Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, 28. 4. 2023 trvale zavřelo pražské knihkupectví Fantasya. Osobní odběry na prodejně už není možné vyřídit. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Prosincová Crew láká i na Hellblazera, Crew 12/2014

komiksový magazín: Crew2 - 44/2014

Poslední číslo Crwe z roku 2014 je opět napěchováno obrázky a bublinami s textem, aby potěšilo všechny komiksové fanoušky. Ti si už vyberou, zda šáhnou po pokračování zajímavého pohádkového příběhu, noirové detektivce nebo temné jednorázovce.

Trochu bilance na začátek

I tentokrát se Jiří Pavlovský ujímá úvodníku, v němž si dovoluje shrnout rok 2014 a také představit nějaké kousky, na něž se lze těšit. Od Pavlovského přichází vesměs pozitivní vlaštovky – pokračování v sériích Živí mrtví, Mýty, Lucifer. Také další Batman, Garfield, Simpsonovi či nové díly manga sérií. Crew za chvíli také dožene Stana Sakaie s jeho Usagi Yojimbem, neboť nebude co dál vydávat (nic nového není). Smutná zpráva přichází akorát pro fanoušky série Ultimate Spider-Man, která kvůli své malé prodejnosti končí. V Crwi však byli tak vstřícní, že tuto sérii skončili dílem, kde se hlavní příběhy uzavírají.

Napínavá pokračování a bonus navíc

To hlavní však na čtenáře čeká dál. Mezi řádky a Sam a Twitch jedou dál. Do trojice se k nim přidává Hellblazer s podtitulem Horizont události. I když má popřípadě člověk spadnuto jen na jeden z nich, může se těšit na všechny komiksové příběhy, neboť svým zaměřením nabízejí pokaždé akci a zábavu.

Prvním v pořadí je pokračování komiksu Mezi řádky, jež poodhalí opět něco víc z tajemství Tomyho Taylora a jeho (možná adoptivního) otce. Děj čtenáře zavede do domu, kde Tomyho otec zmizel – nyní se tam však nachází plno spisovatelů hororových knih a taky jeden nezvaný host.

Mezi řádky je zajímavé dílo, na němž se podílí scénárista Mike Carey a kreslíř Peter Gross. Kombinace je to působivá – kresba, která je z větší části amerického stylu s aspekty evropského komiksu společně se scénářem, jenž může z velké části připomínat tvorbu Neila Gaimana. Mezi řádky je totiž tajemný pohádkový příběh převedený do komiksu, který má v první řadě čtenáře připoutat svým poklidným vyprávěním s příslibem něčeho většího do budoucna. I třetí část v tomto čísle toho neprozradí příliš a hlavně dává na vědomí, že víc toho člověk dostane v části příští.

Naproti tomu má Sam a Twitch přesně ten drajv, který Mezi řádky chybí. Čtenáři se dostává do rukou velmi povedený díl opět plný drsné kresby s bohatým stínováním, spoustou políček, které mají akci kouskovat a tím víc ji zakčnit. Sam a Twitch se vydávají po stopě neznámého vraha s tváří ve stínech. Twitch, menší z obou parťáků, navštěvuje kanalizaci, kde ho vrah přepadne. Dochází k urputnému boji a Sam se okamžitě vydává na pomoc svému parťákovi. Zmíněný souboj či honička se neodehrává moc dlouho, ale přesto dost na to, aby člověk dostal svoji pravidelnou dávku crewní akce. Větší část se věnuje pokračování ve vyšetřování, která je plná sprostých hlášek a klasické atmosféry noirové detektivky. A jelikož se komiks blíží ke svému konci, začíná se dost přiostřovat.

Jako poslední si lze v prosincové Crwi vychutnat jednorázovku v podobě Hellblazera. Tato chuťovka s názvem Horizont události se točí okolo tajemného náramku, který má prazvláštní moc – každého, kdo se ho dotkne, budou honit zlé sny a noční můry. Má to však háček. Tohoto prokletí se nedá zbavit. Pokud se daný člověk náramku zbaví a daruje ho dalšímu, který se ho dotkne, dotyčný zemře. Náramek teď chybí v Constantinově sbírce a ten po něm začíná pátrat.

Mike Carey se v Crwi objevuje podruhé a tentokrát přináší o něco temnější a svým způsobem i důmyslnější scénář k jednorázovému příběhu Hellblazera. O kresbu se postaral Leonardo Manco a kombinace (stejně jako třeba v případě Mezi řádky) vyšla na jedničku. Kdo se bojí, nesmí do Constantinova krámu (tedy pokud se nedotknete toho náramku).

7. února 2015, Vojtěch Hamerský

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Crew2 - 44/2014

Crew2 - 44/2014
Vložit do pytle na zboží  Koupit 149 Kč 134 Kč