Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).


Ad Zabíječ orků , Long NathanTobša - 20. 03. 2008 14:39

Zabíječ orků:

Tato, zatím v České republice, poslední vydaná kniha rozdělila čtenáře Kingovi série o Gotrekovi a Felixovi na dva tábory. Jedni se slučují s přitvrzením a jakýmsi odlidštěním trpaslíků a druzí nemohou najít slova na účet Nathana Longa. Co stálo za rozchodem Kinga a nakladatelství a společností GM nevím. Ale King svým odchodem po sobě zanechal několik rozepsaných cyklů. Na jeho místo přišel již zmíněný Nathan Long. V mnohém si zcela jistě s Kingem nezadá. Ale pravdou je, že docela slušně dokázal rozpohybovat Gotreka, který stále hledá svou smrt. Na dvěstěosmdesátipěti stránkách zjišťujeme, že Gotrek se s Felixem vrátil s dvacetiletého pobytu v Arábii a dalších jižních zemí. Připlouvají do Barak Varru a zjišťují, že Říše je napadena silami Chaosu jež vede mýtický Archaon. Trpaslíci dodrželi své staré přísahy a vyrazili na pomoc lidem. Ovšem jako by na toto čekali orkové. Ti vyrazili z hor a plení na co přijdou. Ovšem chovají se velice neobvykle. Bohužel ani to nedokáže nevrlého trolobijce rozpohybovat. Nebýt přísahy, kterou složil svému příteli – princi Hamnirovi, čekal by až orkové odtáhnou sami. Právě v tuto chvíli se rozpumpovává příběh, ve kterém Long vykreslil trpaslíky poněkud atypicky. Na čtenáře můžou až působit jako ledová plochá stěna. Není snad žádným překvapením, že trolobijce zde svou smrt nenalezne, přestože k ní má blízko. Celkově si myslím, že kniha je slabý odvar perfektně rozjeté Kingovy tvorby. Long má svůj humor a předvádí ho i v něterých scénách, které jsou jako z barona Prášila (např. Gotrek vržený z katapultu). Pokud sháníte něco příjemného k čtení na dlouhé jízdy do vlaků, rozhodně vám mohu tuto knihu doporučit.

RE: Ad Zabíječ orků , Long NathanJiří Popiolek - 20. 03. 2008 15:55

Tobša: Zadejte, prosím, hvězdičky, díky.

RE: RE: Ad Zabíječ orků , Long NathanTobša - 26. 04. 2008 11:43

Samozřejmě.

Ad Zabíječ orků , Long Nathan Jack_Dark - 08. 02. 2009 18:55

Zabíječe orků napsal Nathan Long a byl jsem zvědav jak se ujme série od Kinga. Naštěstí se jí chopil celkem slušně a Gotrek a Felix zažívají další neobyčejné dobrodružství kde tentokrát pročistí řady orků. Jediné co bych knize vytknul je vykreslení chování trpaslíků kteří zde nemají svoji charisma jak v jiných knihách.

Ad Zabíječ OrkůLokken - 09. 02. 2009 14:22

Musím přiznat že pro mne je Zabíječ orků slabším odvarem perfektně rozjeté ságy Williama Kinga. Né, že by dílo Nathana Longa spadalo do kategori e knih špatných, jen pro některé fanoušky předchozích zabíječů( mě nevyjímaje) je Longův styl psaní o Felixy a Goterkovy poněkud jiný. Jsem ale ochoten dát autorovy ještě šanci…

