Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Naruto 21: Je zrada neodpustitelná? ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do neděle 15.12.2019, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 23.12.

Naruto 21: Je zrada neodpustitelná?, Masaši Kišimoto: Naruto 21

Kišimoto Masaši: Naruto 21

Šikamaru se stává velitelem své první mise. Nastala chvíle, aby se staří spolužáci z akademie spojili ve snaze přivést zpět svého kamaráda dřív, než se dostane do spárů největšího nepřítele Listové. Záchrannou misi však komplikují útoky bojovníků ze Skryté zvučné a na konci čeká Sasuke, který se určitě nebude chtít vrátit zpět. Je na Narutovi a jeho přátelích, aby ho zachránili i přesto, že on o záchranu nestojí.

Sasuke se stal svědkem demonstrace Narutových schopností. To budižkničemu, které jen stěží prošlo zkouškami na akademii, se zdá silnější než kdy dřív. Jeho zlepšení je tak neuvěřitelné, že vyvolává v Sasukem pochyby. On sám je dobrý bojovník, jenže takový vždycky byl. Nepřišlo zlepšení, které očekával a které by mu pomohlo ve splnění jeho snu. A proto se rozhodne opustit Konohu a následovat čtveřici nindžů ze Skryté zvučné, kteří ho doprovodí k Oročimarovi. Takový krok však není možné nechat bez odezvy a tak Cunade vysílá záchranný tým.

Všichni členové vyslaného týmu jsou připraveni udělat cokoli, aby zachránili jednoho ze svých, nejodhodlanější je však Naruto. Nejen kvůli slibu, který dal Sakuře, ale kvůli záchraně svého věčného rivala a nejlepšího přítele v jednom.

Masaši Kišimoto v pěti bodech

  1. Narodil se roku 1974 v japonské prefektuře Okajama.
  2. Mangu tvořil už od střední školy, úspěchu ale dosáhl až v roce 1999 právě s Narutem.
  3. Vždy si přál vytvořit mangy z baseballového a mafiánského prostředí. Oboje si splnil one-shoty Bench (2010) a Mario (2013).
  4. Hlavní hrdina jeho mangy je pojmenován podle těstoviny z japonské polévky ramen.
  5. Kvůli kreslení zanedbával školu a na střední skončil jako druhý nejhorší ve svém ročníku.

Masaši Kišimoto pokračuje v epické jízdě plné odhodlání, velkých gest, emocí a bojů. Manga, která se stala světoznámým bestsellerem, tentokrát slibuje jeden ze svých vrcholů, protože na vyvrcholení rivality dvou přátel čtenář čeká už celé věky. Otázkou je, jestli je autor připraven na velké rozuzlení a jak se k němu postaví.

Než však dojde čas na vyřešení problémů dvou odvěkých rivalů a spolubojovníků, dostávají svou šanci v boji Narutovi přátelé. Autor nezapomíná na vedlejší postavy, z nichž si každá prošla tvrdým výcvikem, během něhož se mladí nindžové kolikrát dostávali na hranici svých možností. Během každého dílu Kišimoto dokazuje, že psychiku svých postav a jejich hloubku má skvěle propracovanou, ale tentokrát se dostává mnohem dál a dává na vědomí, že Narutovi přátelé tu nejsou zdaleka jen do počtu a všichni mají co říct.

Manga Naruto i tentokrát nabídne spoustu akce a děje, hlubokých emocí a velkých gest. Epický závěr se sice ještě nekoná, ale je jasné, že autor si pro něj pomalu ale jistě připravuje cestičku. Podaří se Narutovi a jeho přátelům zachránit Sasukeho? A bude o to stát? To je otázka, kterou se Masaši Kišimoto pokusí nakousnout v jednadvacátém pokračování svého díla.

  • Masaši Kišimoto: Naruto 21
  • Crew, 2015
  • překlad: Jan Horgoš
  • 212 stran, 189 Kč (v e-shopu Fantasye již za 170 Kč)
28. dubna 2015, Nela Libovická

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Naruto 21: Neodpustitelné

Naruto 21: Neodpustitelné
Vložit do pytle na zboží  Koupit 189 Kč 170 Kč