Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
James Rollins představuje velkolepé finále trilogie o Sangvinistech ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677
Vážení zákazníci, přepravní společnosti i Česká pošta bojují s návaly balíků, takže Vám doporučujeme udělat objednávku na našem eshopu nejpozději do neděle 15.12.2019, aby knihy měly šanci dorazit do Vánoc. Samozřejmě budeme vyřizovat i pozdější objednávky, ale už hrozí riziko fatálního zpoždění. Osobní odběry fungují na všech našich prodejnách až do 23.12.

James Rollins představuje velkolepé finále trilogie o Sangvinistech, James Rollins a Rebecca Cantrellová: Pekelná krev (Sangvinisté 3)

Rollins James & Cantrellová Rebecca: Pekelná krev

Pod pseudonymem James Rollins se ve skutečnosti skrývá americký ex-veterinář James Paul Czajkowski, který rozhodně není žádný nováček, co se psaní dobrodružných thrillerů týče. To ostatně bude vědět nejeden český čtenář, nakladatelství BB/art totiž vydává jeho knihy už několik let. Naposledy mu u nás vyšlo finále trilogie o Sangvinistech s názvem Pekelná krev, na kterém spolupracoval s Rebeccou Cantrellovou.

Celá série se točí kolem myšlenky Sangvinistů, řádu napůl prokletých a napůl svatých upířích mnichů, kteří se rozhodli vzdát své divoké podstaty a pokorně sloužit Bohu. Po událostech v Nevinné krvi se čtenáři opět setkají s vyvoleným triem Vědmy, Válečníka a rytíře Kristova v podobě archeoložky Erin, seržanta Jordana a kněze Rhuna Korzy, kteří byli vybráni, aby učinili velké skutky a naplnili proroctví.

A tentokrát hrdinů bude potřeba víc, než kdy dříve. Do světa totiž uteklo ztělesnění zla v podobě Legie, který si postupně podmaňuje mnohé ze sangvinistů i volně řádících upírů, a tak po chvíli lze důvěřovat skutečně málokomu. Navíc řetězy poutající Lucifera k jeho trůnu začínají pomalu, ale jistě slábnout. Trojice samozřejmě nestojí tváří v tvář tak složitému úkolu osamocena, doprovází je spousta starých známých z řad sangvinistů, a dokonce i velmi nepravděpodobná spojenkyně v podobě Alžběty Báthoryové.

James Rollins a Rebecca Cantrellová v pěti bodech

  1. James Czajkowski používá rovněž pseudonym James Clemens.
  2. James Rollins i Rebecca Cantrellová pocházejí ze Spojených států.
  3. Z této dvojice autorů je Rollins zkušenější a známější. Má za sebou desítky úspěšných knih.
  4. Rebecca Cantrellová hovoří plynně německy a kvůli své tvorbě se i s rodinou přestěhovala do Berlína.
  5. Rollins je nadšený amatérský potápěč a jeskyňář.

Pekelná krev je ve všech ohledech klasickým thrillerem o boji dobra se zlem a velkolepé záchraně světa hrstkou vybraných jedinců. Za poněkud tuctovým českým názvem se ovšem skrývá čtivě psaný příběh s velmi dobře zvládnutým mixem náboženské tématiky a fantastična tam, kde autoři neshledali náboženské pozadí dostatečně zajímavým. Svazek také uzavírá všechny klíčové dějové linie předchozích dvou knih a celkově tvoří důstojné (i když možná příliš obyčejné) zakončení série.

Jak se každý, kdo četl předchozí knihy, mohl přesvědčit na vlastní oči, oba autoři si velmi padli do noty. Příběh je psaný velmi dynamicky a bez zbytečných vytáček utíká od akce k akci. Zajímavostí je, že na cestě za záchranou se hrdinové přeženou hned přes několik lokací napříč zeměkoulí a vzhledem k nábožensko-alchymistické tématice nesmí chybět ani Praha.

Pekelná krev není čtením pro náročné čtenáře. Příběh občas působí předvídatelně a myšlenkové postupy, pomocí kterých hrdinové rozklíčují jednotlivá vodítka, jsou místy mlhavé. Navíc je kniha plná malých „ilustrací“, které působí velmi nepatřičně a rušivě. Přestože se jedná o dobré dílo, na žádný hlubší literární zážitek tudíž nedojde. Pro čtenáře Krvavého Evangelia a Nevinné krve se však každopádně jedná o jasnou povinnost.

  • James Rollins a Rebecca Cantrellová: Pekelná krev (Sangvinisté 3)
  • BBart, 2015
  • překlad: Zdeněk Hofmann
  • 368 stran, 349 Kč (v e-shopu Fantasye již za 314 Kč)
25. prosince 2015, Jan Holan

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Pekelná krev

Pekelná krev
Vložit do pytle na zboží  Koupit 349 Kč 314 Kč