Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou naše výdejní místa fungovat následovně:
Arrakis Brno: Běžná otevírací doba, výdej zboží u vstupu do prodejny
Fantasya Praha: Otevírací doba 13:00 - 18:00, v prodejně může být maximálně jeden zákazník
Matrix Ostrava: Běžná otevírací doba, v prodejně může být maximálně jeden zákazník
Objednávky nadále odchází, mohou ale nabrat několikadenní zpoždění. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.
1984: Vítejte ve světě, který by neměl nikdy vzniknout Recenze
1984: Vítejte ve světě, který by neměl nikdy vzniknout
George Orwell: Devatenáct set osmdesát čtyři

31. března 2015, Tomáš Tokoš
Není to zrovna veselá vize budoucnosti. Lidé jsou zredukováni na snadno nahraditelné částečky obřího systému, jehož jedinými produkty jsou strach, smrt a rostoucí nedostatek. Odpor vůči zrůdnosti stávajícího zřízení je však předem odsouzen k nezdaru. Velký bratr vidí vše a neodpouští.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1569
Doktorka Susan Calvinová opět v akci Recenze
Doktorka Susan Calvinová opět v akci
Mickey Zucker Reichertová: Já, robot: poslouchat

5. ledna 2015, Michaela Voláková
Jak lidé, tak roboti bojují o své přežití. Umělé inteligence se musí potýkat s hrozbou naprostého zotročení a lidé zase s intrikami, které spřádá vláda. Podaří se oběma skupinám ze všeho vyjít se zdravou kůží?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1597
Rozjeté Skalpy a Rex Mundi doplňuje bláznivý Joker Recenze
Rozjeté Skalpy a Rex Mundi doplňuje bláznivý Joker
Crew 39

29. března 2014, Vojtěch Hamerský
Crew 39 po dalších dvou měsících přináší pokračování příběhu Skalpů a Rex Mundi. Tentokrát tuto sestavu kompletuje další jednorázovka – Joker: Živě!. Nejnovější číslo Crwe opět nezklamává a čtenáři se tak dostává do rukou 74 stran téměř beze zbytku vyplněné kvalitními komiksy.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1991
Halo - Evoluce Ukázky z knih
Halo - Evoluce
kolektiv autorů

21. února 2014, kolektiv autorů
Když lidstvo opustilo bezpečí Země a vydalo se vstříc hvězdám, nikoho by nikdy ani nenapadlo, s jakým nebezpečím se tam střetne. Křehké lidské impérium se záhy stává cílem svaté války nezadržitelných mimozemšťanů známých jako Smečka. Miliony životů jsou zmařeny – ale zároveň povstávají i miliony hrdinů a na obou stranách monumentální války se rodí legendy. V povídkách známých autorů jako jsou Eric Nylund, Jeff VanderMeer nebo Karen Travissová se ponoříte do hlubin Halo universa a pohlédnete na něj nejen z perspektivy těch, kdo bojují a umírají za záchranu lidstva, ale i těch, kteří přísahali lidstvo vyhladit.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1830
Halo - Evoluce (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA) Ukázky z knih
Halo - Evoluce (EXKLUZIVNÍ UKÁZKA)
kolektiv autorů

19. února 2014, kolektiv autorů
Když lidstvo opustilo bezpečí Země a vydalo se vstříc hvězdám, nikoho by nikdy ani nenapadlo, s jakým nebezpečím se tam střetne. Křehké lidské impérium se záhy stává cílem svaté války nezadržitelných mimozemšťanů známých jako Smečka. Miliony životů jsou zmařeny – ale zároveň povstávají i miliony hrdinů a na obou stranách monumentální války se rodí legendy. V povídkách známých autorů jako jsou Eric Nylund, Jeff VanderMeer nebo Karen Travissová se ponoříte do hlubin Halo universa a pohlédnete na něj nejen z perspektivy těch, kdo bojují a umírají za záchranu lidstva, ale i těch, kteří přísahali lidstvo vyhladit.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1829
Neuvěřitelná technologie a výborná psychologie. Reichertová varuje před touhou po moci Recenze
Neuvěřitelná technologie a výborná psychologie. Reichertová varuje před touhou po moci
Mickey Zucker Reichertová: Já, robot: chránit

