ohledně chladných zbraní nebo šermu? Napište jej sem, a bude vám zodpovězen, popřípadě se stane součástí přednášky.

Františka Vrbenská: Odhalení – Elfové jsou mimozemští pekelníci

Souhrn důkazů, který učiní jasno v neuvěřitelném chaosu kolem zaměňované totožnosti elfů, trpaslíků, šediváků a čertů. Doloženo na základě kronik, očitých svědectví, historických údajů, mýtů, ale také archeologických a antropologických nálezů. Doprovázeno odkazy na umělecká díla.

Jiří Pavlovský: Komiksový bordel

Vydávání komiksu pojednané jako snaha skládat domeček z karet uprostřed zuřícího uragánu, aneb jak se i přes totální chaos dá občas i něco vydat. O komiksovém chaosu vypráví expert v tomto oboru, možná i s dopomocí obrázků.

A další a další a další přednášky, jejichž kompletnější výčet naleznete na http://www.fenixcon.com/program_cz.html.

Tradiční součástí Fénixconu jsou i Trpasličí hry, letos si budete moci zasoutěžit v následujících disciplínách: Vypití korbele piva (kofoly) na čas. Navlékání korálků na čas. Ohýbání hřebíků (kusů na čas).

Vítězové obdrží medaili a plechovku vikingského piva.

Dům rytířských ctností si pak na vás chystá Šermírnu:

Dost bylo řečí, tudle lapni do ruky kord a tuhle rapír (jé, ono je to opravdu železný), todle je prima a když si ukážeme ještě dalších dvacet útoků a krytů, tak to bude príma. Na závěr každé hodiny nasadíme, popř. navlékneme, masky, rukavice a zkusíme pích i sek do nebohého lektora (kdo si vzájemně podepíše přinesený revers, může pích a sek i navzájem).

A jak si účastníci užili loňský ročník? Odkazy na reportáže a fotogalerie najdete zde.

Více na www.fenixcon.com.

17. listopadu 2010, Fénixcon

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).