Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Dříve či později musí Kinga zkusit každý. Později je ideální příležitostí Recenze
Dříve či později musí Kinga zkusit každý. Později je ideální příležitostí
Stephen King: Později

9. dubna, Ladislav Svatoš
Stephen King ve svém šedesátém třetím románu dokazuje, že se do důchodu ani zdaleka nechystá. Cole Sear ze šestého smyslu není jediný chlapec, který vídá mrtvé lidi. Charlie Conklin by později mohl vyprávět.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 233
Ve stínu Říše Ukázky z knih
Ve stínu Říše
Boris Hokr, Leoš Kyša (eds.)

27. listopadu 2017, Boris Hokr, Leoš Kyša (eds.)
I více než sedmdesát let po skončení druhé světové války tvoří třetí říše a vše s ní spojené nedílnou součást naší historie, ale také popkultury. Dokonalí padouši, slizcí gestapáci, hororové obrazy koncentračních táborů, brutální řežby na bitevních polích od Atlantiku po Pacifik, od Evropy přes Afriku po Asii…, ale i bláznivé černé komedie nebo svérázné městské legendy.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2620
Já, Gowery Ukázky z knih
Já, Gowery
Vladimír Šlechta

16. srpna 2017, Vladimír Šlechta
Druhá polovina třiadvacátého století, dvě stě let po Apokalypse. Po dlouhém období chaosu, kanibalismu a lokálních válek nastalo Století míru, které trvá už pět let.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1890
Mé jméno je Nikdo Ukázky z knih
Mé jméno je Nikdo
Kristen Orlando

25. května 2017, Kristen Orlando
Sedmnáctiletá Reagan Elizabeth Hillisová je zvyklá přes noc měnit identitu, lhát všem přátelům, které kdy měla, a odehnat každého, kdo by se jí snad dostal příliš blízko k tělu.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2028
Čas oblevy Ukázky z knih
Čas oblevy
Vendula Brunhoferová

4. května 2017, Vendula Brunhoferová
Tuomas Aaltonen se živí jako úspěšný nájemný vrah, skrytě cestující mezi dvěma korporátními říšemi, které se za staletí transformovaly do podoby přátelských sousedů. Jenomže poslední, řádně zpackaná mise vychýlí život tohoto muže úplně jiným směrem.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2413
Do hlubin moře za zpěvem Sirény Recenze
Do hlubin moře za zpěvem Sirény
Kiera Cassová: Siréna

4. dubna 2017, Kateřina Kopišťová
Překrásné šaty, reality show a boj o prince… Kiera Cassová si v Česku získala díky sérii Selekce stovky (především dívčích) fanoušků. Na pulty knihkupectví se nyní řítí autorčina prvotina, kterou původně vydala vlastním nákladem a nyní se dočkala i českého překladu. Získá si romantický příběh o zakázané lásce stejný počet fanoušků jako princeznovská sé­rie?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1923
Kingův Pistolník: Život a smrt s kolty proklatě nízko Recenze
Kingův Pistolník: Život a smrt s kolty proklatě nízko
Stephen King: Pistolník (Temná věž 1)

19. ledna 2016, Martin Bečvář
Pistolník. To slovo v člověku evokuje muže s kolty cválajícího prérií na svém věrném oři a chrlícího kulky na kohokoliv s nepřátelskými úmysly. Stephen King si však přizpůsobil tento archetyp k obrazu svému. V jeho podání pistolník putuje nehostinnou pouští pěkně po svých a více než náboje v komorách revolverů ho zajímá jeho životní cíl. Muž na cestě, hnaný iracionální touhou.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2095
Jet: Procitnutí Ukázky z knih
Jet: Procitnutí
Russell Blake

5. listopadu 2015, Russell Blake
Maya se zastavila sto metrů od budovy, ve které se nacházel její byt, a obezřetně se rozhlédla. Dole u bloku zaštěkal pitbul, kterého znala. Často býval agresivní, přesto ji teď tón jeho štěkotu, hlasitý a nervózní, donutil zastavit. Skrývala se v něm neobvyklá naléhavost.

