Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Návod na přípravu Milenky pout zbavené, J. R. Ward: Milenka pout zbavená (Bratrstvo černé dýky 9)

Ward J. R.: Bratrstvo černé dýky 09 - Milenka pout zbavená

Potřebovat budete jednu rebelující Vyvolenou (znalost Kung-Fu, Taekwonda či Juda výhodou), jednoho workoholického doktora ve středních letech, bandu upířích válečníků a slepého krále, který je připravený překazit jakoukoliv zábavu. Všechny ingredience vložte do nádoby. Protřepat, nemíchat. Úspěch zaručen.

Payne je sestrou válečníka Bratrstva černé dýky Vishouse. Dlouhá léta byla svou matkou, Stvořitelkou, vězněna na Druhé straně. Jediné rozptýlení jí poskytovaly souboje s upířím králem Wrathem, které se jí málem staly osudným. Při jednom z nich si totiž v důsledku nešikovného pádu zlomila páteř a teď leží ochrnutá do půl těla na lůžku v ordinaci Bratrstva. Vishous odmítá její požadavky na milosrdnou smrt a na návrh své družky Jane do sídla přivádí chirurga Manuela Manellu, aby Payne vyléčil. Jenže kdo vyléčí jeho?

J. R. Wardová v pěti bodech:

 1. Pod pseudonymem J. R. Wardová se skrývá dvaačtyřicetiletá američanka Jessica Rowley Pell Bird.
 2. Má diplom v oborech právo, historie a historie umění se specializací na středověk.
 3. Pracovala v oboru zdravotnictví, než se stala spisovatelkou na plný úvazek.
 4. Svou první knihu napsala už před nástupem na vysokou, vyšla však až v roce 2002.
 5. Její nejznámější sérií je Bratrstvo černé dýky, své fanoušky si už našla i zatím trojdílná série Padlí andělé.

J. R. Wardové nelze upřít jedna věc a tou je čtivost. Příběh vás hned od začátku pohltí a bez sebemenších problémů se dočtete až do konce. To, že na knize není vlastně nic světoborného, si uvědomíte, až když je po všem. Naprosto primitivní zápletka, stále stejná koncepce příběhu a naprostá předvídatelnost je zastíněna líbivými charaktery, které vás spisovatelka donutí milovat i proti vaší vůli, vtipnými hláškami a skvěle plynoucím dějem.

Ward J. R.: Nespoutaný milenec

Série Bratrstvo černé dýky:

Payne a Manny to měli ještě o něco jednodušší jako jejich předchůdci. Jedinou překážkou jejich lásky jsou Vishous a Wrath. V si očividně užívá roli bratra a snaží se Payne kontrolovat život, zatímco Wrath nejspíš vyšiluje už jen ze zvyku. Je až podivuhodné, že se ještě nestihl smířit s faktem, že si pod jeho střechou dělá, kdo chce, co chce.

Kromě ústřední dvojice se ke slovu dostává příběh Vishouse, Jane a Butche, který je zajímavým zpestřením jinak lehce plochého děje. V a Jane se hádají a polda jim slouží jako sado-maso manželská poradna. Od Wardové je opravdu hezké, že začala do knih znovu zakomponovávat i hrdiny, kteří už své šťastně až na věky (alespoň na první pohled) dostali. Svůj štěk mají i Qhuinn a Blay, Xcorova banda a Jose de la Cruz a jeho nový parťák. Tyto tři dějové linky však oproti zbytku knihy působí trochu zbytečně. Pro příběh mají jen okrajový smysl a vesměs jsou nudné až běda. Dobrou zprávou ale je, že pokud se náhodou rozhodnete tyto pasáže přeskakovat, nic vám neuteče.

Milenka pout zbavená je dobrá kniha pro ukrácení dlouhých večerů určená spíš pro něžnější pohlaví. Akce říznutá sexuálními scénami tvoří třaskavou kombinací, která neurazí a udrží si bez problému vaši pozornost. Jen pozor, abyste se při čtení nečervenali.

 • Ward, J. R. : Milenka pout zbavená (Bratrstvo černé dýky 9)
 • Baronet, 2011
 • překlad: Jana Pacnerová
 • obálka: Martina Kysucká
 • 560 stran, 340 Kč (v e-shopu Fantasye již za 314 Kč)
Hamiltonová Laurell K.: Anita Blakeová 01 - Provinilé slasti - nové vydání

Redakce Fantasye doporučuje podobnou sérii:

 1. Laurell K. Hamilton (série Anita Blake)
22. května 2012, Michaela Křivánková

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Bratrstvo černé dýky 09 - Milenka pout zbavená

Bratrstvo černé dýky 09 - Milenka pout zbavená
349 Kč 314 Kč