Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech bude z důvodu nařízení vlády ve výdejních místech tato provozní doba:
Arrakis Brno: 16.3.-1.4. zavřeno
Fantasya Praha: 16.3.-1.4. zavřeno
Matrix Ostrava 16.3.-1.4. zavřeno
Objednávky přes PPL a poštu budou v omezenějším režimu nadále odcházet. Osobní odběry jsou po tuto dobu pozastaveny v pražské pobočce, v Ostravě a Brně vám objednávku vydáme. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Útok titánů 7: Jeden za všechny, všichni na titánku, Hadžime Isajama: Útok titánů 7

Isajama Hadžime: Útok titánů 7

Co posledně vyznělo jako obrovské vítězství jednotky průzkumníků se nyní ukazuje jako zlá předtucha pro celé lidstvo. Někde ve městech jsou zrádci bojující na straně titánů. Co jsou zač a jaký je jejich cíl?

Eren se rozhodl věřit svým druhům a díky tomu se vojákům podařilo lapit ženského titána. Jednotka průzkumníků se konečně má dozvědět, kdo se ukrývá v jeho zátylku. Chycení zběsilého inteligentního monstra stálo život mnoha schopných vojáků, ale jejich oběť pro slávu lidské rasy nepřijde vniveč. Nebo snad ano? Kdo je zrádce a o co mu vlastně jde?

Sedmý svazek se podobně jako ten předchozí řadí k akčnějším dílům. Isajama se ale tentokrát rozjíždí o poznání pomaleji. Konec konců, po chycení titána na konci šestky si unavení vojáci trochu oddychu zaslouží. Dokud jde vše podle plánu a jen se tajemně přemítá o tom, jaký účel vlastně měla dramatická mise a proč muselo tolik průzkumníků umřít, je klid. A pak jim to, jak už to tak bývá, něco překazí. A zase začne krvavá vřava, kterých v tomto universu není, zdá se, nikdy dost. Tentokrát však nezůstane jen u působivého prostorového manévru.

Masivní akce

Těm, kdo poctivě čtou mangu hned po jejím vydání, vyzradí nejzásadnější zápletku sedmičky už samotná obálka. Erenův zásah vzhledem k jeho pochybám v předchozím svazku však není ničím zvlášť překvapivým. Sólo akce v titáním stylu hnaná jemu vlastní vzteklostí patří k vizuálně nejpůsobivějším mlátičkám série. A vzhledem k těsně předcházejícím událostem i k nejemotiv­nějším. Bohužel, kvůli masivní rychlosti vyjádřené Isajamovou charakteristicky chaotickou kresbou, také chvílemi k nejméně přehledným. Boj je samá čára, samá končetina a kdo se v tom má vyznat. Ale hlavně, že se rubou, na dalším panelu to začne zase dávat smysl.

Oproti jiným svazkům zde Isajama použil i více velkoplošných obrazů přes dvě strany, a to právě během souboje dvou titánů. Vzhledem k tomu, že v konverzačních úsecích mangy jsou stránky často rozčleněné velmi nadrobno, se jejich utkání jeví o to působivější a doslova větší. Není zbytečně natahované, a protože během něj prakticky zmizí jakékoli promluvy, má úderný spád. Hodně se toho během něj nařve a zlikviduje a všechno to hezky odsýpá. Zkrátka lahůdka, v níž fanoušci doufali od chvíle, kdy si Eren v titání podobě poprvé ve druhém díle jako lusknutím prstů podal pár oblud útočících na město. Tentokrát se ale zadýchá o poznání víc, protože se zběsilými ženskými není radno si zahrávat.

Více nejen vojenských strategií

Všechny střety s titány se nesou ve stejném duchu jako doposud – kdo s koho. Isajama ve svém nemilosrdném způsobu vyprávění nepolevuje a od té chvíle, co se objevil inteligentní protivník, se tyto souboje staly mnohem nápaditějšími, a to nejen co do choreografie průzkumníků, kteří si tváří v tvář novému soupeři s pouhou rychlostí nevystačí, ale i co do strategií samotné titánky.

Hadžime Isajama v pěti bodech

  1. Narodil se v prefektuře Óita v roce 1986.
  2. Útok titánů je jeho první, momentálně pokračující, manga sérií.
  3. Uvedl, že nejvíce ho ovlivnila manga Project ARMS.
  4. Na střední škole začal posílat své práce do různých soutěží.
  5. Za Útok titánů získal cenu Kodansha Manga Award.

Titáni doteď platili za vesměs malátně uvažující monstra hnaná jen touhou po lidském mase. Zkušenost s obrovským titánem prokopávajícím zeď a obrněným ji protrhávajícím zůstaly bez dalšího vývoje v ději prvního dílu, a proto nebyla šance se s schopnostmi zvláštních druhů plně seznámit. Teď dává Isajama jasně najevo, že to, že se Eren v titání podobě v podstatě „zapomene“ a trhá co mu přijde pod ruku, je jen jeho nevyzrálost, protože ostatní jeho druhu jsou v boji nesrovnatelně schopnější a uvědomělejší.

Osmý svazek Útoku titánů vyjde v červenci 2016 a konečně jím vydavatelé předběhnou děj anime z roku 2013. Až do teď se mohli nechat příběhem překvapovat jen ti, kteří s touto látkou nikdy předtím neměli tu čest. To se od příštího svazku změní a fanoušci jen samotného anime přestanou mít před dosud nevědomými čtenáři náskok.

  • Hadžime Isajama: Útok titánů 7
  • Crew, 2016
  • překlad: Anna Křivánková
  • obálka: Hadžime Isajama
  • 196 stran, 189 Kč (v e-shopu Fantasye již za 170 Kč)
2. června 2016, Sabina Dudová

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Útok titánů 7

Útok titánů 7
Vložit do pytle na zboží  Koupit 189 Kč 170 Kč