16. listopadu 2013, Michaela Voláková
Dovedete si představit svět, v němž se technologie robotů dostala na takovou úroveň, že již robota nerozeznáte od člověka? Pokud ne, neváhejte a zavítejte do roku 2035. Doby, kdy roboti myslí a uvědomují si sebe sama. Dílo Mickey Zucker Reichertové vás přesvědčí o tom, že nic není nemožné.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1896
James O´Barr se vrací, Vrána opět napomáhá pomstě Recenze
James O´Barr se vrací, Vrána opět napomáhá pomstě
James O´Barr a Jim Terry: Vrána – Soumrak bohů

3. listopadu 2013, Sabina Dudová
Kde existuje důvod k pomstě, tam nastupuje se svou vlastní verzí spravedlnosti Vrána. V německém koncentračním táboře roku 1945, kde lidská práva nejsou nic než neznámý pojem a Židé denně umírají po stovkách, se minimálně jedna pádná záminka najde.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1675
Červnová Crew nabízí začátek mysteriózní detektivky a ultimátní crossover Recenze
Červnová Crew nabízí začátek mysteriózní detektivky a ultimátní crossover
Crew2 06/2013

9. července 2013, Vojtěch Hamerský
Komiksoví fanoušci jásají, nová (červnová) Crew je tu, prošla velkou změnou a přináší 74 stran komiksové zábavy. A proč na začátek neupoutat zajímavým mixem mysteriózní detektivky a zábavně krvavého crossoveru Loba a Batmana?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2129
Komiksový Goon je hňup, hulvát, ale i nájemná mlátička Recenze
Komiksový Goon je hňup, hulvát, ale i nájemná mlátička
Eric Powell: Nic než utrpení (Goon 1), Mé vražedné dětství (Goon 2)

6. května 2013, Radim Červenka
Komiks Erica Powella Goon je originální, sakumprásk autorský, počin. Najdou se v něm mafiáni jako z oka vystřižení dobám, kdy v Americe panovala prohibice. Tentokrát však nemají na starosti ani tolik šnaps jako spíš zombie a jinou havěť.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2157
Je libo vychlazenou minerálku? Recenze
Je libo vychlazenou minerálku?
Michael Koryta: Tak chladná řeka

13. srpna 2012, Sabina Dudová
Michael Koryta není pro českého čtenáře nikým neznámým. Otevřeně kráčí ve stopách klasika hororového žánru Stephena Kinga a představuje se thrillerem tak chladným, že z něj mrazí v zádech.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 1820
Simpsonovi: Simpsoráma aneb Springfield na cesty Recenze
Simpsonovi: Simpsoráma aneb Springfield na cesty
Kolektiv autorů

18. února 2012, Jan Holan
Seriál Simpsonovi se ve světě vysílá již nějaký pátek a tak má většina Čechů alespoň podvědomě představu, co je tato bláznivá americká rodinka zač. Krom toho, že tento fenomén okupuje naše televizní obrazovky, zavítal také díky společnosti Bongo Comics Group, do knihkupectví v podobě komiksu. Dokáže ale papírové médium pobavit tak jako televize?

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2710
LEŽEL JSEM JEN PÁR CENTIMETRŮ OD HERBERTA… Rozhovory
LEŽEL JSEM JEN PÁR CENTIMETRŮ OD HERBERTA…
rozhovor s E. E. Knightem

1. července 2011, Martin Fajkus
vzpomíná s potutelným úsměvem Eric E. Knight na den, kdy poprvé viděl svou vlastní knihu na pultech knihkupectví. Měl přitom neodbytný dojem, že někdo někde udělal velkou chybu, a dříve nebo později se zjistí, že on vlastně do společnosti všech těch skvělých spisovatelů kolem vůbec nepatří. Ovšem čtenáři měli naštěstí jiný názor. A tak můžeme Knightovy knihy dál nacházet vedle těch, které napsali Heinlein, Asimov či třeba Cherryhová.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4237
ZEMĚ UPÍRŮ Profily
ZEMĚ UPÍRŮ
BLÍZKÁ SETKÁNÍ PONĚKUD KRVAVÉHO DRUHU

