Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Bojem proti padlým andělům to teprve začíná…, Jessica Shirvington: Objetí (Violet Eden 1)

Shirvington Jessica: Objetí

Mladá Violet Eden žije s domněním, že andělé jsou pouze součástí legend. Život jí však změní sedmnácté narozeniny a s nimi zjištění, že tyto bytosti opravdu existují a ona sama toho s nimi má hodně společného.

Violet vždy věřila, že je obyčejná jako všichni ostatní. Plánovala si budoucnost, pilně studovala a svého rozvrhu se držela do detailu. Na své sedmnácté narozeniny však dostane pár starých věcí spolu s dopisem od matky, který jí zavede do světa, o němž mohla dosud jen snít. Musí se však rozhodnout, zdali přijme to, čím je, nebo se bude od tohoto světa držet stranou jednou provždy.

Violet zjišťuje, že ne vše je tak, jak se zprvu zdálo. Ukazuje se, že chlapec, kterého má ráda, jí lhal a že jiný kluk plný tajemství, jemuž by se měla vyhýbat, ji ochraňuje. Ona sama je Grigori, ochránce lidstva před Emigranty, padlými anděly. Ať už se rozhodne Objetí přijmout nebo ne, člověkem už nikdy nebude.

Objetí je jedním z mnoha příběhů o andělech. Mladá teenagerka zjistí, že má ochraňovat lidstvo, a aby toho nebylo málo, objevuje se zde známý milostný trojúhelník. Chlapci se o dívku přetahují a zajímá je hlavně to, kterého si Violet vybere. Mladá Grigori řeší však důležitější věci.

Jessica Shirvington v pěti bodech

  1. Narodila se v roce 1979.
  2. Žije s manželem a dvěma dcerami v Sydney.
  3. Vždy milovala antické dějiny – pověsti a příběhy nejlepšího druhu.
  4. Dříve cestovala po celém světě.
  5. Její kniha byla vypracována na základě jejich životních zkušeností, cest po celém světě a lidí, které potkala.

Na první pohled Objetí vypadá jako typická nemastná neslaná YA kniha. Přesto má své kouzlo a dokáže pohltit. Je čtivá, napínavá a autorka v ní zaujme hned na první straně. Příběh není stavěný hlavně na romantice, přesto však knihu uvítají spíše mladé dívky a ženy.

Hlavním kladem by se dala označit napínavost a čtivost příběhu. Hrdinka se taktéž v průběhu knihy povahově mění a dospívá. Sama se nakonec rozhodne na základě vlastního uvážení a nenechá sebou nijak manipulovat. Záporem knihy je však trojúhelník dívky a dvou chlapců, příběhu taktéž nepřidává ani tématika andělů, kterých je poslední dobou v knihách více, než by bylo příjemné.

Objetí je titul, který ocení hlavně ženy a dívky, nebo čtenáři milující knihy o andělech spojených se špetkou dobrodružství. Po přečtení kniha nutí netrpělivě vyhlížet pokračování, které v češtině vyjde pod názvem Omámení.

  • Jessica Shirvington: Objetí
  • Práh, 2013
  • Překlad: Petruše Klůfová
  • Obálka: Tomáš Řízek
  • 348 stran, 249 Kč (v e-shopu Fantasye již za 224 Kč)
21. března 2014, Ester Kramná

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Objetí

Objetí
249 Kč 224 Kč