Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Konec světa & Hard-boiled Wonderland, Murakami Haruki

Murakami Haruki: Konec světa & Hard-boiled Wonderland
Název:   Konec světa & Hard-boiled Wonderland
Autor:   Murakami Haruki
Žánr:   scifi
Počet stran:   506
Provedení:   váz.
Nakladatelství:   Euromedia Group
Překladatel:   Tomáš Jurkovič
ISBN:   978-80-207-1787-0

Běžná cena:   199 Kč
Naše cena:   349 Kč
Sleva:   20 Kč, 10%

není skladem, bez naděje na dodání

Anotace:

Strhující román se dá charakterizovat jako science fiction, detektivka a postmoderní manifest dohromady. Sledujeme muže, který podniká cestu do podsvětí Tokia – a předem netuší, jak složitá bude. Zároveň však podstupuje cestu do temnot vlastní mysli. A konec světa je tak neuvěřitelně blízko… Další do češtiny přeložené dílo světoznámého japonského autora.Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Konec světa & Hard-boiled Wonderland, Murakami Haruki
BoriHokr - 30. 01. 2009 10:05

Murakami s neuvěřitelnou lehkostí mixuje žánry, nejen v rovině motivů, ale i samotného jazyka. V jednom odstavci se tak setkáme se sarkasmem drsné školy, tajemnem doslova lovecraftovským a popisem kyberpunkových praktik. I samotný příběh kolísá mezi dobrodružstvím, utopií, thrillerem a dalšími žánry. Důkazem mistrovství přitom je, že nic se nebije, nic se vzájemně nevylučuje ani neznehodnocuje a vše spěje k závěrečnému splynutí. Devizou knihy, potažmo autorova stylu, je i schopnost propojit děj či úvahy hrdinů s populární kulturou (písně Boba Dylana), což na podobné úrovni zvládá snad jen Stephen King a pak už nikdo. Ve výsledku se nedá říc, k jakému žánru kniha patří, pouze že se jedná o skvělý zážitek. Pouze bych si dovolil polemizovat s většinou recenzí a doslovem o pesimičnosti nebo temnotě konce knihy. Naopak si myslím, že závěr je velmi optimistický (pro nastínění problému něco v opačném gardu: někteří lidé se domnívají, že závěr Pána prstenů je slaďoučký happy end...).

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejný autor Nakladatelství
 269 Kč
 314 Kč
 314 Kč
 251 Kč
 269 Kč
 224 Kč
 143 Kč
 323 Kč
 224 Kč
 449 Kč
 404 Kč
 179 Kč