23. června 2011, Martin Fajkus
Ještě na počátku jednadvacátého století vzhlíželi lidé k noční obloze s nadějí, že ve vesmíru nejsou sami. O pár let později už měli jiné starosti. Celá Země se zmítala v chaosu, státy se rozpadaly na kusy a obyvatelstvo decimovala neznámá choroba. Lidstvo stálo na pokraji zkázy. Tehdy se objevili oni – mimozemští návštěvníci z planety Kar. A pak nastala skutečná Apokalypsa…

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 7099
Rychlost temnoty Recenze
Rychlost temnoty
Elizabeth Moonová

15. dubna 2010, Jiří Popiolek
Téma odlišnosti či výjimečnosti bylo v literatuře zpracováno mnohokrát. Nevybavuji si ale, že by někdo příběh vyprávěl z pohledu člověka postiženého autismem. Samozřejmě, otázky zde pokládané se neliší od podobně zaměřených děl a dominuje ta, zda má „normální“ člověk právo požadovat po „jiných“, aby se změnili a přizpůsobili. Rychlost temnoty je ale neopakovatelná právě ve způsobu, jakým na problém nahlíží.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 3637
Pravá krev: Klub mrtvých Recenze
Pravá krev: Klub mrtvých
Charlaine Harris

24. března 2010, Marcela Stehlíková
Vydání již třetí knihy s hlavní hrdinkou Sookie Stackhouseovou svědčí o tom, že její obliba mezi nezanedbatelnou skupinou čtenářů stále stoupá. Obecně se předpokládá, že druhý díl série obvykle bývá nejproblematič­tější, vydání třetího dílu však většinou znamená jistý úspěch. Čtenář cítí k hlavním hrdinům notnou dávku sympatií (také většinou návyk) a právě k třetímu a dalším dílům série přistupuje již ne tak kriticky (jako k předešlým), ale těší se prostě na setkání s přáteli, které nějakou dobu neviděl.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2750
Kočka Recenze
Kočka
E. E. Knight

20. listopadu 2009, Martin Fajkus
Pokud se jen trochu zajímáte o „upířiny“, určitě jste si povšimli, že tento v poslední době i u nás stále populárnější subžánr téměř bezezbytku ovládly ženské autorky. Jedním z mála spisovatelů – mužů, který se s krvesaji trochu zapletl, je Američan s českými kořeny Eric E. Knight. Jeho cyklus Země upírů je ovšem postaven na poněkud odlišné premise, než je u současného upírského románu obvyklé. Čtenář se tu ocitá v postkatastro­fickém světě ovládnutém mimozemskou rasou Karanů. Ti se „krmí“ vitální aurou lidí, kterou jim zprostředkovávají tzv. Rozparovači, děsivá, těžko zničitelná monstra, při vysávání krve svých lidských obětí.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 2718
Vlk Recenze
Vlk
Eric E. Knight

24. listopadu 2008, Martin Fajkus
Už od dob, kdy vešlo ve známost, že Země není placka a všechny ty zářivé body na noční obloze jsou vlastně vzdálená slunce, fascinuje lidstvo otázka, jestli jsme ve vesmíru opravdu sami, nebo zda-li tam někde venku žijí nějaké další inteligentní rasy. A na odpověď se čeká s nadějí i obavami, protože případní mimozemšťané mohou být stejně tak mírumilovnými posly pokroku a tolerance jako děsivými predátory pohlížejícími na člověka jen jako na další článek potravního řetězce.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4257
Sanctum Ukázky z knih
Sanctum


28. srpna 2008, Markus Heitz
Pokračování knihy Ritus. Touto knihou jsou ukončeny osudy všech hrdinů. Bůh potřebuje démona, aby vypátral ďábla. Řím, Věčné město, ukrývá prastará tajemství. Sem vedou stopy spiknutí, v jehož středu stojí Eric von Kastell, lovec vlkodlaků. Neustále naráží na odkaz ženy, která v 18. století bojovala o život: Gregorie, abatyše jednoho ze znesvěcených klášterů. Eric a Gregorie jsou nerozlučně spojeni nejposvátnější látkou na zemi. Sanctum může způsobit zázraky – nebo přinést smrt. Knihu vydalo nakladatelství Fantom Print.

