Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Čistý 3: Svrhnout či nesvrhnout Dóm? To je, oč tu běží Recenze
Čistý 3: Svrhnout či nesvrhnout Dóm? To je, oč tu běží
Julianna Baggottová: Oheň (Čistý 3)

8. května 2016, Kateřina Kopišťová
Čeští čtenáři se po dlouhé době konečně dočkali. Na pulty knihkupectví se dostal závěrečný díl postapokalyptické série Čistý, Oheň, která se u nás sice netěší moc velké přízni, ale přesto si své fanoušky našla. Nakladatelství Jota tak vsadilo na působivou obálku a líbivou anotaci. Druhý díl navíc zanechal spoustu nevyřešených otázek. Podaří se hrdinům svrhnout Dóm a získat tak dlouho očekávanou odplatu?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2108
Oheň, Čistý 3 Ukázky z knih
Oheň, Čistý 3
Julianna Baggottová

1. března 2016, Julianna Baggottová
Po otcově smrti se Partridge ujímá vlády v Dómu, jednom z posledních útočišť v jinak zničené pustině, jíž se Země stala. Původně si mladý muž předsevzal, že Čistým odhalí všechny otcovy lži, svrhne nelítostný řád Dómu a sjednotí jeho obyvatele se znetvořenými Starými žijícími za jeho silnými zdmi. Jenomže s ohromnou mocí, kterou má nyní v rukou, je vše mnohem složitější a potenciálně nebezpečnější, než si kdy vůbec dokázal představit.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1920
Vzdorovat dómu se příliš nevyplácí. Lidé jinak začínají umírat Recenze
Vzdorovat dómu se příliš nevyplácí. Lidé jinak začínají umírat
Julianna Baggottová: Splynutí (Čistý 2)

18. dubna 2015, Lucie Želenská
Patridge, Pressia, El Capitan s Helmudem, Bradwell a Lyda pokračují v odhalování pravdy skrývající se v dokonalém dómu. Ten však nehodlá brát několik mladistvých na lehkou váhu. Záhy začínají mizet nečistí lidé… A to je teprve začátek.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1956
Splynutí, Čistý 2 Ukázky z knih
Splynutí, Čistý 2
Julianna Baggottová

3. února 2015, Julianna Baggottová
V druhé knize sledujeme další osudy Partridge a Pressie, kterým se spolu s jejich přáteli podařilo uniknout ze spárů Speciálních jednotek. Dobře ale vědí, že ještě nemají vyhráno. Jejich protivník sice utrpěl pár šrámů, ale jeho síla a odhodlání zůstaly nezlomené. Pokud jej mají porazit, bude je to něco stát.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2125
28 tipů, jakou fantastickou knihu darovat k Vánocům 2014 Fantasya doporučuje
28 tipů, jakou fantastickou knihu darovat k Vánocům 2014


10. prosince 2014, redakce
Už zase pečeme cukroví, zase odněkud zní koledy (případně Mariah Carey) a z televize se ozývá otravně roztomilým hláskem: „Já nemusím, já už ho vidím!“ Blíží se Vánoce. A protože taková fantastická kniha je pro geeka ten nejlepší dárek, připravili jsme pro vás několik tipů, co svým drahým fantasy a sci-fi pozitivním přátelům darovat pod stromeček.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 6521
Apokalypsa udeřila. Přežije alespoň Čistý? Recenze
Apokalypsa udeřila. Přežije alespoň Čistý?
Julianna Baggottová: Čistý

2. září 2014, Lucie Želenská
Po explozích se svět už nikdy nepostavil zpět na nohy. Hospodářství skomírá, jídla je málo, pocit bezpečí je luxus a nevraživost jen roste. Ten, kdo zkáze neunikl, žije znetvořený kdesi ve stínu a skrytý před okolními monstry.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2899
Čistý Ukázky z knih
Čistý
Julianna Baggottová

28. června 2014, Julianna Baggottová
Pressia si toho z Explozí ani ze života Předtím moc nepamatuje. Přespává ukrytá ve skříňce v ruinách starého holičství, kde žije se svým dědečkem, a myslí na to všechno, co je pro ni nenávratně ztraceno – jak ze světa zábavních parků, kin, narozeninových oslav, tatínků a maminek zbyl jen popel a prach, jizvy, trvalé popáleniny a zdeformovaná lidská těla. Jenže teď, když dospěla do věku, kdy se musí všichni hlásit k milici, kde z nich buď vycvičí vojáky, nebo je, jsou-li příliš postižení a slabí, využijí jako živé cíle, už Pressia nemůže dál předstírat, že je malé dítě. A rozhodne se pro útěk.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2468