Číst článek dál | Diskuze (122) | Přístupů: 2793
Zlomit kletbu není jen o hledání artefaktů, ale také o hledání vlastního osudu Recenze
Zlomit kletbu není jen o hledání artefaktů, ale také o hledání vlastního osudu
Colleen Houck: Tygrův osud (Tygří sága 4)

26. června 2014, Tereza Vršková
Jejich výprava, plná nástrah a bájných bytostí, se blíží k cíli. Zbývá už jen poslední úkol a tygří bratři zlomí kletbu, která na ně byla uvalena. Než ale dojdou k samotnému konci, musí Kelsey i bratři pokořit ještě jednu nástrahu. Musí se postavit sami sobě a zvolit si svůj vlastní osud.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2800
Kyborgovo jméno, Oggerdův cyklus Ukázky z knih
Kyborgovo jméno, Oggerdův cyklus
Vladimír Šlechta

4. dubna 2014, Vladimír Šlechta
Druhá polovina třiadvacátého století, dvě stě let po Apokalypse. Po nekonečných válkách zavládlo Století míru – ale ne pro nás. My tři, Oggerd, Hal Hargo a moje maličkost, vandrujeme v Pustinách a zkoumáme střepy z Apokalypsy…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2327
Tygří dobrodružství není jen o prolomení kletby, ale o hledání vlastního srdce Recenze
Tygří dobrodružství není jen o prolomení kletby, ale o hledání vlastního srdce
Colleen Houck: Tygrova plavba (Tygří sága 3)

17. ledna 2014, Tereza Vršková
Dobrodružství plné nástrah a podivných stvoření pokračuje a Kelsey s oběma bratry je mnohem blíž k prolomení dávné kletby. Kam je ale zavede jejich už třetí výprava, neví ani jeden z nich. Kromě nebezpečí číhajícího na každém kroku, musí Kelsey svést osobní bitvu a rozhodnout se pro jednoho z bratrů.

Číst článek dál | Diskuze (45) | Přístupů: 3009
„Jsem nejlepší, nejchytřejší, nejkrásnější a nejskromnější. Teda asi,“ Rozhovory
„Jsem nejlepší, nejchytřejší, nejkrásnější a nejskromnější. Teda asi,“
říká nový šéfredaktor Pevnosti

18. prosince 2013, Jan Nohovec
Časopis Pevnost, nejčtenější tuzemské médium o fantasy a sci-fi změnilo s lednovým číslem roku 2014 logo, obálku i šéfredaktora. Josef Horký, který nově bude zasedat na redakčním Železném trůnu, prozradil Fantasyi, proč si Alžběta Lexová a Tomáš Němec vybrali za svého nástupce právě jeho či co s časopisem plánuje do budoucna.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4694
Já, Mengsk, StarCraft Ukázky z knih
Já, Mengsk, StarCraft
Graham McNeill

28. září 2013, Graham McNeill
Šedesát tisíc světelných let od Země se Koprulský sektor zmítá v tyranském sevření zkorumpované Terranské konfederace, která ovládá soukromí a životy všech svých obyvatel. Jeden muž se však zkaženému impériu odváží postavit a přísahá, že ho srazí na kolena.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2424
Syn Stínu, Stín 1 Ukázky z knih
Syn Stínu, Stín 1
Jon Sprunk

26. února 2013, Jon Sprunk
Dobra pokročila, temnota se prohlubuje a zlo sílí. Jediný, kdo ho může zastavit, je muž, který žije ve stínech a umí jim naslouchat. Jejich syn… Pokud máte rádi tvorbu Miroslava Žambocha, Joea Abercrombieho či Brenta Weekse, nastal čas se seznámit i s Jonem Sprunkem a jeho Caimem. Drsná řež, nelítostné intriky, temná magie a legenda o Stínu – to budou vaši průvodci na cestě za poznáním pravdy, na níž se spolu s nájemným vrahem vydáte. Přečtěte si exkluzivní ukázku z nové fantasy série!

