Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Meče a prsten, Novotný František

Novotný František: Dlouhý den Valhaly 1 - Meče a prsten
Název:   Meče a prsten
Autor:   Novotný František
Žánr:   sci-fi
Série:   Valhala (1/1)
Podsérie:   Dlouhý den Valhaly (1)
Počet stran:   306
Provedení:   brož.
Nakladatelství:   Triton
Autor obálky:   Milan Fibiger

Běžná cena:   189 Kč
Naše cena:   170 Kč
Sleva:   19 Kč, 10%

skladem - odešleme ihned

Vložit do pytle na zboží  Koupit
Anotace:

Nové přepracované a rozšířené vydání skvělé klasiky! * Ani poté, co byli Ragnarökem svrženi do podsvětí, nepřestávají nordičtí bohové válčit mezi sebou. Vládce Valhaly a otec všech bohů Ódin je v tomto boji ohrožován Súrtem, pánem ohnivého Múspellu, a proto připraví padlého reka Sigurda o kouzelný prsten, který otevírá cestu na zemský povrch. Může pak po dlouhých staletích vyslat na Zemi své dcery valkýry, aby mu přivedly další padlé reky, jež promění v nové obránce svého hradu. Jenže se píše rok 1917 a jeho dcery mu mohou přivádět sestřelené stíhací piloty i s jejich létajícími stroji, novodobé rytíře vzduchu, kteří nemusejí čekat na útoky Sůrtových okřídlených draků na hradbách Valhaly, ale mohou proti nim startovat do pekelných vzdušných bitev.Související články


Diskuze ke knize

Kliknutím na název příspěvku se přesunete do diskuzního fóra.

Ad Meče a prsten, Novotný František
jindra_strelec - 22. 06. 2008 20:28

Tuším, že v jedné Pevnosti dostala tato kniha a potažmo celé série nálepku "Stěžejní dílo české fantastiky posledního desetiletí". Souhlasím a podepisuji v celém rozsahu, řečeno slovy kunsthistorika na volné noze doktora Fábery. Ale zpět ke knize ( knihám ). Pokud se rozhodnete absolvovat spolu s hrdiny této ságy jejich strastiplnou cestu světem, kde nacističtí pohlaváři dokázali zvrátit osud druhé světové války pomocí magie, musí se připravit na nelehkou četbu, která vyžaduje celou čtenářovu pozornost. Já osobně jsem si Dlouhý den Valhaly plně vychutnal až na druhý pokus, když už jsem věděl, že tohle není žádné prvoplánové dobrodružství ala Mark Stone. Dlouhý den Valhaly je prostě výjimečná série.
Dlouhý? ani ne
Norek - 26. 09. 2008 17:35

Pořád jsem kolem tohoto díla chodil až jsem si ho nakonec přečetl. A ejhle, vynikající. Začatek byl sice nudnější, jenže ten se lehce překousne a pak už čeká jenom skvěle vypointovaný příběh z originálního a zajímavého prostředí. U toho pozadí bych se pozastavil. Mísí se zde první světová válka s mýty Skandinávie. Nejen, že se tady z mnoha těmito mýty seznámíte, ale taky nahlédnete do autorova neobvklého pokračování těchto bájných příběhů. Malou výhradu bych směřoval k trochu zbytečné popisnosti, ale pak by to asi nebylo ono. No co bych povídal ryhle pro druhý díl!
RE: Dlouhý? ani ne
Norek - 26. 09. 2008 17:39

> Pořád jsem kolem tohoto díla chodil až jsem si ho nakonec přečetl. A > ejhle, vynikající. Začatek byl sice nudnější, jenže ten se lehce > překousne a pak už čeká jenom skvěle vypointovaný příběh z > originálního a zajímavého prostředí. U toho pozadí bych se pozastavil. > Mísí se zde první světová válka s mýty Skandinávie. Nejen, že se tady > z mnoha těmito mýty seznámíte, ale taky nahlédnete do autorova > neobvklého pokračování těchto bájných příběhů. Malou výhradu bych > směřoval k trochu zbytečné popisnosti, ale pak by to asi nebylo ono. > No co bych povídal ryhle pro druhý díl! Tak a ještě jednou i s hvězdičkama :)
dotaz na rozdíl mezi vydáními
Jiří Rokyta - 07. 06. 2011 11:31

dobrý den, mám dotaz, jestli je původní jednosvazkové vydání Dlouhého dne (Altar 1994) obsahově podstatně odlišné od novějšího dvousvazkového (Triton).
dotaz na rozdíl mezi vydáními
Jiří Rokyta - 07. 06. 2011 11:31

dobrý den, mám dotaz, jestli je původní jednosvazkové vydání Dlouhého dne (Altar 1994) obsahově podstatně odlišné od novějšího dvousvazkového (Triton).

Související zboží (výběr), stejný/á...

Zákazníci, kteří koupili tuto knihu, kupovali také... Stejná série Stejný autor Nakladatelství
 206 Kč
 206 Kč
 269 Kč
 174 Kč
 132 Kč
 233 Kč
 189 Kč
 1334 Kč
 798 Kč
 315 Kč
 446 Kč