Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou naše výdejní místa fungovat následovně:
Arrakis Brno: Běžná otevírací doba, výdej zboží u vstupu do prodejny
Fantasya Praha: Otevírací doba 13:00 - 18:00, v prodejně může být maximálně jeden zákazník
Matrix Ostrava: Běžná otevírací doba, v prodejně může být maximálně jeden zákazník
Objednávky nadále odchází, mohou ale nabrat několikadenní zpoždění. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.
Q: Otázky a odpovědi Ukázky z knih
Q: Otázky a odpovědi
Keith R. A. DeCandido

28. srpna 2017, Keith R. A. DeCandido
Už je to sedmnáct let, kdy kapitán Jean-Luc Picard převzal velení Enterprise. Tehdy ještě třídy Galaxy, s pořadovým označením D. Byla to pocta, které není rovno. Kapitáni všech předchozích lodí téhož jména vždy vstoupili do historie.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1323
Ospalá díra: Ichabod Crane se probouzí do špatné časové roviny, aby zabránil apokalypse Recenze
Ospalá díra: Ichabod Crane se probouzí do špatné časové roviny, aby zabránil apokalypse
Keith R. A. DeCandido: Ospalá díra - Děti revoluce

27. července 2015, Lýdie Hochmanová
Co je mrtvé, by mělo mrtvé zůstat – nicméně Ichabod Crane je až příliš živoucím důkazem, že se někde stala chyba. Probudit se z mrtvých je dost velký šok, ale probudit se o více než 200 let později do nové doby je moc i na otrlého vojáka.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1857
Supermana trápí v novém komiksu Tajnosti a lži Recenze
Supermana trápí v novém komiksu Tajnosti a lži
kol.: Superman 2 – Tajnosti a lži

30. června 2014, Jakub Ehrenberger
Když na jedné straně ringu stojí mimozemšťan, který svým zrakem rozpaluje kovářské výhně a holýma rukama v nich tepe železo, je třeba proti němu postavit minimálně stejně schopné vyzyvatele. Supermanovi nejnovější nepřátelé snesou i přísná měřítka, jejich rozepře s Kryptoňanem však vesměs vyznívají do ztracena.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1831
Scifárna StarCraft Ghost: Nova je bolestné za zrušenou konzolovou hru Recenze
Scifárna StarCraft Ghost: Nova je bolestné za zrušenou konzolovou hru
Keith R.A. DeCandido: StarCraft Ghost - Nova

4. listopadu 2012, Jan Červenka
Jak nadpis hlásá, hra Starcraft: Ghost nakonec nespatřila světlo světa. Osud konzolovky ale nenásledovala její knižní adaptace. Ujal se jí sice Keith R. A. DeCandido, přeborník na adaptace všeho druhu, jenže ten se u nás moc nepředvedl. Dojem z nepovedeného počinu World of Warcraft: Kruh nenávisti, nespravil ani průměrnou knihou Comannd and Conquer: Tiberian sun. Ale jak se říká do třetice všeho dobrého či zlého…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2021
Nova (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA) Ukázky z knih
Nova (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA)
StarCraft

28. srpna 2012, Keith R. A. DeCandido
Během čtyř let po skončení Války potomstva císař Arcturus Mengsk obnovil velkou část terranského Dominionu a navzdory všudypřítomné mimozemské hrozbě upevňuje svou vojenskou moc. Z tohoto vřícího kotle svárů a pokusů o převrat se vynoří mladá žena známá jen jako Nova, která má potenciál stát se Mengskovým nejslibnějším a nejsmrtonosnějším Duchem. Tento zcela samostatný a dějově ukončený příběh vydává pod názvem Nova nakladatelství Fantom Print již zítra. Přečtěte si z něj exkluzivní ukázku pouze na Fantasyi.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2272
Nova Ukázky z knih
Nova
StarCraft

23. srpna 2012, Keith R. A. DeCandido
Během čtyř let po skončení Války potomstva císař Arcturus Mengsk obnovil velkou část terranského Dominionu a navzdory všudypřítomné mimozemské hrozbě upevňuje svou vojenskou moc. Z tohoto vřícího kotle svárů a pokusů o převrat se vynoří mladá žena známá jen jako Nova, která má potenciál stát se Mengskovým nejslibnějším a nejsmrtonosnějším Duchem. Tento zcela samostatný a dějově ukončený příběh vydává pod názvem Nova nakladatelství Fantom Print již příští středu. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2508
Nepřizpůsobivý Lobo: Poslední Czarzian je zhmotněním snu každého puberťáka Recenze
Nepřizpůsobivý Lobo: Poslední Czarzian je zhmotněním snu každého puberťáka
Keith Giggen, Alan Grant: Lobo – Poslední Czarnian

