Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v období 2.1. - 15.2. je pražské knihkupectví Fantasya zavřeno z důvodu rekonstrukce prodejny. Osobní odběry na prodejně tedy v tomto období nebude možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Nepřemožitelný, Lem Stanislaw

nepřemožitelný
Název:   Nepřemožitelný
Autor:   Lem Stanislaw
Žánr:   sci-fi
Počet stran:   192
Provedení:   váz.
Nakladatelství:   Plus
Překladatel:   Pavel Weigel
ISBN:   978-80-2590-971-3

Běžná cena:   249 Kč
Naše cena:   299 Kč
Sleva:   25 Kč, 10%

není skladem, bez naděje na dodání

Anotace:

„Jsou planety, od nichž by se měl člověk držet dál.“

Hvězdolet Nepřemožitelný, vedený veteránem kosmických letů Horpachem a jeho zástupcem Rohanem, přistává na neznámé planetě, kde má za úkol vypátrat ztracenou sesterskou loď Kondor. Průzkum planety ale nabere nečekaný směr, když je posádka napadena záhadným organismem v podobě černého mraku, s nímž si nedokážou poradit ani nejmodernější lidské stroje. Následkem útoků navíc astronauti přicházejí o rozum, a tak se celá mise ocitá v ohrožení…Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Nepřemožitelný, Lem Stanislaw
BoB - 19. 06. 2008 12:18

Hvězdolet druhé třídy Nepřemožitelný přistává na planetě Regis III, kde má za úkol pátrat po ztracené lodi Kondor. Ihned po přistání se rozjíždí pátrání, které na počátku sice nepřináší žádné nové poznatky, avšak po nějaké době se daří hvězdolet Kondor nalézt. Z konstrukčního hlediska jsou obě lodě totožné (taktéž veškeré vybavení je shodné), a tak panuje názor, že podlehl-li Kondor s posádkou, hrozí nebezpečí i Nepřemožitelnému. Lodní vybavení je rozházené po okolí, členové posádky jsou mrtví. Příčina smrti - neznámá... Zprvu rutinní činnost posádky, která provádí standardní operace k zajištění bezpečnosti lodi a provádí průzkum okolí, se s ubíhajícím dějem změní v cílevědomý boj o přežití, při kterém napětí nabývá stále na intenzitě. Evoluce se nemusí týkat pouze života, jak jej známe. Kniha nám nabízí myšlenku, že neživá hmota, které byl dopřán čas a vlivem nepříznivých podmínek se taktéž dokáže vyvinout ve vyšší formu. Toto dobrodružství nám přináší nakladatelství Laser v edici Mistrovská díla SF. Jak si již mnozí čtenáři zvykli, v Laseru vychází (naštěstí pro nás) převážně nadprůměrně kvalitní díla (na rozdíl od některých jiných nakladatelů) a ani Nepřemožitelný od Stanislawa Lema není výjimkou. Stanislaw Lem se jako jeden z mála východoevropských spisovatelů sci-fi literatury proslavil i za hranicemi své země. Jeho knihy byly přeloženy do 40 jazyků a prodalo se jich přes 27 milionů výtisků. Jeho díla se dají směle srovnávat s díly předních autorů žánru.
Nepřemožitelný, Lem Stanislaw
jindra_strelec - 22. 06. 2008 07:54

Nepřemožitelný zcela jednoznačně patří do zlatého fondu světové SF, stejně jako další Lemova díla. Na můj vkus je styl vyprávění trochu těžkopádný, ale to je čistě subjektivní dojem. Obecně se dá říci ( napsat ), že laserovská edice Mistrovská díla SF je sázka na jistotu.

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství
 269 Kč
 224 Kč
 206 Kč
 250 Kč
 268 Kč
 160 Kč
 266 Kč
 233 Kč
 269 Kč
 242 Kč
 314 Kč
 224 Kč