Číst článek dál | Diskuze (1) | Přístupů: 3563
Ritus Recenze
Ritus
Markus Heitz

23. dubna 2008, Robin Červeňák
Markus Heitz je v současné době jeden z nejpopulárnějších představitelů německé fantastiky. Čeští čtenáři se s jeho tvorbou mohli seznámit u zatím tří dílů Trpaslíků. Ti v Německu zaznamenali nemalý úspěch, vždyť třetí díl týdny okupoval přední příčky prodejnosti v rámci všech beletristických knih. Nakladatelství Fantom Print nám na začátku letošního roku přineslo další Heitzovu knihu, a to vlkodlaky nasáklý thriller Ritus.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 7429
Fantasya doporučuje 6 Fantasya doporučuje (staré)
Fantasya doporučuje 6
březen 2008

18. dubna 2008, Jiří Popiolek
V březnové produkci jsem se poprvé dostal do situace, kdy jsem měl před sebou seznam knih a musel jsem z té pro mě nejlepší či nejzajímavější pětky nemilosrdně vyřazovat. Beru to jednoznačný důkaz toho, že i nakladatelství se probudila ze zimní letargie a jarní čtenářské hody tak mohly propuknout naplno.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3272
Úvod do Honorverse 3 Profily
Úvod do Honorverse 3
rozbor ságy Davida Webera o Honor Harringtonové

28. března 2008, E. Kocourek
Nepředpokládám, že by čtenáři vyhledávali military sci-fi kvůli vypjatým sexuálním scénám. Ale co naplat, k military patří konflikt a násilí, a stojí-li na protivných stranách osoby opačného pohlaví, lze očekávat nějaké to násilí sexuální. Tím spíše, je-li každý třetí účastník konfliktu pirát a je-li i výskyt sadistů a úchylů značný. Způsob, jakým jsou tyto scény prezentovány (nebo naopak zamlčovány), může v kostce poskytnout obrázek o celkové úrovni díla.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4393
Koruna otroků Recenze
Koruna otroků
David Weber, Eric Flint

26. března 2008, Zdena Štouračová
Když jsem psala o Válce cti, zatím posledním velkém opusu, který David Weber věnoval Honor Harringtonové, konstatovala jsem, že se toto téma už jakoby trochu vyčerpalo. Vždyť už Honor zažila téměř všechno, co voják v činné službě zažít může: vítězné bojové střety i porážky, nepřízeň nadřízených, úctu podřízených, postavení mimo službu, reaktivaci, zranění v boji, zajetí, útěk ze zajetí, uznání zásluh i nutnost bránit vlastní názory a obhajovat své činy.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 4230
Úvod do Honorverse 2 Profily
Úvod do Honorverse 2
rozbor ságy Davida Webera o Honor Harringtonové

25. března 2008, E. Kocourek
Klady a zápory příběhů z Honořina vesmíru lze ozřejmit srovnáním s jiným, zajisté neméně propracovaným literárním prostorem – vesmírem trekovským. A k tomu něco o stromových kočkách nebo dalších autorech, kteří přispěli povídkami či romány k propracovanosti světa Honor Harringtonové.

Číst článek dál | Diskuze (4) | Přístupů: 5855
Halo 3, První úder Recenze
Halo 3, První úder
Eric Nylund

5. března 2008, Piter
Třetí kniha ze série HALO (podle stejnojmenné počítačové hry) opět přímo navazuje na závěr předchozího dílu a neinformovaný čtenář se ve stále spletitějším ději bude orientovat jen stěží. Již tradičně je hlavním hrdinou SPARŤAN 117, vlastním jménem John, funkcí „Náčelník“, jinak modifikovaný supervoják se špičkovou výzbrojí a výstrojí.