RE: Ad Zabíječ OrkůFenris 13 - 09. 02. 2009 22:42

Slabší odvar? Pro mně je Orcslayer jako špatný vtip. Long s ledovým klidem zahodil 20 let Felixova a Gotrekova putování Lustrií a Arábií a vrátí ke rovnou do Říše. Pokud bych mu odpustil tento skok, pak nemohu odpustit změnu charakterů postav – z Felixe se stává hňup bez kouska charizmatu a z jeho titulu Přítele trpaslíků se stává jen prázdná fráze a trpaslíci se na něj dívají div ne jako na odpad – a dávají mu často najevo, jak lidmi pohrdají. Gotrek pak vede nesmyslný svár s Hamnirem – ano, já vím, že trpaslíci jsou proslulí tím jak dokážou zarytě nenávidět i kvůli zdánlivé maličkosti, ale kniha? A dalo by se pokračovat… Ví bůh, že některé kingovky nebyly perfektní, ale Long bohužel vytvořil jen karikaturu předchozích Zabíječů, které jsou pro tuzemského čtenáře základním kamenem ve světě WH. Škoda. Doufám, že navázání na sérii o Ragnarovi bude úspěšnější.

Ad zabíječ orkůBoriHokr - 13. 02. 2009 18:09

zabíječ orků pro mne byl poměrně příjemným překvapením a musím říct, že díky této knize (a Prvním a jediným) jsem se k Warhammeru po pár ůetech vrátil, takže ani údajný skok v charakterech oproti Kingovi mi nevadil. Posunutí děje chápu tak, že se otevírá cesta pro případný Kingův návrat a zároveň to omlouvá právě ony charakterové záležitosti. Co se týče výtky Fenrie k prázdnému pojmu Přítel trpaslíků…no, tentokráte jsme mezi trpaslíky, ne mezi lidmi, takže si myslím, že všechny podobné výtky jsou poměrně jasné z děje a rozestavení postav, rozhodně bych v tom neviděl nic špatného. naopak musím zvednout palec za to, jakou zápletku Long vybudoval. Hrozba ztráty jedné z posledních trpasličích pevností a Gotrekův vztah s bývalým přítelem (a hlavně jeho završení) jsou řádně temné a prostě ano, tohle můžu. Některé scény sice Long nezvládl nejlépe (Gotrek ve zmíněném katapultu nebo pád z útesu), ale to jsou drobnosti. Zůstává jeden z nejtemnějších a nejdepresivnějších dílů Zabíječe. A pod slovem nejtemnější myslím nejlepší.

RE: RE: Ad Zabíječ Orkůblabla - 05. 01. 2010 10:38

„Long s ledovým klidem zahodil 20 let Felixova a Gotrekova putování Lustrií a Arábií…“

Třeba jednoho dne skutečně umře hrdinskou smrtí a tohle mají jako rezervu pro další díli i když už budou po smrti :-)

guod.meEugenemoumn - 25. 04. 08:18

http://guod.me/…akargva.html

Сказ о том, как я курсовик писалVarfolmeyOn - 16. 05. 14:25

Хотелось бы поблагодарить ради качественную и прежде выполненную работу. Учусь заочно в Ростове-на-Дону для экономиста, параллельно работаю (сообразно специальности). Вообще вовек сама справлялась с курсовыми, но безотлагательно практиковать ее надо было словно единожды тогда, если на работе дел было по гортань и времени катастрофически не хватало. Немного опасалась пахнуть столь важную работу в чужие руки, только, как оказалось, зря. Работу без прислали в срок, написана хорошо, со знанием дела, без проблем прошла антиплагиат. Получила ради нее пятерку. Опять некогда причинность! Заказывал курсовую по этой ссылке Введение и теоретическое обоснование курсовой работы

Заказывал проект на сайте курсовая работа инфоVarfolmeyOn - 16. 05. 14:26

Я совершенно замотался с работой, потому дабы не много курсовую, потребовалось ее заказывать. Прежде этого я так не делал, следовательно стал перерывать интернет в поисках такой услуги. Наткнулся на сей сайт невзначай, стал знакомиться с тем, что они могут предложить. Сделал поручение, оплатил и даже пренебрегать смог уже про нее со своей работой, подобно мне написали и сказали, сколько уже готово. Всегда было сделано в срок и я получил зачет, донельзя благодарен! Заказывал здесь Курсовая работа: «Государство и право Византии. Кодификация Юстиниана»