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2950
Nesmrtelnost nesedne každému, říká Philip Carter v Oltáři z kostí Recenze
Nesmrtelnost nesedne každému, říká Philip Carter v Oltáři z kostí
Philip Carter: Oltář z kostí

26. prosince 2012, Olga Buriánková
I když se to zpočátku nezdá moc pravděpodobné, právnička Zoe a tajemný drsňák Ry dokáží vytvořit sehranou dvojku a při pátrání po pramenu mládí i filmu s nahranou vraždou procestují celý svět. Jak souvisí vražda J. F. Kennedyho, nemocné bezdomovkyně a mladého pastora? Pokud nesourodá dvojice brzy nenalezne odpovědi, oba zemřou. A možná právě proto, že ta řešení je najdou.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2405
Nebojte se Meyrinka! Recenze
Nebojte se Meyrinka!
Gustav Meyrink: Ropuší kletba

22. října 2012, Irena Prodělalová
Předsudky vás velmi omezují, jak ve skutečném životě, tak i při koníčcích a při četbě obzvlášť. Jaké překvapení, když je překonáte, svléknete je a zahodíte nebo přenecháte někomu jinému, ať se s nimi zas trápí on. Proč tedy tento dlouhý úvod. Já je měla, ty předsudky. A byly úplně zbytečné. Meyrink vás jich zbaví. Není to žádný suchar, autor z čítanek a není ani sentimentální, má vtip.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3692
Magie pro každého, Kladivo na čaroděje 1 Ukázky z knih
Magie pro každého, Kladivo na čaroděje 1
Jiří Pavlovský

21. října 2012, Jiří Pavlovský
Praha, rok 2012. Konec světa nemohl začít na příhodnějším místě. A přitom to vypadá tak obyčejně: někdo zabíjí vědce zabývající se magií, vztahy mezi inkvizicí a mágy jsou více než napjaté, démoni se snaží ovládnout zločinecké podsvětí, do starodávné hry vstupují noví a velmi nebezpeční hráči, chodbami pod Olšanským hřbitovem procházejí mrtví a z blázince je unesen tajemný pacient. Série Kladivo na čaroděje vás zavede do našeho světa, jak ho neznáte… a jak ho ani netoužíte poznat. Přečtete si ukázku z prvního dílu nové české akční sci-fi/fantasy série z pera Jiřího Pavlovského.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2536
Jeden z devíti Ukázky z knih
Jeden z devíti
Prolnutí, kniha druhá

14. července 2012, Alex Drescher
Někteří vstoupili do armády, aby za ně stát z veteránského fondu zaplatil školné na vysoké. Jiní to viděli jako občanskou povinnost. Druhá afghánská většinu z nich poslala domů v zinkové rakvi potažené vlajkou. Jindřich Schlick se stal vojákem, protože v krizemi zbídačeném srdci Evropy neměl jinou možnost. Chtěl jen přežít. Když to ale dokázal, v Prolnutí tím vyvolal největší štvanici za posledních padesát let. Jeho touha se tím změnila jen trochu – pořád chce přežít. A k tomu zjistit, kým se stal… Knihu Alexe Dreschera Jeden z devíti právě vydává nakladatelství Leonardo. Přečtěte si z něj ukázku.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3448
Magie spaluje Ukázky z knih
Magie spaluje
Kate Daniels 2

20. srpna 2011, Ilona Andrews
Vše zpočátku vypadalo na obyčejnou krádež. Smečce někdo uloupil cenné mapy a Kate vyrazila po stopě drzého zloděje. Velmi brzo však zjistila, že ukradené mapy jsou pouze prvním tahem v monumentální hře, která může skončit totální zkázou Atlanty a masakrem všech živých… Přinášíme vám exkluzivní ukázku z knihy Magie spaluje, druhého dílu série Kate Daniels autorského dua píšícího jako Ilona Andrews.

