Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Krvavá Mary: Alexander Stainforth napsal tak trochu jiný horor ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, v nejbližších dnech budou z důvodu nařízení vlády až do odvolání uzavřeny naše pobočky v Ostravě, Praze a Brně:
Objednávky přes PPL a poštu budou v omezenějším režimu nadále odcházet. Osobní odběry jsou po tuto dobu pozastaveny. Vzhledem k výpadkům v distribucích může kompletování objednávek trvat delší dobu. Napište nám prosím do poznámky, pokud můžeme poslat objednávku i nekompletní. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vaši návštěvu.

Krvavá Mary: Alexander Stainforth napsal tak trochu jiný horor, Alexander Stainforth: Krvavá Mary

Stainforth Alexander: Krvavá Mary

Nancy Williamsová by žila šťastným životem, kdyby jednoho dne spolu s kamarádkami nezačaly vyvolávat ducha Krvavé Mary. A neodstartovaly řetězec podivných úmrtí.

Jeden by si řekl, že Krvavá Mary bude další variací na nesčetněkrát omílané téma, ale opak je pravdou. Základ děje je sice hororové klišé, ale díky zajímavému rozpracování se dílo mladého českého autora dostává do naprosto jiné, vyšší ligy. Dějová linie s FBI dodává příběhu originalitu a spád, akce střídá akci a vše výborně funguje.

Děj postupně graduje a mrtvol tu není málo. Ve skutečnosti se tu umírá jako na běžícím pásu, Stainforth nenechá čtenáře vydechnout a napětí stoupá. Díky stylu psaní, který spisovatel zvolil, je čtenář okamžitě vtáhnut do děje a skvěle vykreslená atmosféra ho doslova pohltí. Minimalistické, pro autora tak charakteristické psaní je skvělou volbou pro tento typ příběhu. Přesná volba slov a precizně popsané děsivé pasáže představují jen třešničku na dortu.

Ačkoliv to neměla v úmyslu, popošla k zrcadlu blíž. Zčernalo. A… ztratilo pevný tvar, pohybovalo se jako klidné vlny oceánu. Přemohla nutkání natáhnout k němu ruku a dotknout se ho. Co kdyby ji pohltilo a stáhlo do černých hlubin? (str. 28)

Díky tomu, že se v příběhu kloubí hororová, thrillerová i detektivní linie, je tato kniha atraktivní pro větší okruh čtenářů. Na své si jistě přijdou milovníci klasických hororů i moderních thrillerů. Krvavá Mary občas evokuje představu o moderním pojetí povídek E. A. Poea, především díky dobře vykreslené atmosféře i detektivní zápletce.

Autor v pěti bodech

  1. Alexander Stainforth je pseudonym pro českého spisovatele Davida Kapse.
  2. Stainforth se proslavil především historickou romantickou tetralogií Lady Jane.
  3. Jeho prvním spisovatelským počinem byl horor Šílený vědec.
  4. Krvavá Mary je jeho patnáctým autorským počinem.
  5. Jeho díla jsou velmi ovlivněna jeho oblíbeným Stephenem Kingem.

Krvavá Mary je velmi zdařilý příběh, který se může pochlubit originálním dějem. Čtenáři ho budou zajisté milovat, jelikož příběh o rozsahu sto šedesáti stran je podán velmi čtivě, akčně a napjatá atmosféra by se dala krájet.

  • Alexander Stainforth: Krvavá Mary
  • Čas, 2013
  • obálka: Emil Křižka
  • 160 stran, 229 Kč (v e-shopu Fantasye již za 206 Kč)
19. října 2013, Klára Valkounová

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Krvavá Mary

Krvavá Mary
Vložit do pytle na zboží  Koupit 229 Kč 206 Kč