Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Útok titánů 10: Braňte se do posledního muže, Hadžime Isajama: Útok titánů 10

Isajama Hadžime: Útok titánů 10

Každý náš strach nabude ve tmě jasnějšího obrysu. Co teprv má-li podobu lidožravých obrů. Padla noc. Titáni jsou čilejší než kdy jindy a zarputile útočí na neozbrojené bažanty bránící pevnost Utgard.

Hrstka průzkumníků a několik mladých rekrutů bez manévrovacích zařízení se snaží ubránit zchátralou skorozříceninu před hordou titánů. Šance na přežití se zmenšuje každou chvíli a útočníci se prodírají dovnitř. Posily nikde, všem vojákům dochází síly a zásoby čepelí se tenčí s každým zabitým titánem, nepřátel přesto neubývá. Jak se ubránit masivní síle neúnavného nepřítele?

Začínáme přesně tam, kde jsme posledně v Útoku titánů skončili – jednotkám se nepodařilo najít žádnou trhlinu ve zdi Rose, která by vysvětlovala, proč se jich nespočet rozutekl po lidském území. Část vojáků však zůstala obklíčená na věži poblíž zdi. Pomoc je v nedohlednu a noc teprve začala.

Tentokrát o Ymir a Kristě

Hadžime Isajama pokračuje v taktice hlubšího představování vedlejších postav. Hlavní triptych postav se kdesi fláká a děj se zaměřuje na absolventy 104. ročníku, kteří se snaží ubránit krvelačné hordě. Do popředí se tentokrát jednoznačně dostala drzá Ymir a laskavá blondýnka Krista. Už v průběhu devítky Isajama odhalil, že Krista bude mít v celé titání záhadě mnohem větší roli, než se zpočátku mohlo zdát. Její původ totiž zdaleka není obyčejný. Zatím je však otázka, kolik toho sama ví. Díky její za všech okolností dobrosrdečné povaze by z její strany podrazy čekal jen málokdo. A Ymir, zdá se, ví o původu titánů také mnohem víc, než by na sobě nechala znát. Její zjevný (a možná až sobecký) nezájem o dění kolem v průběhu série však na rozdíl od Kristy nechává mnoho prostoru pro fantazii.

Už teď je navíc jasné, o jakých dvou postavách bude řeč příště – rozhodně to ale nebude v přátelském duchu a můžeme se těšit na titání souboj nevídaných rozměrů. A příliš toho pravděpodobně nenapovídají.

Čím dál tím lepší kresba

Když si člověk uvědomí, na jakém levelu kresby Isajama začínal, zahřeje ho u srdce. Nejen, co se týče přehlednosti akčních scén, ale především s ohledem na samotné postavy a propracovanost jejich tváří. Postupem času se stalo snazším v nich číst a uvědomovat si jemné odstíny jejich emocí. Což je nejen v příběhu Ymir a Kristy nesmírně důležité. Na jejich minulosti totiž ještě je co vysvětlovat a to málo, co se čtenáři zatím dozvěděli, by jim rozhodně stačit nemělo.

Hadžime Isajama v pěti bodech

  1. Narodil se v prefektuře Óita v roce 1986.
  2. Útok titánů je jeho první, momentálně pokračující, manga sérií.
  3. Uvedl, že nejvíce ho ovlivnila manga Project ARMS.
  4. Na střední škole začal posílat své práce do různých soutěží.
  5. Za Útok titánů získal cenu Kodansha Manga Award.

Desátý svazek je mnohem bohatší na akci než předchozí díl. A také o něco vynalézavější, neboť se odehrává v prostředí, jaké si zatím fandové neměli šanci vychutnat. Ale hlavně slibuje, že v jedenáctém svazku, který vychází v dubnu 2017, se čtenářům dostane dalšího souboje titánů. Tentokrát to však bude mnohem osobnější, než když se Eren rval s Annie.

  • Hadžime Isajama: Útok titánů 10
  • Crew, 2017
  • překlad: Anna Křivánková
  • obálka: Hadžime Isajama
  • 200 stran, 189 Kč (v e-shopu Fantasye již za 170 Kč)
6. března 2017, Sabina Dudová

Útok titánů 10

Útok titánů 10
Vložit do pytle na zboží  Koupit 229 Kč 206 Kč