Číst článek dál | Diskuze (2) | Přístupů: 4931
Krev templářů Recenze
Krev templářů
Wolfgang Hohlbein

20. listopadu 2010, Jindra Střelec
David, aniž to tuší, je totiž potomkem mistra Templářské řádu, který až dosud tajně bděl nad jeho osudem, a velmistryně Převorství sionského , která ho pro změnu celých osmnáct let marně hledala. V jeho žilách tak koluje velmi vzácná krev. Davidův otec, Robert von Metz, musí teď, když je Davidova identita prozrazena, napravit svojí chybu a udělat to, co nedokázal krátce po jeho narození. Musí Davida zabít, aby nebyla ohrožena jedna z nejvzácnějších křešťanských relikvií – Svatý Grá

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3816
Vykradač hrobů Ukázky z knih
Vykradač hrobů
Vláda soumraku 3

20. července 2010, Tom Lloyd
Isakově zemi hrozí zkáza a on sám musí konečně přijmout, že jako bělooký buďto obejme temnotu ve svém nitru, nebo jí bude pohlcen… a existuje způsob, jak osobní démony využít a přenést boj k nepříteli. Má jedinou šanci uniknout proroctví a intrikám, které ho svazují… Ale cena bude strašlivá. Bojové linie zůstávají nezřetelné a spojenectví nejistá, nastává čas nemilosrdných rozhodnutí a nelítostných činů. Isakovi se do cesty postaví dvě osoby: největší válečník v dějinách, který sní o velkém impériu a božství, a dítě, jehož sny jsou bez hranic. Vykradače hrobů, třetí díl série Vláda soumraku Toma Lloyda, chystá nakladatelství Fantom Print v nejbližší době.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2944
Století páry Recenze
Století páry
Petr Schink

7. dubna 2010, Piter
Vyšel nový Žamboch? Prima! Napsal ho někdo jiný? No, co se dá dělat. Doufám, že mi autor nebude mít předchozí srovnání za zlé a vezme ho jako kompliment. Žamboch se v našich krajích etabloval jako přední autor akční, ale přesto ne plytké fantasy, ve které občas míchá tradiční klišé žánru s technologiemi a magickými stroji. Petr Schink se vydal do stejných vod a srovnání se přímo nabízí.

Číst článek dál | Diskuze (138) | Přístupů: 4483
Čestná stráž Ukázky z knih
Čestná stráž
Gauntovi Duchové 4

12. ledna 2010, Dan Abnett
Komisař Gaunt a jeho Duchové jsou zpátky v akci, znovu v první linii bitvy o životně důležitou planetu-svatyni mimořádného taktického a duchovního významu. Ale zákeřné síly Chaosu jim nedovolí, aby se dlouho těšili z vítězství a protiútok na sebe nedá dlouho čekat. Gaunt je vyslán pro tu nejcennější relikvii vůbec, pozůstatky dávné světice, která jako první vedla lidi k těmto hvězdám. Další román o Gauntovi a jeho jednotce Duchů. Román Čestná stráž, jehož autorem je Dan Abnett a patří do série Warhammer 40 000 – Gauntovi Duchové, vydá nakladatelství Polaris v únoru.

Číst článek dál | Diskuze (9) | Přístupů: 3868
Semper fi Recenze
Semper fi
Robert Fabian

15. července 2009, Jindra Střelec
Hlavní město Esperanzi se proměnilo v hromady sutin, nebezpečných pastí a nejasné fronty mezi koloniálním vojskem a vzbouřenci, která se přelévá sem a tam. V podzemním krytu uvízlo několik důležitých civilistů, kteří musí být bezpodmínečně dopraveni do bezpečí, než udeří termonukleární zbraň konečného řešení.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5887
Ztroskotaný čas Recenze
Ztroskotaný čas
Richard Šusta

1. července 2009, Jindra Střelec
Jackquel Honzíček, alias Honzborg, by mohl vést zdánlivě bezstarostný život. Coby hrdina od Tabulové hory, kde zachránil tisíce lidí, je oblíbený a populární po celé Trečce tak, že se dokonce zdraví i s prezidentem. Navíc sdílí domácnost s jednou z nejkrásnějších dívek planety, Maureen Griffinovou, a společně se starají o dva vzácné geštěry. Jedinou, ale velmi významnou komplikací jeho jinak pohodového života tak zůstává nepochopitelná nepřízeň úřadů, které mu znemožňují otevřít podnik Tajuplná Tyatira, pojmenovaný a inspirovaný tajuplnou planetou, jež je s Trečkou propojena sítí hyperkanálů.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2993
Zjevení Ukázky z knih
Zjevení
Mass Effect 1

