Ničivou bouři rozpoutá bouřkový drak, J. R. Castle: Bouřkový drak (Dračí rytíři 3)

Castle J. R.: Dračí rytíři 3 - Bouřkový drak

Quinn následuje svůj meč, který ho zavede do zlaté citadely bouřkového draka. Tentokrát bylo pátrání jednoduché a Norda, jak se bouřkový drak jmenuje, nalezli velmi rychle. Jaké je ovšem jejich překvapení, když Nord odmítne se k výpravě za porážkou krále Vayna přidat. Celá léta byl zavřený ve své věži, daleko od problémů prostého lidu. Ve stejný den, jako mu Vayn nasadil okovy, se ztratila jeho snoubenka a on zůstal sám. Podaří se Quinnovi a jeho přátelům rozehřát ledové srdce bouřkového draka?

Citadela postavená na vrcholu hory je chráněná před vojsky nepřátelských armád. Ale nepřátelé mívají mnoho podob. Ve městě se začne šířit nákaza. To, co zprvu měla být jen horská třesavka (naše chřipka), se vymkne kontrole. Oběti této nákazy se skrývají ve stínech, studení jako smrt a silnější než obyčejní lidé. A tak si Quinn s Theou začnou klást otázku, zda na ně Vayn opravdu nemůže anebo je to celé jeho dílo.

Hlavní hrdina, který měl ještě nedávno problém se vyrovnat se všemi změnami posledních týdnů, konečně dospěl. Starosti s přeměnou v draka již nemá a svou dračí krev dokáže ovládat bez problému. Přesto ho jeho horkokrevnost nejednou přivede do maléru. Thea, jež byla vždy jeho protikladem, teď vidí, jak rychle se Quinn zlepšuje. I ona se učí nová, složitější kouzla, aby byla výpravě i nadále nápomocná, nejen svými vědomostmi, ale i v boji.

Na rozdíl od předchozích dílů zde není zlo, proti kterému bojují, na první pohled patrné. Nemá podobu Vaynova podřízeného, jak tomu bylo dříve. A sám Vayn se v příběhu ukáže jen velmi krátce. I u ostatních charakterů mizí jednoznačné určení, zda jsou na straně dobra či zla, a začínají být více propracované.

Příběh je plynulý a velmi svižný. Pro mladší čtenáře od 9 let, pro které je kniha určená, skýtá i plno nečekaných zvratů. Pro ty starší už bude příběh předvídatelný, ale neméně zajímavý. Bouřkový drak, doplněný o ilustraci v podobě mapy Alariských ostrovů, je tak vhodný hlavně pro mladší čtenáře, kteří si na něm procvičí čtení a zároveň je bude příběh bavit. Pro ty starší jde o ideální oddechovku na cesty.

  • J. R. Castle: Bouřkový drakk (Dračí rytíři 3)
  • Albatros, 2017
  • Obálka: Jan Patrik Krásný
  • Překlad: Jakub Kalina
  • 110 stran, 199 Kč (v e-shopu Fantasye již za 179 Kč)
11. ledna 2018, Ivana Scholzová