Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, ve dnech 24-27.10 bude knihkupectví Arrakis uzavřeno. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

Kancelářské krysy jásejte, vyšel nový Dilbert, Scott Adams: Namakaný od klikání myší (Dilbert 5)

Adams Scott: Dilbert 5 - Namakaný od klikání myší

Legendární hrdina stovek stripů, sociálně nemotorný inženýr Dilbert, se pod vlajkou Crew vrací už popáté a tentokrát je Namakaný od klikání myší. Přináší s sebou všechny staré dobré postavy a vychytané situace ze života, které si čtenáři zamilovali, a navrch Scott Adams přihazuje nové charaktery a absurdní zápletky, jak je tomu u tohoto komiksu už pár let pravidlem.

Fanoušci rozhodně zklamáni nebudou. Můžou se těšit na klasiky v podobě zážitků z firemních porad, Dilbertovy eskapády při pokusu najít si protějšek a samozřejmě i Dogbertovy pokusy zotročit lidstvo. Konkrétně Dogbert se pustí i do kariéry mezipohlavního tlumočníka a rozjede si byznys v podobě školy pro technologické imbecily.

Kresba Scotta Adamse byla vždycky spíše strohá a účelná, ale funguje dobře, a tak není důvod ji jakkoli měnit. I po letech vytváří perfektní kulisy pro Adamsův humor. Stejně tak se za ty roky nezměnil ani formát stripu, jenž se ustálil na třech okýnkách s údernou pointou v tom závěrečném, a pravidelně jedním delším nedělním stripu.

Scott Adams v pěti bodech

  1. Celý jménem Scott Raymond Adams se narodil roku 1957 v New Yorku.
  2. V šesti letech začal kreslit vlastní komiks.
  3. V roce 1968 se nedostal na uměleckou školu, a tak se místo toho zaměřil na kariéru právníka.
  4. Je vegetarián a zajímá se o hypnózu.
  5. Vytvořil nebo zpopularizoval spoustu slov a frází jako třeba “cow-orker“ a “induhvidual“.

Oproti webové verzi je kresba té knižní černobílá a navozuje tak příjemně prostředí novin, v nichž Dilbert často vychází. A navíc pak umožňuje čtenáři získat za levný peníz spoustu zábavy. To ale není zdaleka jediný aspekt, jenž úroveň srandy při čtení ovlivňuje. Dost záleží i na čtenáři samotném.

Humor Scotta Adamse je chvílemi satirický, chvílemi absurdní a po celou dobu silně specifický. Do noty sedne asi hlavně těm, kteří v daných situacích poznávají sami sebe. Ne, že by byl Dilbert určen výhradně pro inženýry a kancelářské krysy, ale čtenáři se sedavým zaměstnáním v něm určitě objeví nějakou tu rovinu navíc.

Někdo se bude smát od začátku do konce, někdo u každého třetího stripu a někdo projde celý komiks s nepochopením. Nejlepším způsobem, jak podobnému incidentu předejít, je přečíst si nějaké ty Dilbertovy příběhy online. A v momentě, kdy zjistíte, že vám podivínský inženýr s kravatou přirostl k srdci, skočit si okamžitě pro knihu do knihkupectví. Tak se stejně čte pohodlněji.

20. května 2014, Jan Holan

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Dilbert 5 - Namakaný od klikání myší

Dilbert 5 - Namakaný od klikání myší
Vložit do pytle na zboží  Koupit 199 Kč 179 Kč