4. června 2009, Drew Karpyshyn
Každé vyspělé společenství v galaxii je závislé na technologii Proteanů, prastaré rase, která zmizela před padesáti tisíci lety. Po objevení skladiště proteanské technologie na Marsu v roce 2148, se lidstvo vydalo ke hvězdám a snaží si vydobýt postavení v obrovské galaktické komunitě. Na samé hranici kolonizovaného vesmíru zkoumá poručík David Anderson trosky přísně tajné vojenské výzkumné stanice, kterou napadli neznámí žoldáci. Doutnající ruiny jsou posety těly a ve vzduchu se vznáší nezodpovězené otázky. Kdo najal žoldáky a z jakého důvodu? A kde je Kahlee Sandersová, mladá vědkyně, která záhadně ze základny zmizela těsně před tím, než byli její kolegové vyvražděni? První knihu ze světa hry Mass Effect, nazvanou Zjevení, již napsal Drew Karpyshyn, chystá v nejbližších týdnech v překladu Jiřího Matyskiewicze nakladatelství Fantom Print.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4432
Nekropole Recenze
Nekropole
Dan Abnett

19. května 2009, Jindra Střelec
Řád a Chaos, dvě nesmiřitelné, protichůdné veličiny spolu soupeří již po mnoho tisíciletí. Vesmír Warhammeru 40 000 je té nikdy nekončící války plný. Nejinak je tomu i na Verghastu, jedné z planet císařského Impéria, kde Vervunský průmyslový úl čelí hrozbě, kterou nepoznal již po více než sto let.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3834
Sirotkova cesta Recenze
Sirotkova cesta
Robert Buettner

11. května 2009, Jindra Střelec
Jason Wander podstatnou měrou přispěl k tomu, že pozemšťané dokázali porazit Slimáky a ubránili se tak jejich invazi. Sotva však toto nebezpečí, které dokázalo sjednotit celé lidstvo, pominulo, vrátilo se na Zemi opět vše ke starému. Znovu se tedy rozhořely staré spory a dostává se ke slovu politikaření, špionáž a více či méně skryté formy vměšování se. I kvůli tomu se Jason Wander opět dostává do akce, nyní jako poradce jednotek Svobodného Tibetu, které se snaží vymanit svoji zemi z čínského područí.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3361
Renegát Recenze
Renegát
Magdalena Kozak

3. dubna 2009, Jindra Střelec
Upíři žijí mezi námi. Tento neoddiskutovatelný fakt nám v poslední době předkládá stále více autorů fantastiky. V něčem jsou si předkládaná fakta podobná, někdy jsou lehce rozdílná, a v některých případech si dokonce protiřečí. Díky nakladatelství Triton nám může svoji verzi předložit i polská spisovatelka Magdalena Kozak.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 5847
Asfalt Recenze
Asfalt
Štěpán Kopřiva

20. března 2009, Jindra Střelec
Asfalt jest látka živičnatá (bituminosní), složená v podstatě z uhlíku, vodíku a kyslíku a někdy i dusíku, jež se rozpouští v aetheru, sírouhlíku, oleji terpentinovém a olejích dehtových, a dělí se na Asfalt přirozený a umělý. Asfalt přirozený či smůla skalní (Erdpech, Erdharz) čítá se mezi nerosty (pryskyřice zemní), jest skupenství buď pevného, o tvrdosti soli kamenné (2), anebo kapalného (franc. malthe), černý nebo černohnědý, lesku mastného a hustoty 1,1 až 1,2. Zapáchá po živici (bitumenu), taje asi při 100°C, snadně se zapálí a hoří plamenem svítivým a silně čmoudícím – tak praví heslo z Ottova slovníku naučného a týká se stavu této látky, v jakém se vyskytuje na Zemi. V pekle je však asfalt stvořen ze zcela jiného základu a i o tom je stejnojmenná kniha Štěpána Kopřivy. Začněme ale od Adama, tedy vlastně od Kuffenbacha.

Číst článek dál | Diskuze (160) | Přístupů: 8497