Warning: Variable passed to each() is not an array or object in /home/html/fantasya.cz/public_html/functions/functions_forum.php on line 36
Devátý Bleach dokazuje, že čas na záchranu se krátí ~ Fantasya.cz ~ Články


       
Telefonické objednávky pondělí – pátek, 9 – 17 hod. tel. 734 751 677

Devátý Bleach dokazuje, že čas na záchranu se krátí, Tite Kubo: Fourteen Days For Conspiracy (Bleach 9)

Kubo Tite: Bleach 9

S novým svazkem kultovního japonského komiksu přichází další významný mezník – Ičigo stane opět před dalším mocným soupeřem, který tu je od toho, aby rusovlasému mladíkovi pořádně znepříjemnil život. Nepřátel je však mnohem víc a Ičigo nemá šanci se se všemi vypořádat tváří v tvář. Je nutné uchýlit se k trochu nekonvenčním metodám.

Ičigo a jeho společníci se po akčním vstupu nacházejí konečně v Soul Society, respektive na její periferii zvané Rukon, neboli „Čtvrt toulavých duší“. Jejich cíl se však nalézá v části zvané Seireitei, česky „Dvůr čistých duší“. Je tu však jeden velký problém, který se jmenuje Džidanbó – jeden z nejsilnějších mužů ze Soul Society, jenž stráží severní bránu. Díky ní se mohou dostat k Rukii co nejblíže a co nejrychleji, jenže Džidanbó nemá něco takového v úmyslu.

A nebyl by to ten správný horkokrevný Ičigo, kdyby se ihned nenechal vyprovokovat k souboji na život a na smrt. Mladík se i přes svůj zevnějšek, který vzbuzuje zdání slabého človíčka, bez větších problémů vypořádává s útoky obřího Džidanba, kterého nakonec i poráží. Cestu skupince zachránců však zkříží Ičimaru, kapitán zdejší vojenské jednotky. A tak přátelům nezbývá nic jiného, než se nechat opět vést kocourem Joruičim a vyčkat, jaká další možná cesta vede do Seireitei.

Jednou to, podruhé zase ono

Tite Kubo pokračuje v napínavé akční honičce za záchranou Rukie. Hrdinové se dostávají do Soul Society a jsou podrobeni další zkoušce. A nejvíce z nich Ičigo. Ten stojí před novým soupeřem, a pokud ho porazí, mají zpola vyhráno.

V devátém díle se tedy čtenář dočká pouze velkolepé bitky s hlídačem severní brány, místo aby rozebíral své psychické rozpoložení. Fourteen Days For Conspiracy tak sází na stodevadesátis­tránkovou názornou ukázku, kterou by vystihla věta „nejdřív konej, pak se ptej“. A to jak u samotné Ičigovy mlátičky, tak u dalších jeho činů, kupříkladu když se potká s jedním na první pohled ostříleným a nekompromisním týpkem jménem Gandžu, s nímž se hodlá porvat, jako kdyby nebylo zítřka (ostatně tak, jak to temperamentní rusovlasý mladík dělá pořád).

Tite Kubo v pěti bodech

  1. Živí se jako japonský kreslíř manga komiksů.
  2. Pro tuto kariéru se rozhodl po přečtení mangy Saint Seiya ve svých sedmnácti letech.
  3. Mimo Bleach, díky němuž je tak slavný, má na svém kontě i mangu jménem Zombiepowder.
  4. Ta byla otištěna v časopise Weekly Sh?nen Jump, kde se pravidelně objevuje i Bleach.
  5. Zajímá se o Španělsko a přitahuje ho španělština, protože mu přijde okouzlující.

S tím souvisí to, jak Tite Kubo pokaždé mění charakteristiku každého svazku, nikdy nejede na úplně stejné vlně jako ten předchozí. Je hezké sledovat autorovu práci s přidáváním a odebíráním prvků pro jednotlivé díly. Předchozí svazek například čerpal z bodu „naleznout sebe samotného“ a měl tedy spíše psychologickou podstatu, kdežto devátý díl si vystačí pouze s akčními rubačkami, které nemají žádný skrytý smysl.

Směs dobrá, příště více vtípků

Jako výsledný produkt Kubova snažení působí Fourteen Days For Conspiracy dobře, minimálně zde nedochází k nějakému velkému stereotypu, protože i tento díl je svou příměsí unikát. I přes velkou bitku s Džidanbou a pár úsměvných momentů jakoby na okraj, aby se neřeklo, lze požadovat trochu víc. Rozhodně by pro příště neuškodilo i do takových akčních dílů přidat víc ztřeštěných vtípků, protože každý ví, že ty zafungují v jakékoliv kombinaci jen dobře.

  • Tite Kubo: Fourteen Days For Conspiracy (Bleach 9)
  • Crew; 2013
  • překlad: Anna Křivánková
  • obálka: Tite Kubo
  • 192 stran, 189 Kč (v e-shopu Fantasye již za 170 Kč)
24. listopadu 2013, Vojtěch Hamerský

Diskuze k článku

Přidat komentář

Název komentáře
Vaše jméno (povinné)
Váš e-mail
Potvrzení captcha Text, který vidíte na obrázku nalevo.

Tučné Kurzíva Podčiarknuté

Jiné HTML značky nejsou povoleny.
Citaci provedete předsazením > před každý řádek citovaného textu (např. z jiného příspěvku).

Bleach 9

Bleach 9
Vložit do pytle na zboží  Koupit 189 Kč 170 Kč