Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Útok titánů 8: Nastal čas srovnat skóre boje proti titánce ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech bude z důvodu nařízení vlády ve výdejních místech tato provozní doba:
Arrakis Brno: 16.3.-1.4. zavřeno
Fantasya Praha: 16.3.-1.4. zavřeno
Matrix Ostrava 16.3.-1.4. zavřeno
Objednávky přes PPL a poštu budou v omezenějším režimu nadále odcházet. Osobní odběry jsou po tuto dobu pozastaveny v pražské pobočce, v Ostravě a Brně vám objednávku vydáme. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Útok titánů 8: Nastal čas srovnat skóre boje proti titánce, Hadžime Isajama: Útok titánů 8

Isajama Hadžime: Útok titánů 8

Zpráskaní průzkumníci se vrací z jízdy za Zdí. Trvala sotva půl dne, následky má však nedozírné. Kvůli zpackané misi ztratila jednotka průzkumníků podporu i u svých zarytých příznivců. Všechno bylo k ničemu – ženský titán rozmetal jízdu průzkumníků na hadry, aniž se podařilo zjistit cokoli o jeho existenci. Nebo ne?

Průzkumnická jednotka se s obrovskými ztrátami vrátila zpět do města. Vydávají se až za vnitřní zeď Sina, kde bez výhrad operuje Vojenská policie, protože velitele Erwina dvůr povolal na kobereček, aby vysvětlil trestuhodné selhání mise, zatímco Eren má být vydán Vojenské policii (což může znamenat pouze popravu a důslednou pitvu). Jediná možnost, jak vše zvrátit ve svůj prospěch, je předhodit Vojenské policii někoho lepšího, než je titán bojující na straně lidské rasy.

Souboj titánů vol. 2

Nemá cenu to tutlat, už samotná obálka osmého Útoku titánů prozrazuje, že dojde k dalšímu střetu mezi Erenem a ženským titánem. Tentokrát bude ale nesrovnatelně ničivější než ten v lese, neboť s sebou vezme i podstatnou část města. A také emotivní trochu jiným způsobem. Když na sebe vzal Eren titání podobu v předchozím svazku, bylo to za účelem okamžité pomsty smrti bezmocné Leviho jednotky, jež titánka beze zbytku vybila. Nyní, v době, kdy smrt spojenců ještě stále bolí, se přidá i bolest ze zrady. Identita titánky totiž konečně vyjde najevo. Míra překvapivosti je na uvážení každého čtenáře, uvěřitelnost a podání je však přesvědčivé a docela sedí. Na pořádné vysvětlení si však čtenáři ještě budou muset počkat.

Díky obojímu je jejich boj mnohem hlasitější. Ze stránek řve nelítostná demolice města i Erenovy zmatené myšlenky – což také ukazuje, že se již naučil výborně ovládat svoje vědomí během proměny v titána a udělat, co je třeba. Jako vedlejší efekt likvidace města dojde i k odhalení tajemství zdi, kterým skončilo anime – tenkrát se však nikdo nenamáhal si nad daným cliffhangerem ani zaspekulovat. Toho se čtenáři bát nemusí. Nedozví se odpověď na všechny své otázky, ale představu si udělat dokážou, protože do toho pochopitelně všichni přítomní vojáci začnou zvědavě rýpat.

„A přitom se nám nikdy nepovedlo získat tak závažnou informaci, jako je tahle. A vy pořád chcete předstírat, že nic nevíte? Víte vy vůbec, kolik našich kamarádů už titáni sežrali? A vy jste mlčeli. Nic jste nám neřekli. Takže aby bylo jasno, já neprosím. Já rozkazuju! Mluvte!“ – Hange Zoe

Je to také poprvé, co čtenář nahlédne za oponu fungování Vojenské policie. Zatím se o ní vědělo jen to, že k ní každý rok smí jen deset nejlepších rekrutů, protože chrání dvůr ve vnitrozemí. Nyní se dozvídáme nejen, že ji tvoří ti nejlínější vojáci ze všech, ale ještě k tomu je v podstatě k ničemu. Rozkazuje, ale nevelí. Zodpovědnost shazuje na toho nejbližšího, kdo je pod ní. V šónenové manze je podobná sociální kritika vždy vítaným prvkem. Prohnilé vedení vedle náboženských fanatiků příjemně dokresluje Isajamovo universum.

Hadžime Isajama v pěti bodech

  1. Narodil se v prefektuře Óita v roce 1986.
  2. Útok titánů je jeho první, momentálně pokračující, manga sérií.
  3. Uvedl, že nejvíce ho ovlivnila manga Project ARMS.
  4. Na střední škole začal posílat své práce do různých soutěží.
  5. Za Útok titánů získal cenu Kodansha Manga Award.

Osmým dílem končí ark o ženském titánovi. Devátý svazek Útoku titánů vychází v říjnu 2016 a zatím se zdá, že průzkumníci si ani na chvíli neoddechnou, titáni totiž berou útokem prostřední zeď Rose. Tato akční manga se opět rozjela na maximum.

  • Hadžime Isajama: Útok titánů 8
  • Crew, 2016
  • překlad: Anna Křivánková
  • obálka: Hadžime Isajama
  • 196 stran, 189 Kč (v e-shopu Fantasye již za 170 Kč)
11. září 2016, Sabina Dudová

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Útok titánů 8

Útok titánů 8
Vložit do pytle na zboží  Koupit 189 Kč 170 Kč