Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Nejen Kirk bojuje s vesmírnými ještěry, František Kotleta: Aga (Legie 05)

Aga - FRONT

Ve vesmíru údajně nikde neuslyší váš křik. To je možná pravda, ale neznamená to, že v černém bezbožném vesmíru nemohou znít válečné bubny. Ani nemusíte v čase cestovat až do 41. tisíciletí. Kapitán Moravec právě zabodoval v obrovské kosmické bitvě a již cestuje na novou planetu, aby se rval v boji pozemšťana proti mimozemšťanovi. Co by také neudělal pro to, aby vysvobodil ztracenou členku posádky.

Jak si čtenáři předešlého dílu Legie vzpomenou, vesmírná loď Kraksna dokázala z planety Karchemiš uniknout enlilům, ale přišla o dvě členky posádky. Zatímco Guiseppe s Vodičkou jsou pověřeni záchranou Amandy, kapitán Moravec se vydává po stopách chany Agy, které vedou na tzv. Ocelovou planetu. Jako by mu nestačilo, že v patách má enlily i jejich nohsledy, setkává se na tomto světě s nepříjemnými starými známými a dostane se až do zdejší arény, v níž se bojuje na život a na smrt. Naštěstí mu bude nápomocen odkaz prastaré rasy rutašů…

Série Legie:

  1. František Kotleta: Operace Thümmel (Legie 01)
  2. Kristýna Sněgoňová: Amanda (Legie 02)
  3. Kristýna Sněgoňová: Šprti a frajeři (Legie 03)
  4. František Kotleta: Rudý vrabčák (Legie 04)
  5. František Kotleta: Aga (Legie 05)
  6. Kristýna Sněgoňová: Pán Hor (Legie 06)

Předchozí dva díly Legie měly trochu problémy s udržením napínavého tempa, ale František Kotleta dokázal v pátém pokračování s názvem Aga tentokrát napsat velice svižné dobrodružství, které sice používá několika jednoduchých scenérií, ale zároveň předkládá akci a vtip. Díky tomu děj takřka neztrácí kvalitu a poskytuje čtenáři něco, co jej nikdy nepřestává bavit. Jde jednak o zajímavou variaci „galaktické špíny“ na nejnovější planetě, jednak o větší důraz na samotné postavy Moravce a Agy, jejichž vztah prochází vskutku překvapivými peripetiemi.

Zároveň se autor stále víc vrací ke zdůraznění výše zmíněných rutašů, takže vesmír této série láká na ucházející souvislosti. Je pravda, že v závěrečném dějství se děj lehce zpomaluje a že samotný konec by mohl být méně předvídatelný, nicméně finální slova textu naznačují, že se brzy dočkáme pozoruhodnějších zvratů. Zatím musíme vzít s povděkem, jakého posunu dosáhli samotní dva protagonisté.

Aga nabízí prostě tu samou úroveň dramatu a zábavy, jaká byla typická pro první dva díly ságy. Uvidíme, jak si s konceptem poradí Kristýna Sněgonová v šestém pokračování série s názvem Pán hor.

  • František Kotleta: Aga (Legie 05)
  • Epocha, 2021
  • Obálka: Jiří Arbe Miňovský
  • 328 stran, 320 Kč (v e-shopu Fantasye již za 288 Kč)
6. prosince 2022, Jiří Kábrt

Legie 05: Aga

Legie 05: Aga
Vložit do pytle na zboží  Koupit 320 Kč 288 Kč