Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Pravda Krve: Skrývá se pravda vždy v krvi?, J.R. Ward: Pravda krve (Odkaz černé dýky 04)

Ward J. R.: Odkaz černé dýky 04 - Pravda krve

Jako cvičenec programu Bratrstva černé dýky se Boone osvědčil jako skvělý voják. Nyní se však společně s Butchem, bývalým lidským policajtem z mordparty, vydává po stopách sériového vraha, který se zaměřuje na upíří ženy v klubu. Během detektivní práce narazí na spoustu nových věcí včetně záhadné ženy, která mu navždy změní život.

Boone se narodil do bohatého rodu náležícího k upíří šlechtě – glymeře. Jeho osud byl tedy předurčen. Otec mu najde vhodnou ženu ze stejné společenské vrstvy, s kterou se jednoho dne spojí, a počne dědíce, který bude pokračovat v rodové linii. Takhle bylo rozhodnuto ještě, než se Boone narodil, on se však nakonec rozhodl jít vlastní cestou.

Stal se vojákem, který bojuje bok po boku nejslavnějších upířích válečníků, a díky tomu se připletl k vyšetřování násilných vražd upířích žen. Během vyšetřování potkal tajemnou dívku, která nepochybně něco skrývá, ale i přes varování jí Boone nedokáže odolat, musí ji znovu vidět, ať už s vraždami má nebo nemá něco společného.

Bratrstvo černé dýky už je jistým fenoménem ve světě paranormálních romancí. Během let se tato série rozrostla o spin-off, k němuž Pravda krve náleží. I po letech zůstávají knihy celosvětově oblíbené a autorka stále rozšiřuje už tak obrovskou partu svalnatých upířích milenců.

J. R. Ward v pěti bodech

  1. Pod pseudonymem J. R. Ward se skrývá čtyřiačtyřicetiletá Američanka Jessica Rowley Pell Bird.
  2. Má diplom v oborech právo, historie a historie umění se specializací na středověk.
  3. Než se stala spisovatelkou na plný úvazek, pracovala ve zdravotnictví.
  4. Svou první knihu napsala už před nástupem na vysokou, vyšla však až v roce 2002.
  5. Její nejznámější sérií je Bratrstvo černé dýky, ale pozornost si získala i série Padlí andělé, která se odehrává ve stejném universu.

V knihách J. R. Ward čtenáře již po letech nečeká nic moc překvapivého. On a ona se potkají, okamžitě mezi nimi vzplane zájem, pak se něco přihodí… Jde o jasně nalinkovaný příběh, který se liší především v postavách a aktuálním dění v upířím světě. Tentokrát se nejedná o válku s nepřítelem rasy ani o znepřátelené upíří bojovníky, ale o vyšetřování sériových vražd. A autorce se musí nechat, že ačkoli se prvoplánově jedná o romanci, o detektivní zápletku se velmi úspěšně pokusila.

Sériový vrah, který se zaměřuje na upíří ženy v určitém baru, kde se hrají „rolové hry“, je tajemný, surový a násilnický a atmosféra knihy tomu často odpovídá. Ostatně to je i to, co u autorky její fanoušky i po letech stále drží. J. R. Ward prostě umí napsat tu omáčku kolem poutavě. Jistě, záleží na vkusu, ale v těchto knihách – přestože se jedná o spin-off sérii – se prostě předpokládá, že čtenář předchozí tituly četl.

Autorka stále do příběhu vrací staré známé postavy, jež představují základní kameny tohoto světa, ale nenamáhá se je zvlášť představovat. Jednotlivá pokračování jsou prostě kapitolami nekonečného seriálu.

Pravdu krve, stejně jako předchozí díly, není lehké odložit, zabaví, zaujme, pobaví, ale už nepřekvapí. Romantická linka je příliš nalinkovaná, přestože v některých dílech série Bratrstva černé dýky J. R. Ward dokázala, že umí postavám přidávat hloubku i jinak než formou jejich prožitých traumat, ale i příběhem, který dva milence spojí. Častěji se však tato spisovatelka drží osvědčené předlohy. Bohužel na tomto titulu je vidět, že kvalita má spíše klesající tendenci, jako by autorka fungovala jako stroj, který doručí čtivou a zábavnou knihu, na níž ale není zdaleka nic unikátního.

Odkaz černé dýky se dá číst jako samostatná série, teoreticky i jednotlivé díly jsou samy o sobě dokončené, přesto je kniha určené spíš fanouškům, kteří už vědí, co očekávat a pravděpodobně nebudou příliš zklamaní, bohužel ale opět ani nijak nadšení. Je to další průměrná část rozsáhlého a stále velmi čtivého celku.

  • J.R. Ward: Pravda krve (Odkaz černé dýky 04)
  • Baronet, 2020
  • Překlad: Jana Pacnerová
  • 379 Kč, 408 stran (v e-shopu Fantasye již za 341 Kč)
23. října 2020, Nela Libovická

Odkaz černé dýky 04 - Pravda krve

Odkaz černé dýky 04 - Pravda krve
Vložit do pytle na zboží  Koupit 379 Kč 341 Kč