4. dubna 2012, Ondřej Horák
Lobo je výsměchem všem snahám komiksových fanoušků, kteří chtějí toto médium zbavit nálepky pokleslé zábavy pro teenagery. Příběhy Loba jsou koncentrátem násilí, vulgarity a přebujelého ega. Lobo je sebestředný nástroj na zabíjení a je sexy.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2085
Pokrevní pouta Recenze
Pokrevní pouta
Richelle Mead

14. února 2012, Michaela Křivánková
Zatímco si Dhampýrka Rose užívá superhrdinského důchodu, její místo ve světle reflektorů přebírá Alchymistka Sydney. Budoucnost Morojů teď leží v jejích rukou. Nebo spíš v sousední posteli na koleji internátní škole v Palm Springs. Napadlo by vás snad lepší místo, kam schovat Morojskou upíří princeznu, než je slunná Kalifornie?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 9564
Leviatan Recenze
Leviatan
Scott Westerfeld

15. května 2011, BoboKing
Román „Leviatan“ amerického spisovatele Scotta Westerfelda je sice primárně určen spíše mladým fandům fantastiky, ale autor dokázal vytvořit tak mistrný příběh, že ani „ostřílení“ čtenáři nebudou touto knihou určitě zklamáni. Vlastně bychom mohli říci, že v současné nabídce titulů plných magie či upírů, nebo tzv. science fantasy, asi nemá příliš konkurence. Román částečně zapadá do tzv. alternativní historie a částečně do steampunku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3380
Leviatan Recenze
Leviatan
Scott Westerfeld

18. března 2011, Aneta Horáková
Co kdyby se ještě před první světovou válkou změnil chod dějin? Co kdyby Darwin objevil ve své době kouzlo „vláken života“ a dokázal s jejich pomocí vytvořit nové živočichy a co by se stalo, kdyby několik zemí Evropy včele s Rakouskem zjistilo, jak zmechanizovat zbraně o kterých se nám může jenom zdát? Možná bychom potom i my mohli prožít stejné dobrodružství jako Deryn s Alekem…

Číst článek dál | Diskuze (110) | Přístupů: 3891
Tiberiové války Ukázky z knih
Tiberiové války
Command & Conquer 1

26. ledna 2010, Keith R. A. DeCandido
V jednadvacátém století je Země zamořená tiberiem, mimozemskou substancí, která by mohla být spásou lidstva… nebo jeho zhoubou. Ačkoliv by tiberium mohlo vyřešit světovou energetickou krizi, je zároveň neuvěřitelně destruktivní, šířící choroby, smrt a zkázu. Tiberium rozdělilo planetu na dvě frakce: Globálně defenzivní iniciativu (GDI), která se se snaží udržet pořádek za každou cenu, a Bratrstvo Nod, teroristickou organizaci, přerůstající v supervelmoc, která s náboženskou horlivostí věří v potenciál tiberia… První díl série Command & Conquer Tiberiové války, jehož autorem je Keith R. A. DeCandido, chystá nakladatelství Fantom Print v nejbližších dnech.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 3810
Gulliverovi chráněnci (Star Trek - Nová generace 11) Star Trek
Gulliverovi chráněnci (Star Trek - Nová generace 11)
Keith Sharee

28. listopadu 2006, Jan Hlávka
Není myslím pochyb o tom, že vesmír má smysl pro humor. Pravda, občas nabývá ten humor poněkud černějšího nebo tragikomického odstínu, ale tak už to chodí. Rovněž mnoho slavných antiutopických románu má v sobě prvky komedie – protože není pochyb ani o tom, že většina skutečných totalitních režimu lidské historie byla i při vší své zrůdnosti v podstatě komická. Tohle všechno věděli i spisovatelé science fiction, ať už George Orwell (1984) nebo Ray Bradbury (451 stupňů Fahrenheita). A ví to i Keith Sharee, který nám v novém TNG románu nakladatelství Laser-books Gulliverovi chráněnci jednu takovou společnost představuje.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4882