Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

I svět World of Warcraft má svůj Návrat krále, W. Simonson, J. Buran a M. Bowden: World of Warcraft 2

kol.: World of WarCraft 2

Válečník Logosh uspěl ve své výpravě za ztracenou pamětí a dozvěděl se, že není nikým menším než Varianem Wrynem, právoplatným králem Stormwindu. A tak se následován svými přáteli vydává domů, aby získal zpět ztracené království.

Oproti minulému dílu komiksu World of Warcraft jsou na první pohled vidět změny ve vizuální výpravě. Obálka už není na tak lesklém papíře, což bude trochu kazit dojem série v knihovničce. Druhá změna je výraznější a je jí změna kreslířů komiksu, protože Ludo Lullabi, který byl zodpovědný za první díl, tady figuruje pouze jako autor obálek. A ta změna je dost znát, protože kresba už nevychází tak moc z japonské mangy a rapidně v ní přibylo krve a usekaných hlav. Vizuální složka komiksu tak získala o poznání dospělejší nádech a to je jenom dobře. Protože to navíc reflektuje i lehký posun v atmosféře.

I druhý díl dá zabrat hlavně jedné z postav. Po Brollovi, který se musel vypořádat se svou zuřivostí, tentokrát přijde na řadu Valeera a její postupné podléhání touze po magické moci, jež je tak vlastní krvavým elfům. Mnohem větší spád dostává hlavní dějová linka s Logoshem, který jde vyrvat svůj trůn ze spárů vlastního záhadného dvojníka. Ta příjemným způsobem zpracovává poměrně častý motiv, který ale nemá tak triviální vyústění, jak by se mohlo zdát. Navíc přibývají další postavy, některé pouze epizodické, jiné zase potěší znalce her.

Jak vidno, celý příběh se začíná lehce zamotávat, ale přesto se pořád objevuje občasný neodbytný pocit, že některé epizodky až příliš zavánějí herní předlohou – questy typu běž tam a dones to a to sice dostačují pro hru, ale v komiksovém příběhu docela pokulhávají.

Na to, že jde o další knihu z komiksu, proběhlo překvapivě mnoho změn. Ty ale naštěstí pomáhají k sevřenějšímu a dospělejšímu dojmu ze série, jak po vizuální, tak i po příběhové stránce. Zatímco první díl byl pěkným průvodcem po světě World of Warcraft, jeho následovník už má i o trochu větší ambice a daří se mu je naplňovat, aniž by přišel o svou hlavní sílu – svižnost děje a originální vizuální pojetí.

  • W. Simonson, J. Buran a M. Bowden: World of Warcraft 2
  • Crew, 2013
  • Překlad: Martin D. Antonín
  • Obálka: Ludo Llullabi a Sandra Hope
  • 176 stran, 399 Kč (v e-shopu Fantasye již za 359 Kč)
5. dubna 2014, Jan Červenka

Diskuze k článku

Žádný příspěvek.

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

World of WarCraft 2

World of WarCraft 2
Vložit do pytle na zboží  Koupit 399 Kč 359 Kč