Číst článek dál | Diskuze (100) | Přístupů: 4027
První úder Ukázky z knih
První úder
Halo 3

17. ledna 2008, Eric Nylund
Během několika týdnů se na pultech knihkupectví objeví třetí kniha z herního světa Halo, nazvaná První úder. Napsal ji autor úvodního dílu (Zkáza Cíle), Eric Nylund, a vrátíme se v ní zpět na zničenou planetu Cíl, kde se Smečka všemi silami pokouší najít ukrytý artefakt, který by jí získal definitivní převahu ve válce s lidmi a znamenal by zároveň zkázu lidstva. Jediným obráncem kamene je malá skupinka Sparťanů přeživších masakr na Cíli. Kniha vyjde opět v nakladatelství FANTOM Print v překladu Jana Netoličky.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3032
New Weird Profily
New Weird
Po všech stránkách mimořádná edice

22. října 2007, Jiří Popiolek
Přednedávnem se nám na Fantasyi sešlo několik recenzí na román Květinová zkouška Jaye Lakea, a tak neškodí přiblížit si celou edici New Weird, která milovníky náročnější fantastiky oslovuje již pět let: Když se v roce 2003 objevil na trhu román Nádraží Perdido od Chiny Miévilla, patrně málokdo tušil, jak mimořádný vyvolá ohlas u českých čtenářů. Nakladatelství Laser-books jím zahájilo vydávání edice New Weird – pojmenované podle nového, progresivního literárního subžánru a hnutí, k němuž se hlásí skupina anglo-amerických autorů fantastiky. Od té doby se New Weird pod dohledem Martina Šusta pevně zabydlel na českém knižním trhu. V srpnu letošního roku vyšel již dvanáctý svazek edice, Květinová zkouška Jaye Lakea, a vypadá to, že i další tituly by se měly objevovat zhruba v intervalu dva až tři ročně. Pojďme si shrnout, s jakými autory a knihami jsme se již v této edici mohli setkat.

Číst článek dál | Diskuze (135) | Přístupů: 4203
Halo, Zkáza Cíle Recenze
Halo, Zkáza Cíle
Eric Nylund

16. října 2007, Piter
Nejsem milovníkem knižních a filmových zpracování počítačových her, zkušenost říká, že výsledek je zpravidla žalostný. Na druhou stranu si rád přečtu něco akčního, a pokud je to navíc kosmická sci-fi, těším se dvojnásob. Tentokrát jsem chybu neudělal, HALO patří k těm výjimečným příkladům, kdy se převod hry do jiného média vydařil.

Číst článek dál | Diskuze (120) | Přístupů: 5332
Newyorské blues Recenze
Newyorské blues
Eric Brown

30. července 2007, Piter
Noir obvykle splývá s českým pojmenováním detektivního subžánru „drsná škola“ – a tento román je téměř archetypem tohoto stylu. V zatuchlé kanceláři nad čínskou prádelnou žije a pracuje soukromý detektiv Halliday. Špička v oboru „hledání zmizelých“, vlk samotář, ale kšefty moc nejdou a nebyli by to Američané, kdyby detektivovi nepřidělili houf „traumat z minulosti“.

Číst článek dál | Diskuze (6) | Přístupů: 3768
Stříbrné prameny Recenze
Stříbrné prameny
R. A. Salvatore

3. května 2007, Lukáš Knetig
Snad každý si kdesi v koutku duše hýčká nějaký ten sen s velkým S a doufá, že se mu ho jednoho dne podaří naplnit. Pro trpaslíka Bruenora Válečné kladivo z Planiny ledového větru je takovým životním snem znovunalezení bájné Mitrilové síně, z níž musel jeho klan uprchnout, když on sám byl ještě malý. Když se mu po vyhrané bitvě s armádou Akara Kessela podaří úskokem vylákat na temném elfovi Drizztovi Do´Urdenovi slib, že ho doprovodí, nic už mu v cestě nemůže zabránit.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 3963
Plameny hvězd Recenze
Plameny hvězd
Martin Šust (ed.)

3. dubna 2007, Miroslav Žamboch
Antologie Plameny hvězd je druhým titulem v laserovské edici New space opera, kterou řídí Martin Šust. Zhruba pětisetstránkovou, na pohled velmi sympatickou knihu zaplnil sedmi povídkami, v několika případech spíše novelami, medailónky autorů, svým průvodním slovem – a překvapivě předmluvou z pera jednoho z nejpovolanějších, Alastaira Reynoldse.

Číst článek dál | Diskuze (0) | Přístupů: 6612