Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, ve dnech 25.-29.10. bude v brněnském Arrakisu zavřeno z důvodu dovolené. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Hledání Písem a boj proti padlým andělům. Pro Violet Eden je to hračka, Jessica Shirvington: Omámení

Shirvington Jessica: Omámení

Pokračování světově úspěšného Objetí je zde. Mladá Violet Eden se pro záchranu přítele obětovala a rozhodla se přijmout obětí. Nyní je z ní Grigori, ochránce lidstva před Emigranty, padlými anděly. Dobrodružství pro ni však teprve začíná. Život se jí totiž převrátí naruby už podruhé.

Když už si člověk myslí, že ho nic nepřekvapí, stane se něco neuvěřitelného. Právě tohle je případ mladé Violet, která se učí být správným Grigori. Nepomáhá tomu ale uzavřenost jejího partnera, který by jí měl být oporou. Z New Yorku navíc přijíždí další jejího druhu, aby naučili nejmocnější z Grigori bojovat.

Už v Objetí jsme se dozvěděli, jak mocná Violet je. Jak by taky ne, protože málokdy je hlavní hrdina průměrně silný či obyčejný. Nyní se však Violet Eden musí vypořádat s větším soustem, než by kdy očekávala.

Její partner Lincoln, ke kterému chová hluboké city a kvůli němuž se stala Grigori, něco tají. Vztah mezi partnery Grigori je ale zakázán, a tak Violet nezbývá nic, než být Lincolnovi pravou rukou a zjistit, co se postavilo mezi ně a jejich práci.

Její bývalý přítel, emigrant Fénix, navíc není takový, jaký se zprvu zdál. Zdá se, že jeho láska k mladé Grigori se proměnila v nenávist. K tomu všemu se musí Violet vydat za posvátnými Písmy, která by mohla rozpoutat nepředstavitelnou katastrofu, pokud by se objevila v rukou padlých andělů. Ti po nich také pátrají a je jen na Violet, aby všechnu tu pohromu dala dohromady.

Jessica Shirvington v pěti bodech

  1. Narodila se v roce 1979.
  2. Žije s manželem a dvěma dcerami v Sydney.
  3. Vždy milovala antické dějiny – pověsti a příběhy nejlepšího druhu.
  4. Dříve cestovala po celém světě.
  5. Její kniha byla vypracována na základě jejich životních zkušeností, cest po celém světě a lidí, které potkala.

Omámení je kniha velice čtivá a dokáže lehce pohltit. Tak, jako to bývalo v Objetí, i zde je na začátku každé kapitoly zajímavý citát. A samozřejmě i zde se hlavní postava postupně vyvíjí. Autorka vývoji charakteru postav dává čas a to je jedním z velkých plus této knihy.

Přesto má druhý díl své zápory. Opět se zde například nachází náznak milostného trojúhelníku, který knize ubírá na originalitě. Tématika andělů už taky není nic nového a především, hlavní postava je nejmocnější svého druhu. Autorka nejspíš ještě nezjistila, že i v obyčejnosti je jistá krása.

Toto dílo tedy ocení obzvláště mladé dívky, ženy nebo také milovníci andělů a jim podobných bytostí. Na konci kniha nenutí sáhnout po pokračování tak, jako to bylo s dílem prvním, ale přesto je Omámení velice dobře napsané.

  • Jessica Shirvington: Omámení
  • Práh, 2014
  • Překlad: Petruše Klůfová
  • Obálka: Tomáš Řízek
  • 412 stran, 249 Kč (v e-shopu Fantasye již za 224 Kč)
4. září 2014, Ester Kramná

Diskuze k článku

Im glad I now registered
Tonya Askew - 22. 07. 2020 16:48

hydroxychloroquine price walmart

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Omámení

Omámení
249 Kč 224 Kč