Druhá stříbrná kniha snů: Liviino dobrodružství ještě zdaleka nekončí, Kerstin Gierová: Druhá stříbrná kniha snů

Gierová Kerstin: Druhá Stříbrná kniha snů

Liv Silberová byla na velkém omylu, když si myslela, že poté, co se jí podařilo zabránit tomu, aby se stala rituální obětí, bude mít konečně klid. Protože jak řekla Anabelle, tohle je teprve začátek.

Konečně se dala dohromady s Henrym, který se ale chová, jako by skrýval nějaké opravdu ošklivé tajemství. Její sestřička Mia začala být z ničeho nic náměsíčná. Ve snovém světě se objevila zvláštní postava, která nevypadá, že by měla dobré úmysly. A doma to také nemá hlavní hrdinka zrovna jednoduché. A aby toho Liv neměla dost, Secrecy, která na svém blogu vždy informuje o nejnovějších klepech, z ní nespouští oči.

Druhá stříbrná kniha snů je druhým pokračováním snové fantasy trilogie. Stejně jako u prvního dílu či u Drahokamů Kerstin Gierová píše lehkým a svižným stylem, díky kterému stránky v jejích příbězích letí rychle. Nové zápletky a otevřený konec opět skvěle nalákají na závěrečný díl.

Kerstin Gierová v pěti bodech

  1. Je diplomovaná pedagožka.
  2. V roce 1995 začala psát romány pro ženy.
  3. Její první román, Muži a jiné katastrofy, byl zfilmován.
  4. Tvoří také pod pseudonymy Jule Brand a Sophie Bérard.
  5. Jejím prvním fantasy románem pro mladistvé byla Rudá jako rubín.

Liv i Henry jsou typickými náctiletými young adult postavami, které nikterak nepřekvapí, ale čtenář se s nimi dokáže snadno ztotožnit. Autorka také tentokrát dala více prostoru hrdinčině sestřičce Mie, třebaže na Liv a její smysl pro humor, který se neomrzí, se vždy najde místa dost. Samozřejmě nechybí ani úryvky z blogy Třesky plesky, které píše tajemná Secrecy. Odhalení její pravé identity je určitě dalším důvodem, proč čtenáři rádi sáhnou po Třetí stříbrné knize snů.

Stejně jako Drahokamy, i tuto sérii si oblíbí spíše dívky. Jak se z Liv a Henryho stal pár, láska se dostává víc a víc do popředí, což může kdekomu (a především klukům) připadat otravné. Překvapivých zvratů a chvil plných akce naštěstí však také není málo, takže se čtenář nemusí bát, že by se nová kniha skládala převážně z citových výlevů hlavní hrdinky, která celý příběh vypráví.

Nevýhodou těchhle nočních snů za plného vědomí bylo, že jste druhý den ráno nebyli dvakrát vyspalí. V průběhu posledních měsíců jsem vyvinula metody, jak vyvážit nedostatek spánku: horká sprcha a pak litry studené vody na obličej a nakonec čtverné espreso do krevního oběhu. (str. 25)

Druhá stříbrná kniha snů je stejně jako všechny knihy Kerstin Gierové velmi čtivá, místy vtipná a rozhodně napínavá. Pro zpestření autorka za některé kapitoly přidala nejnovější pomluvy a na samém konci dokonce naleznete recept na Lottiiny celoročně použitelné vanilkové rohlíčky k utěšení. V případě nového titulu německé autorky se nejedná o nic, nad čím by se muselo přemýšlet, ale zajímavé zápletky dělají z Liviina příběhu ideální oddechové počtení na horká letní odpoledne.

  • Kerstin Gierová: Druhá stříbrná kniha snů (Silber 2)
  • CooBoo, 2015
  • překlad: Tereza Pecáková
  • obálka: Linda Marečková
  • 360 stran, 299 Kč (v e-shopu Fantasye již za 269 Kč)
15. července 2015, Roxana Kubovská